Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

u nas w pażdzierniku nie robili żadnych szacunków a ty z jakiej grupy jesteś


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio76    0

witam tytoniarzy mam złe wiadomości , w piątek w Agrobiznesie powiedzieli że uprawa tytoniu do 2015r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to to ja wiem ze od 2015 nie ma w planach zadnego wsparcia 0 % po 2015 wiec koniec tylko zapłata za towar oddany


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

o której dyrektywie mówisz jeśłi można wiedzieć


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi o dyrektywę zwalczającą rasizm.

W związku z tym od 2015 r zabronione będzie wykonywanie prac, które przeznaczone były dla Kunta -Kinte w XVII w, za przysłowiową miskę ryżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio76    0

Agrobiznes TVP1 z dnia 25.01.2013r. tam mówili o końcu produkcji tytoniu w 2015r. i o dyrektywie tytoniowej. Pozatym jeden z posłów PIS z sejmowej komisji rolnictwa radzi plantatorom żeby się przekwalifikować wcześniej czy póżniej.... tylko niedodał na CO konkretnie??? Także polecam obejrzeć Agrobiznes z ubiegłego piątku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

panie xemit i thug chyba wyrażnie napisałem o jaką dyrektywę chodzi! xsemit nierub sobie jaj dla mnie koniec uprawy od 2015r. to nie żarty!!! Ja żyję XXIw. Niemam zamiaru pracować za miskę ryżu!

Edytowano przez ruszczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ok spokojnie tych dyrektyw tytoniowych trochę weszło i ma wejść tylko zapytałem a co do xemita to jeszcze nie poznałeś jego rubasznej okraszonej dużym poczuciem retoryki ja sie już przyzwyczaiłem mi nie przeszkadza

a tutaj już mamy dowód ze dopłata niezwiazana decoupling będzie jeszcze na 2013 i 2014 rok

http://www.agrofoto.pl...15-r,41551.html

a tutaj to wydnie agrobiznesu

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/25012013-1210/9648374

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio76    0

Są i dobre wiadomości ,wczoraj w Agrobiznesie 28.01.2013r mówili że Sejm znawelizował ustawę o płatnościach bezpośrednich tj. będą płatności Przejściowe uzupełniające międz innymi do Tytoniu. Ja tak zrozumiałem że chodzi o niezwiązaną ,bo płatność jakościowa to płatność specjalna.

Edytowano przez radzio76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panie xemit i thug chyba wyrażnie napisałem o jaką dyrektywę chodzi! xsemit nierub sobie jaj dla mnie koniec uprawy od 2015r. to nie żarty!!! Ja żyję XXIw. Niemam zamiaru pracować za miskę ryżu!

Ja zaś nie mam zamiaru ani za miskę, ani za cały kubełek tej potrawy. A nie sądzę ,by uczciwie sporządzona kalkulacja opłacalności tej uprawy wykazała nadwyżkę finansowa dającą zarobić na cały korzec ,lub chociaż 16 garncy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias    0

ceny w ftk za burley:

I 6,7

II 5.8

III 3.5

IV 1.2 srednia to 4,3 pln w mnie wyszło 3,8 + dopłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

UWAGA TYTONIARZ PŁATNOSCI HISTORYCZNE DO TYTONIU TZW- NIEZWIĄZANE Z PRODUKCJA BEDĄ W 2013 ROKU W JAKIEJ WYSOKOSCI ODPOWIEDZ POZNAMY POD KONIEC 2013 JAK IDZIE SPRZEDARZ TYTONIU JAK ODBIERAJA W PMPL JUZ W KRÓTCE NOWY SEZON CZY DALEJ BEDZIECIE UTRZYMYWAC FIRMY I GRUPY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

już kilka razy pisałem o dopłacie niezwiazanej do tytoniu prawdopodobnie będzie i w 2014 roku co do wysokości będzie albo taka sama pula jak w tym roku albo neco niżej

ja w tym roku rezygnuję całkowicie powód brak opłacalności

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolego z tego co wiem to od 2014 zadny platnosc uzupełniających nie będzie również do tytoniu już w 2013 miało nie być platnosci uzupełniających ze względu na obciążenie budżetu krajowego sa płatności uzupełniające bo unia taką decyzje podjęła ze rok 2013 będzie przejściowym w którym maja obowiązowywac dopłaty takie jak w 2012 roku sejm ekspresowo przyjoł te nowele w 25-01-2013 przeczytaj nowelizacje znajdziesz ja np w zakładce komisja rolnictwa na stronie sejm .gov.pl jak płatnosci jakościowe do tytoniu czy skorzystacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mylisz sie kolego rokiem przejsciowym ma być 2014 rok nie 13 ponieważ braknie na wszystko czasu w wielkim skrócie dam Ci linka jeszcze raz http://www.agrofoto.pl...r,41551.html

poza tym jak rok 2013 moze byc przejsciowym skoro to są pakiety 2007-2013 i teraz 2014-2020 czyli przejsciowym jedynie może byc 2014 druga rzecz komisja nie ma nic gadania bo to są środki krajowe a niezwiązana zaliczana jest do połatności uzupełniających nie byłoby jej nie byłobty UPO

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolego thug mylisz pojęcia ja nie mówile o roku przejściowym w perspektywie ani 2007-13 ani 2014-20 nasze nowelizacja do ustawy o patnosciach bezpośrednich jest następstwem rozporządzenia UE nr 671/2012 do roz porządzenia 73/2009 która mówi ze w roku 2013 mogą być zastosowane przejściowe płatności uzupełniające jak w roku 2012 bez tego mielibysmy zmiany w płatnościach uzupełniających które i tak były zapowiadane do 2013 czyli brak płatności uzupełniających np. do zbóż płatności zwierzęcych tp. mylisz się ze unia nie ma wpływu na platnosci finansowane z bubzetu krajowego ma i to duże nie mogą być dotowane z funduszy krajowych sektory rolne bo to zaburza wewnętrzną konkurecje na wspólnym rynku np. jeżeli UE dotuje produkcjje wieprzowiny w jednym kraju to rolnicy mogą ja sprzedawac po kosztach np do polski bo nasi rolnicy nie wytrzymają konkurecji mysle że 2014 to ostatni rok płatności uzupełniających dla pewnych sektorów jeżeli chodzi o tyton to wpolsce jest duże lobby które chce wspierać ten sektor czy tylko polski rząd na to przystanie już dziś produkcja tytoniu jest nieopłacalna firmy maja nadwyżki ogromna czesc OKOŁO 90% krajanki jest eksportowana do UE JEZELI PADNIE ZBYT PADNA NAJSZYBCIEJ ROLNICY BO BEDĄ DRASTYCZNIE ZMNIEJSZANE KONTRAKTACJE RYNEK TYTONIU PADNIE TAK JAK W GRECJI GDZE NIGDYS BYŁA DUŻA PRODUKCJA NATOMIAST WE WŁOSZECH REJONY O DUŻEJ PRODUKCJI SA BARDZO DOTOWANE PRZEZ UE I LOKALNE WŁADZE PEWNIE JAK ZAWSZE NA OSTATNIA CHWILE BEDZIE KONTRAKTACJA JAK OSTATNI LATY POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

napisałeś duzo nagmatwałeś pościągałeś z neta nr rozporzadzeń pogrubiłeś tekst i tak wyszło na to co napisałem w ogólnym rozrachunku co do płatności z budzetu krajowego (w tym niezwiązana do tytoniu) będą one w 2013 i prawdopodobnie 2014

płatność specjalna bedzie jeszcze w 2013 i także prawdopodobnie 2014 natomiast od 2015 miało być juz 2014 ale sie nie wyrobią z procedurami nie bedzie prawdopodobnie żadnych funduszy pomocowych na wspomahgania planatorów tytoniu w brukseli działa oprócz lobby tytoniowego potężne lobby "prozdrowotne" a jeśli chodzi ogólnie o płatności uzupełniające to miały sie zakończyć w roku w którym nominalnie osiągniemy 100% dopłat unijnych co nastapiło w tym roku oczywiście 100% wynegocjowanych przez PSL progów referencyjnych np plon pszenicy dla Polski 3.5tony dla Francji 7 ton i dlatego miały być wstrzymane dopłaty uzupelniające ponieważ teoretycznie osiągneliśmy 100%

Poziom dopłat bezpośrednich w nowych krajach członkowskich w stosunku do poziomu we Wspólnocie (w %) 2004 25 2005 30 2006 35 2007 40 2008 50 2009 60 2010 70 2011 80 2012 90 od 2013 100

Poziom dopłat bezpośrednich w nowych krajach członkowskich w stosunku do poziomu we Wspólnocie (w %)

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

BRAWO kolego thug, mnie przekonałeś. Jak tak będzie że niezwiązana w 2013 i 2014 to byłoby ok! Tylko czy w 2014 będą jeszcze do jakości bo narazie mowa że 2012 i 2013, jest jakaś szansa że i w 2014 do jakości dadzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeżeli wszystko sie ułoży tak jak napisałem i 2014 będzie rokiem przejściowym miedzy oboma budżetami wspólnoty to w 2014 dopłaty będa płacone z nowego budzetu na starych zasadach ale tylko 2014 to samo tyczy sie niezwiązanej tutaj jednak jest jeszcze warunek zgody naszego ministra finasnów i rolnictwa natomiast mnie osobiście już nie za bardzo interesuje rok 2014 bo już produkcji tytoniu miał nie będę bo opłacalność praktycznie zerowa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

oby jeszcze ta dopłata była w 2014 bo to zawsze była dodatkowa kasa w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj