Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

pmp chyba nigdzie nie jest chwalony a unas kreują sie jako najlepsza firma na rynku największa może i tak bo jeśli chodzi o plantatora i jak ciężko sprzdedać w dobrej klasie przez tę firmę to są liderem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

u nas pmp też się kreuje na lidera tylko ze jest liderem w czym innym ja sobie tego nigdy nie zapomnę jak jakiś gość załatwił tych krawaciarzy z pmp jak się szczycili że są numerem jeden a gość wdał się z nimi w dyskusje i mówi ze liderami są universal i luxsor normalnie ich zatkało a jeszcze jak opowiedział parę takich szczegółów co oni taili to nie wiedzieli jak się zachować przed tymi plantatorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

FM to moloch produkcja tytoniu to z tego co wiem to jakiś procent produkcji. Moim zdaniem raczej nie będzie problemu z wypłacalnością w przeciwieństwie do innych firm, ale nie mam w tym względzie złych doświadczeń. Opłacalnośc uprawy tytoniu spadła (o tym nie muszę mówić). Obawiam się że FM może zaprzestać wykupu tytoniu w polsce. Co jakiś czas podnoszą się głosy, że polski tytoń jest słaby jakościowo mało aromatyczny itd. Tylko pytam się czy ktoś na świecie przebiera listek po listku. Z tego co słyszałem od znajomego który pracował we Francji tam podstawiali kontener i ładowali jak leci. Myślę ze te gadania o słabym polskim tytoniu to tylko czcze gadanie. Gdzie indziej kupią tak tani tytoń?.

Wiecie jakie ceny są w innych krajach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

dziś oddałem tytoń do PMP z odbioru jestem zadowolony wszystkie poszło tak jak było posortowane ani kilograma nie przerzucili mi na inną klasę w dół ogólnie w bolikach mi nie grzebano , najwięcej miałem 1 i 2 klasy na początku sortowania myślałem że będę miał najwięcej 2 ale się myliłem , to co nam naopowiadano na zebraniach u nas okazało się nie prawdą bo żadnych skanerów tam nie ma czy czegoś i pieniądze za tytoń będą na początku listopada a nie w grudniu jak mówili wcześniej , tytoń temu pracownikowi się nawet podobał bo był długi i treściwy , mam następną odstawę tytoniu do tej firmy 6 listopada mam nadzieje że będzie tak zadowalająca jak ta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

cześć to gratuluje a możesz napisać jak wyglądała Twoja odstawa w kilogramach klasa i kilogramy jeśli możesz .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

w uniwersalu na początku tego sezonu brali bardzo źle ale rolnicy się zdenerwowali i przez kilka dni nikt nie przywiózł tytoniu i doszło tam do jakiś rękoczynów i ponoć poprawiło się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

WItam. Macie jakieś wiadomości o wyskokści dopłaty. Do mnie doszły wieści, że podobno ma byc po 8 zł. A co do zdawania tytoniu to termin mam na środe w FM. Poprzednim razem wszystko poszło ta jak było posortowane tylko jedna belka z 3 na 2 czyli ogólnie dobrze. A z tym Uniwersalem to rzeczywiście były nieprzyjemności bo na początku nie było w ogóle 1 i 2 tylko sama 3 i 4. Ale teraz podbno juz jest 1 i 2 ale w śladowych ilościach

Edytowano przez adek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ile dopłaty będziesz miał do 1kg jak tłumaczył mi @thug będziesz wiedział dopiero w czerwcu jak wszystko podliczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

te 8 zł dopłaty to tylko takie gadanie wszystko okaże sie w kwietniu kiedy podliczone zostaną ilości kilogramów w 1 i 2 klasie a te 8 zł to jest wzięte stąd że centrala związkowa podłożyła pod wyliczenia ilości 1i 2 z zeszłego roku a w tym będzie wiadomo ile kupią 31 marca 2013 także jezli kupią duzó 1i2 to może być i 1żl a jak kupią bardzoi mało to może być i 15 zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ma Ktos z was Virginie w okolicach proszowic ?

Chetnie bym bral po jakies 50 kg tygodniowo.

Trzeba wrocic do starego interesu Ciagnik by sie nowy przydal :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

uważaj kolego bo to nie legalne. ja oddawałem Virginie do Jędrzejowa poszła tak jak była segregowana, z tym, że w tym roku mam brzydki tytoń i tylko jeden balik na 2 poszedł reszta na 3 i 4, ale tak jak mówię to wina tytoniu, nie klasyfikatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

krajanka nielegalna a teraz od nowego roku także sprzedaż całych liści akcyza 218zl /kg a kara za łamanie przepisów podwójna akcyza 436zł/kg


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Jakubmaliszewski w gminie Łukowa. Z tego co słyszałem to plantator miał zdać ok 4 ton ale kilka ładnch kostek poszło mu w 3 klasie i w efekcie podziękował panu klasyfikatorowi i nie zdał nic. Później była jakas komisja czy coś takiego i juz jest 1 i 2 ale w bardzo małych ilościach

Edytowano przez adek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

powiem tak teraz wykup tylko utwierdził mnie o zakończeniu tej uprawy to co sie wyprawia to jest skandal kto dostanie te dopłaty do 1 i 2 klasy chyba nikt albo bardzo śladowe ilości


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

mogli trochę obniżyć te dopłaty ale do wszystkich klas a nie jednemu dać drugiemu nie, to nie moja wina, że w tym roku tytoń mi słabo wyszedł, pracę taką samom w niego włożyłem, no ale cóż to chory kraj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj