Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adek1614    7

thug masz racje 1i 2 klasy są naprawde śladowe ilości. Ja miałem narazie 3 belki 2 ale zdałem tylko 500 kg ale kumpel zdał juz ponad 1,5 tony i miał moze 100 kg 1 i 2

Dzisiaj zdałem kolejne 500 kg do FM w Leżajsku i poszło dobrze. Nawet 1 belka 1 klasy była

Edytowano przez adek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Mi się wydaje, że nasz rząd ma gdzieś polskich plantatorów tytoniu i pewnie lepiej im by było sprowadzać gotowy surowiec z zagranicy. Teraz przebierają w tytoniu, a za jakiś czas nie będą chcieli przyjmować. Porównując opłacalność uprawy tytoniu z przed 10 lat z teraźniejszością, to jest duża różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwile obecną poważnie się zastanawiam nad uprawą tytoniu bo na to jak skupują to nie warto uprawiać gdyż koszty przewyższają zyski i o pracowników trudno

Edytowano przez jakubmaliszewski23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego chyba sie pomyliłeś koszty przewyzszają zyski ja zdawałem do jednej z czterech firm do których mam kotrakt do tej największej wszyscy będą wiedzieć o którą chodzi i powiem to co sie tam wyprawia to jest skundlenie i poniżanie plantatorów wydaje mi sie że chodzi o kupienie jak najmniejszej ilośći klas dopłatowych i przesunięcie gdzieś tej kasy bo inaczej nie mogę tego wytłumaczyć teraz pogoda taka a nie inna nie ma jak zbierać z wiat tytoniu bo bardzo mokry i jakość sie pogarsza zobaczymy jak będzie szło na pozostałe firmy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w związku z czym ten protest bo nic nie wiem a chetnie dołącze sadzic sobie możesz ale nie możesz obracać już tym wyobrażmy sobie rolnik sprzedał tytoń 1000kg podstawionym ludziom z izby celnej policji strazy granicznej itd oni kierują sprawę do policj skarbowej i urząd skarbowy nalicz karę w wysokości 436zł za kązdy udowodniony kilogram więc za tonę kara wyniesie

436 000 tyś złotych

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a to taki protest to raczej nic z tego n ie wyjdzie juz nie raz taki miał być


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

I tak większość będzie sadzić tytoń.U mnie w okolicy 3/5 osób utrzymuje się głównie z niego.Co do klas to nie ma źle,jest w miarę dużo 1 i 2 klasy choć przeważa 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

może w waszym rejonie bo ja nie musze tego sadzić bo wieksze pieniądze są na zbożu itd a właśnie dzieki ścianie wschodniej nikogo nie obrażająć firmy mają takie zaniżone ceny bo wiedzą że i tak zrobią im tytoń choćby po kosztach


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ja dziś oddałem kolejną odstawę do PMP było ciężko bo wszystko chcieli pozmieniać o jedną klasę w duł ale się udało że zmienili jeden bolik z 3 na 4 klasę ogólnie wszyscy się kłócili z tym co odbiera o klasy tytoniu mi się udało jakoś ze wzięli ode mnie prawie po mojej myśli jak było z innymi plantatorami nie wiem ale wiem ze dużo osób kłóciło się o tytoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

ja w tamtym tygodniu oddawałem Virginię do Kazimierzy to w ogóle jakaś masakra była.. Ludziom tak koło d*py zrobili, że szok... jednemu gościowi z 5 balików 2 zrobił 3 to się wkurzył i zabrał tytoń do domu. Jak tak będzie dalej to kiepsko będzie..


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

no to widzę że oddajemy do jednej filmy na początku było dobrze przynajmniej jak ja oddawałem to tak nie grymasili a teraz nic tylko ludzie ich wyzywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

ja jak oddawałem to akurat był rejon pińczowski to oni tam mają taki tytoń, że aż się oko cieszy jak się go ogląda, a tak ludzi w buca robili, że szok. Ten kto odważny to tytoń zabrał do domu, a pozostałym to tylko złościć się pozostało bo z umowy wywiązać się trzeba.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

@farmerluki tak następna odstawa jest 23.11

@HondaMtx przymnie to nikt nie zabrał od nich tytoniu jedynie się kłócili z nimi a jeden gość to po tym co odbierał nieźle sobie pojeździł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

no to ja mam odstawę 19.11

@Klepk995 no nie dziwię się ludziom. Nie dość, że ten rok to jest jakaś masakra na tytoń to jeszcze przy oddawaniu koło d*py robią. to jest szczyt chamstwa.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

robią wszystko by rolnik nie dostał tych dopłat do tytoniu , bo tak kasę dadzą gdzie indziej a rolnika zostawią z niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj