Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gucik131    28

kupili to co było zakontraktowane i ani kilograma więcej. Mam już umowę na 2013 zakontraktowałem troszkę więcej niż w tamtym roku bo muszę nadwyżkę z 2012 im sprzedać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

nie bardzo wiem o co chodzi bardziej klasowo :( mnie zawsze biorą tak jak jest segregowany, raczej nigdy gorzej nie poszedł, ale ja mam tylko jasny tytoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Ja zmieściłem sie w limicie ale i tak jeszcze nie sprzedałem, miał być skup w następnym tygodniu teraz jednak nie będzie ciągle coś kombinują ale może kupią bo mam jeszcze tego sporo. Jak zapytałem ich na zebraniu czy ich żadna umowa nie zobowiązuje, to powiedzieli mi że oni znajdą w poprzednich latach kiedy to ja się nie wywiązałem z umowy. Jak mi nie kupią to wyciągniemy dalsze kroki w stosunku do nich.

 

@gucik131 dużo zakontraktowałeś? jakiej odmiany w tym roku będziesz miał tytoń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

nie bardzo wiem o co chodzi bardziej klasowo :( mnie zawsze biorą tak jak jest segregowany, raczej nigdy gorzej nie poszedł, ale ja mam tylko jasny tytoń

chodziło mi właśnie o to czy biorą tak jak masz po sortowane czy robią z 1 klasy na przykład 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha54    0

Mam takie pytanie czy już gdzieś PHILIP MORRIS podpisywał umowy w pow zamojskim inne firmy już kontraktowały uniwersal i krasnystaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Na jaki tytoń Krasnystaw kontraktował? Podobno ciemnego na ten rok nie będzie kontraktacji w krasnym, wie ktoś czy jakaś firma przyjmuje nowych plantatorów?

Edytowano przez przemo89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

U nas Morris kontraktuje zółty bez ograniczen,nowych przyjmią,co do ciemnego to 30 procent mniej,bez dosuszania tylko z wiat,klasy i cena narazie nie znane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Jak z płatnością i ceną w tej firmie?

Z tego co pamiętam w porównaniu z innymi to ma najniższe ceny a w stosunku do ULTP ma o 0,50zł/kg na klasie niższą cenę( a dokladniej jaka jest taryfa musiał bym zobaczyć na umowie bo już niepamiętam) tyle że ma dopłatę do 3 klas ale znów tu w 3 idzie taki jak jak w ULTP w 2 sprzedaję.

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Mozesz podac jaka jest u ciebie taryfa wykupu w 2013 roku

Do której konkretnie firmy jak narazie mam umowe tylko z ULTP i LuxTab?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Firma ULTP

I-9,50zł/kg-dopłata

II- 8,50zł/kg-dopłata

III- 7,50zł/kg

IV-5,50zł/kg cenę obiżono 0,50zł/kg w porównaniu z poprzednim rokiem(inne klasy nie uległy zmianie)

V-3,oozł/kg

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Witam

Mam pytanie odnośnie grup producenckich. Poprze grupę kontraktuje tytoń w dwóch firmach. Czy mogę podpisać umowę z trzecia firmą tyle że indywidualnie z pominięciem grupy? Podobno w ustawie o grupach producenckich jest zapisane że albo wszystko przez grupę albo indywidualnie. Ma ktoś może informacje na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Ja jestem w takiej sytuacji, że do 2 firm kontraktowałem bezpośrednio z nimi a z jedną firmą przez grupę, aczkolwiek istnieje taka ustawa no ale ja miałem w tamtym roku tak i tak i nikt nic nie mówił.

@radmol jeśli można wiedzieć to jaką ilość tytoniu masz zamiar zakontraktować w tym roku?

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

dziś byłem w luxsorze w Proszowicach i prowadzią zapisy chętnych do kontraktacji tytoniu na ten sezon ,proponują mi 1 tonę limitu gdzie na sezon 2012 miałem 3 tony gdy się spytałem dlaczego obniżyli limit powiedziano ze wszystkim tną limit

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Ja jestem w takiej sytuacji, że do 2 firm kontraktowałem bezpośrednio z nimi a z jedną firmą przez grupę, aczkolwiek istnieje taka ustawa no ale ja miałem w tamtym roku tak i tak i nikt nic nie mówił.

@radmol jeśli można wiedzieć to jaką ilość tytoniu masz zamiar zakontraktować w tym roku?

 

8-9 ton. Zobaczę jakie warunki zaproponuje PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

 

8-9 ton. Zobaczę jakie warunki zaproponuje PM.

 

jaką odmianę tytoniu miałeś w poprzedmin roku? a w tym roku jaką będziesz miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj