Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

thug    236

jak daje aneksy na 3 miesiące to nie koliduje to z wypłaceniem dopłat przez agencje skoro przepis mówi że tyton sprzedany z fakturą na 30 dni ale domyslam sie że faktury tak właśnie wystawiają


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktury wystawiają na 3 miesiące ale widocznie to nic nie koliduje z dopłatą bo gośc z arrr wystawia ten papierek 'ze tytoń spełnia wymagania jakościowe'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

Odstawiałem wczoraj tytoń PMP do Kazimierzy i znowu masakra połowa do domu. A najlepsze co mnie wczoraj spotkało to to, że chcieli mi dać tylko tyle do odstawy ile podałem szacunku w grudniu a to co na umowie to nie było wiążące, ale w końcu dostałem.

Luxor ma kupować tytoń w Proszowicach ale tylko ciemny i cena o złotówkę na każdej klasie w dół. Słyszałem, że jeśli firma zrobi aneks do umowy wtedy dopłaty nie przysługują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

faktury wystawiają na 3 miesiące ale widocznie to nic nie koliduje z dopłatą bo gośc z arrr wystawia ten papierek 'ze tytoń spełnia wymagania jakościowe'

papierek sobie może i wystawia gość z ARR ale kasę płaci ARiMR i na jej stronie jest taki zapis

  • grupę odmian tytoniu,
  • rejon upraw tytoniu,
  • położenie działki ewidencyjnej, na której uprawia się tytoń, z podaniem: powiatu, gminy, numeru obrębu ewidencyjnego, numeru ewidencyjnego działki
  • numer identyfikacyjny rolnika,
  • określenie wymagań jakościowych dostarczanego surowca tytoniowego, poprzez wskazanie klas jakości surowca, dokonane w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację surowca tytoniowego spełniającego wymagania jakościowe,
  • termin płatności za dostarczony surowiec tytoniowy - nie dłuższy niż miesiąc, licząc od dnia dostarczenia surowca tytoniowego.

źródło ARiMR

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Luxor ma kupować tytoń w Proszowicach ale tylko ciemny i cena o złotówkę na każdej klasie w dół. Słyszałem, że jeśli firma zrobi aneks do umowy wtedy dopłaty nie przysługują.

 

od kiedy ma skupować ?? ja jak ostatnio dzwoniłem to sam gościu powiedział by pchać tytoń gdzie się da i jak się da bo oni może będą skupować w maju lub wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Co do nadywżek to PMP ma zamiar skupować. W Leżajsku spisywali kto ile ma orientacyjnie i w drugiej połowie lutego będą rozdawane zlecenia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

W Proszowicach też kupowali w połowie stycznia.

Do jakubmaliszewski23: jaki tytoń,gdzie kupują i czy wprowadzili aneks do umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Co do nadywżek to PMP ma zamiar skupować. W Leżajsku spisywali kto ile ma orientacyjnie i w drugiej połowie lutego będą rozdawane zlecenia

a to dziwne bo podobno nie będą wogóle brali nadwyżek bo jest nadprodukcja


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

NIe wiem czy jest nadprodukcja czy nie, ale mi przydzielili 300 kg do zdania w nadwyżce tylko jak pisałem wczesniej w drugiej połowie lutego, aż skończą wykup ilości zakontraktowanej bedzie brana nadwyżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no nie obraź sie ale 300 kg to niewiele ja zgłosiłem 3700kg nadwyżki i co z tego

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

Panowie wczoraj na stronie ARiMR że we wnioskach na 2013r. znalazłem że będą Dopłaty Niezwiązane do Tytoniu :D :D :D .

 

Jeżeli chodzi o nadwyżki to PMP zwiększył o 30% kontraktacji tj. z 5900kg kontraktu ,1700kg mogę sprzedać nadwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

niezwiązane będą bo zaliczane są do tzw dopłat uzupełniających wieć musieliby zabrać wszystkie uzupełniające druga rzecz jest prawdopodobieństwo ze bedą i w 2014


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes12545    0

Podaj link a nie ciesz sie jak dziecko że będą dopłaty bo nigdzie nie ma pewnych informacji. Niewiem skąd ty te dane masz

Edytowano przez grzes12545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Witam wszystkich. Pare słów wyjasnień bo widzę czesto w Waszych wypowiedziach pojawia sie slowo ,,może' Sprawa pierwsza to LUXOR. Firma zaproponowała podpisanie nie aneksu tylko porozumienia. Mowa w nin o obnizonych cenach klasa I z 5,00 na 4.00

kasa II z 4.00 na 3.20

lkasa III z 2.50 na 2,20

ponadto firma luxor proponuje przedłuzony termin płatnośći (prawdopodobnie ok. 3 miesiecy)

Ostateczne spotkanie i porozumienie grup ma sie odbyć na poczatku lutego.W opinii prawników i ARiMR podpisanie takiego porozumienia nie powoduje wstrzymania doplat jakościwych. Podobne porozumienia juz LUXOR w tym roku podpisywał. Tyle wiem na ten temat i ąa to wiadomości sprawdzone.

nastepna sprawa to to tz. dopłata odłaczona (decapling) w roku 2013. Mozliwości sa poniewaz jest to jeszcze stary budżet ale wszystko zalezy od ministra rolnictwa i ministra finansów. Jezeli podejma decyzje o wyplacie to bedzie,nie ma na to wpływa Bruksela i jesli ktoś mówi ,że Polska nie ma na to żadnego wpływu to kłamie albo ma mgliste pojecie o tej sprawie.

Pozdrawiam . Jesli ktos ma jakies pytania to pytajcie postaram sie odpowiedzieć w miarę wiedzy.

 

Jeszcze jedno . Firma PHILIP MORRIS twierdziła , nie dalej jak miesiąc temu ,ze bardzo potrzebują tytoniu i wykupią wszystko a teraz okazuje sie że za bardzo do tego sie nie garną. Prosze wyciągcie wnioski sami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

thug nie obrażam się poprostu tyle mam nadwyżki orientacyjnie. Mowie tylko , że maja brać nadwyżki pod koniec lutego przynajmniej tak mowili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tyle lat sie uprawia ten tytoń ale takiej bryndzy to nie było jak w tym roku a co do PMP no to bez kometarza co ta korporacja robi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

licząc koszta tytoń wypada z roku na rok coraz słabiej no niestety


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

Do grzes12545 niebądż taki niedowiarek ,następnym razem dokładnie czytaj co się pisze. Pozatym już dawno skączyłem 18 lat i mam prawo do odrobiny :D :D :D :D :D :D :D :D itd.

Edytowano przez ruszczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

28 i 29 stycznia Luxor bedzie kupował w Obszy ale tylko 2 ostatnie klasy. Co Philip Morris to nadwyżki kupi od tych którzy deklarowali w październiku że będą mieć więcej niż na umowie. Lista osób już jest i można sobie sprawdzić w grupie lub u doradcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj