Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

thug    236

ponawiam pytanie o luxora czy ktoś ma tam kontrakt


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Słyszałem, że luxor ma problemy finansowe. Ponoć podpisują aneksy do umowy, że kasa za tytoń w ciągu 3 miesięcy od sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no właśnie też o tym słyszałem że porażka będzie na całej linii z luxorem a kto im odda tytoń z kasą na trzy miechy chyba tylko wariat a potem kolejne aneksy itd .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też o tym słyszałem że porażka będzie na całej linii z luxorem a kto im odda tytoń z kasą na trzy miechy chyba tylko wariat a potem kolejne aneksy itd .

 

 

Kolego "thug" mozesz powiedziec skąd masz takie informacje o kłopotach luxora bo na moim wykupie nikt nic o takiej sprawie nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u nas miał luxor wykupować w grudniu przełożyli na styczeń ale o tym że kasa za 3 miesiące to nie słyszałem , czyli zapowiada się powtórka z rozrywki z 2011 jeśli dobrze pamiętam bo w tedy u nas ta firma nie skupowała :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas miał luxor wykupować w grudniu przełożyli na styczeń ale o tym że kasa za 3 miesiące to nie słyszałem , czyli zapowiada się powtórka z rozrywki z 2011 jeśli dobrze pamiętam bo w tedy u nas ta firma nie skupowała :wacko:

 

 

kolego a ty gdzie oddajesz do luxora . Bo ja jutro jade pierwszy raz z ciemnym i kierownik mówił ze pieniądze za miesieąc a surowiec ma luxor odebrac od niego po nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Ja dzisiaj zdałem 500 kg do PM w Leżajsku 200 w pierwszej 300 w drugiej czyli raczej dobrze poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hmm to niewielkie ilości ja z reguły wiozę około 2 ton na kartkę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Ja jutro wiozę 2,5 t do Leżajska. Ciekawe jak pójdzie? Adek to mówisz, że dobrze biorą czy miałeś tak piękny tytoń, że wszystko w jakości ci poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Raczej miałem dobry tytoń ale też źle chyba nie brali. Tylko na jednej linii z tego co widziałem zabierali bo była nadwyzka i kilka belek za wilgotnych chyba. Poza tym bez zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś na ten temat znalazłem ale jak dzwoniłem do ARiMR to powiedzieli że to dla tych co nie mają tytoniu A TEKST PONżEJ JEST ZE STRONY ARiMR

 

ARiMR rozpoczyna wypłatę płatności bezpośrednich i płatności rolnośrodowiskowych za 2012 r.

 

Zgodnie z przepisami prawa, od 3 grudnia 2012 r. ARiMR rozpoczęła wypłatę tegorocznych dopłat bezpośrednich i płatności rolnośrodowiskowych. Wiosną tego roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło w Agencji ok. 1,36 miliona rolników, a spośród nich ok. 115 tys. ubiega się dodatkowo o przyznanie płatności rolnośrodowiskowych.

 

W Polsce o płatności bezpośrednie ubiega się najwięcej rolników ze wszystkich państw członkowskich UE, toteż realizacja tych dopłat przez ARiMR jest największą operacją finansową realizowaną przez europejską agencję płatniczą. Na wypłatę dopłat bezpośrednich za 2012 r. przeznaczone zostanie ok. 14 miliardów złotych - 90% tej kwoty pochodzi z budżetu UE, a pozostałe 10% sfinansowane jest z budżetu krajowego. Natomiast na płatności rolnośrodowiskowe za rok 2012 zostanie przeznaczone ok. 1,5 mld zł. Płatności bezpośrednie i płatności rolnośrodowiskowe mogą być realizowane do 30 czerwca 2013 r.

 

Stawki poszczególnych płatności bezpośrednich za 2012 r. kształtują się w następujący sposób:

 

* jednolita Płatność Obszarowa (JPO) - 732,06 zł/ha;

* uzupełniająca płatność podstawowa - do powierzchni innych roślin i do powierzchni gruntów ornych, na których nie jest prowadzona uprawa roślin - 211,80 zł/ha;

* płatność uzupełniająca do powierzchni uprawy chmielu, do której przyznano płatność uzupełniającą do powierzchni uprawy chmielu za 2006 r. (płatność niezwiązana z produkcją) - 1 276,38 zł/ha;

* płatność do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatność zwierzęca) - 306,99 zł/ha;

* płatność uzupełniająca do skrobi (płatność niezwiązana z produkcją) - 463,39 zł/tonę;

* płatność uzupełniająca do tytoniu (płatność niezwiązana z produkcją) - 5,62 zł/kg tytoniu jasnego z grupy odmian Virginia oraz 3,93 zł/kg tytoniu jasnego odmian typu Burley, tytoniu ciemnego suszonego powietrzem oraz tytoniu ciemnego suszonego powietrzem z możliwością dosuszenia i wędzenia;

* oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) - 162,09 zł/tonę;

* płatność cukrowa - 52,44 zł/tonę;

* płatność do krów - 584,79 zł/szt.;

* płatność do owiec - 123,11 zł/szt.;

* płatność do roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych (specjalna płatność obszarowa) - 672,56 zł/ha;

* oddzielna płatność do owoców miękkich - 2 670,66 zł/ha.

 

Od rozpoczęcia realizacji tegorocznych dopłat bezpośrednich ARiMR wypłaciła rolnikom ok. 450 mln zł. Do końca tego tygodnia suma wypłat z tego tytułu osiągnie kwotę 605,5 mln zł i trafi na konta bankowe około 108 tys. rolników.

 

Od roku 2012, ARiMR nie będzie wysyłał decyzji o przyznaniu dopłat bezpośrednich do tych rolników, których wnioski zostały pozytywnie zweryfikowane, uwzględniają ich żądania i nie wymagają składania jakichkolwiek wyjaśnień, chyba że rolnik zażąda doręczenia mu takiej decyzji. Agencja przekazując na rachunek bankowy rolnika należne mu dopłaty bezpośrednie, w tytule przelewu umieści informację, iż decyzja o ich przyznaniu nie zostanie faktycznie doręczona.

 

Dopłaty bezpośrednie są jednym z filarów Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Wprowadzenie takich dopłat prowadzi np. do zrekompensowania rolnikom wysokich kosztów ponoszonych na zakup nawozów czy środków do ochrony roślin, niezbędnych do produkcji rolniczej. Gdyby nie takie wsparcie, ceny produktów rolnych byłyby zapewne znacznie wyższe niż są teraz, a europejskie rolnictwo nie byłoby w stanie konkurować swoimi produktami z producentami z Azji czy Ameryki.

 

Wnioski o przyznanie dopłaty dopłat bezpośrednich składane są co roku w biurach powiatowych ARiMR w okresie od 15 marca do 15 maja, chyba, że któryś z tych dni jest ustawowo wolnym od pracy, wtedy termin przyjmowania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich, zostaje przesunięty, tak by uwzględnić taki przypadek. Wnioski można składać również przez kolejne 25 dni po tym terminie, lecz wtedy należne dopłaty są obniżane o 1% za każdy roboczy dzień spóźnienia.

 

Natomiast od 16 października 2012 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca tegoroczne wsparcie rolnikom gospodarującym w niekorzystnych warunkach lub w trudnym terenie (dopłaty ONW). Dotychczas w ramach tych płatności przekazała na konta bankowe blisko 535 tys. rolników ponad 860 mln zł. Do końca tego roku Agencja zakłada, że łączna kwota wypłat w ramach dopłat ONW wyniesie ponad miliard złotych. Realizacja wsparcia z tytułu ONW za 2012 r. zakończy się, zgodnie z unijnym prawem 30 czerwca 2013 r.

 

Departament Komunikacji Społecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

koledzy ma juz moze ktos z was niezwiązaną na koncie do tobaka??? bo podobno juz wypłacają.

skąd masz taką informację bo słyszałem ze jeszcze nawet nie są uruchomione procedury do wypłaty w ministerstwie a po drugie mówili ze raczej nie da rady tego wypłacać wcześniej niż po 31 marca z powodu modulacji

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem maila do agencji do warszawy i napisał mi gościu z departamentu ds dopłat bezposrednich ze od 3 gru rozpoczęli wypłatę dopłat bezpośrednich wtym płatnosci niezwiązanej do tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale czy jest to dla czynnych producentów czy dla tych którzy biorą tylko tą dopłatę i już nie sadzą tytoniu i czy wypłacają tylko tym których nie obejmuje modulacja


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Witam,plantatorów ,Panowie w przyszłym roku tj.2013,czeka plantatorów uprawiających barleja,rewolucja w kontraktacji,mają byc cięcia i wymogi,szczególów dokładnych nie znam bo kierownik nie chce siac paniki,ale będą cyrki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dlatego ja zrezygnuje z produkcji całkiem niech sobie sami sadzą przecież to się kopletnie nie opłaca

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pisałem maila do agencji do warszawy i napisał mi gościu z departamentu ds dopłat bezposrednich ze od 3 gru rozpoczęli wypłatę dopłat bezpośrednich wtym płatnosci niezwiązanej do tytoniu.

masz błędne info dzwoniłem do agencji i narazie nie mają wogóle żadnych wytycznych dotyczących płatnośći niezwiązanej więc n ic nie wypłacają.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

W zółtym tytoniu,prawdobodobnie bez zmian,najgorzej w ciemnym,spada popyt to spada i skup tytoniu.Panowie nie oszukujmy sie branza ta chyli się ku rezygnacji z uprawy tytoniu w Polsce,import z chin wyjdzie im taniej,do tego dązą podnosząc wymogi,obcinajac kontraktacje,ludzie sami zrezygnują,tak mówił kierownik,cos jest na rzeczy,dowiemy sie juz niedługo a związki jak zwykle nic nie wiedzą,tylko kase brać i stołki grzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolega ma 100% racje tu chodzi o szybką likwidację produkcjji na terenie Polski gdyż jest ona o wiele za duża przypomnijmy w 2013 roku kończy się dopłata niezwiązana te jakościowe to wiadomo będzie jej niewiele ceny w skupie ogólnie są coraz niższe wiec ludzie sami zrezygnują


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj