Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

thug    236

co to za jakieś dziwne wymogi ilośc drutów na wiacie i 12 klas co to ma być skąd masz takie info? mi zostanie 3 tony tytoniu w domu i zamierzam go sprzedac w przyszłym roku sadząc kilkanaście arów a na luxora nie liczyłbym wogóle to juz któryś raz z kolei kiwa ludzi a co do sprzedaży na lewo a jak kupcami bedą osoby z izby celnej sprzedasz 1 tonę i masz 436 000 tyś kary

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

ja prawdopodobnie kończę z tytoniem, chyba Sobie jaja robi luxor z w tym roku. Miałem 5ha tytoniu w przyszłym sadzę znacznie mniej, te ich wymogi zrujnują plantatorów tytoniu, bo przecież o to im tylko chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

co to za jakieś dziwne wymogi ilośc drutów na wiacie i 12 klas co to ma być skąd masz takie info?

powiedział mi o tym jeden z pracowników PMP o tym że tak ma być ale nie wie czy uda im się to zrobić , bo powiedzieli że tytoń ma schnąć tak na wiacie a nie ma być dosuszany w wędzarniach , o tych wymysłach dość głośno mówią znajomi plantatorzy z sąsiedniej wsi , no ale może się opamiętają i dadzą sobie spokój z tym , czy informacja jest w 100% pewna nie mogę potwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

u pmp raczej napewno 12 klas 4dolne liscie 4środki i 4 wierzhołki i prawdopodobnie ma być 12 cen do kazdego piętra inna a wirginia jeszcze więcej klas a luksor poleciał po całej lini mam tam 2.5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

tak ma własnie być że 12 klas i każda inaczej płacona , Luxor w tym roku zawiódł na całej linii dobrze że mam jeszcze miejsce i wcisnę większość do PMP bo inaczej była by kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Ja miałem do Jędrzejowa około 6 ton i tam wszystko pięknie szło, a luxor porażka... ;/,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Ja w poniedziąłek będę zdawał w PMP w Leżajsku. A co do Uniwersalu to przenieśli termin o 2 tygodnie z 25 na 8 lutego bodajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jak 12 klas bedzie to jak będzie rozwiazana sprawa dopłat to mnie ciekawi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

Ja mam 6 ton do LUXORA. Nie mogę sprzedać do PMP bo był stompowany (pendymetalina) poza tym mam na tyle tytoniu, jeszcze 2.5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to nawet nie próbuj sprzedawać bo Ci cały kontrakt przepadnie w PMP i jeszcze kara moze być a o luxorze mozesz zapomniec nic nie wezmą w tym roku ogólnie rzecz biorąc rynek tytoniu w szczególności jeśli chodzi o plantatorów od kilku lat stacza sie po równi pochyłej na samo dno


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

to jak 12 klas bedzie to jak będzie rozwiazana sprawa dopłat to mnie ciekawi

samego mnie to ciekawi jak załatwią sprawy z dopłatami oby nie tak ze do 2 będzie a do 10 nie , z każdym rokiem coraz gorzej się dzieje z tym tytoniem , najwięcej wymogów stawia chyba tylko PMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Pmp robi wszystko alby rolnik sam zrezygnowal bo jesli oni by firme zamkneli to rolnikom musieli by wyplacic odszkodowania. Wiec wola poczekac gdyz przynajmniej im kasa zostanie,a nas plantatorow i tak z kazdym rokiem coraz bardziej dymaja.

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tutaj chyba się mylisz taka wielka korporacja jak PMP nie zapłaciłaby rolnikowi ani złotówki żadnego odszkodowania nie ma takiej opcji druga rzecz oni mają takie zapasy tytoniu ze głowa boli poza tym co to dla nich jest sprowadzić tytoń z dowolnej części świata pestka i tańszy jest nawet niż europejski państwo i tak nie straci na tym bo akcyza i tak będzie i tak więc my jesteśmy n szarym końcu

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Z tego co słyszałem od niektórych to w Polsce tytoniu jest nakupione na 3 lata do przodu, pościągali z zagranic a od rolników z polski nie skupią, więc sami zrezygnujemy z tytoniu, bo co z tego, że my go zerwiemy, nabijemy, ususzymy jak nie sprzedamy.. a za coś trzeba zyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

luksor prawdopodobnie ogłosi upadłość a w nastepnym roku prawdopodobnie w proszowicah nie będzie kontraktował tylko w regionie grudziądzkim ale gdzie są związki tytoniowe pszecież my mamy z nimi umowy i w końcu oni powinni się martwić a nie my a w pmp ma byc 3 klasy jedynki 3 dwójki 3trójki i 3 czwórki tylko do każdego piętra inna cena a u pmp ludzie ryzykoją i oddają stompowany byłem wczoraj i nawet dobrze brali ale mim tam oddany cały limit tenesi a ciemny został

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja akurat nie stompowałem tytoniu do luxora więc to co miało iść do niego pójdzie do PMP , a jak luxor nie będzie kontraktował to gdzie szukać jakiejś jeszcze firmy co by skupowała bo PMP ciągle by limity obniżał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

powiem tak tym co stwierdzą zakazane substancje w tytoniu na bank stracą konrakt cały kontrakt luksor upadłości ogłaszać nie musi nie ma żadnych restrykcji związanych z niewywiązaniem sie z kontarktu wobec grupy czy planatorów a skad wiesz kolego że PMP bedzie brał ponad kontrakty bo podobno nie mają jednak zamiaru brać nadwyżek

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to teraz pytanie dotyczące tytoniu który Wam pozostanie robicie go w bele i zostawiacie na drugi rok do sprzedzaży czy w drutach spryzmowany bo mi zostanie dużo tegorocznej produkcji a nigdy takiej sytuacji nie miałem żeby coś zostawało .A i czy macie może jakieś informacje na temat dopłaty niezwiązanej podono jest propozycja żeby przedłużyć ją o jeden rok na 2014 wiecie coś o tym

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja to co mi zostanie mam zamiar zostawić na drutach pryzmie , chodź dużo może tego nie będzie ale też mam pierwszy raz taką sytuacje by zostało , pierwsze słyszę o tym przedłużeniu ale gdyby przedłużyli dopłatę jeszcze na 2014 było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

nie piszecie nic konkretnie tylko gdzieś tam coś słyszałem i czy zamierzacie uprawiać tytoń w tym sezonie. Jak tak to jaka odmiana virgini jest najlepsza

Edytowano przez ruszczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie piszecie nic konkretnie tylko gdzieś tam coś słyszałem i czy zamierzacie uprawiać tytoń w tym sezonie. Jak tak to jaka odmiana virgini jest najlepsza

a co TY chcesz brnąć jeszcze w temat tytoniu i dodatkowo virginia u nas wszyscy z tego zrezygnowali


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

nie piszecie nic konkretnie tylko gdzieś tam coś słyszałem i czy zamierzacie uprawiać tytoń w tym sezonie. Jak tak to jaka odmiana virgini jest najlepsza

a kto teraz poda 100% pewną informacje o tytoniu jak nikt nic nie wie konkretnie jak będzie z tytoniem w tym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj