Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

HondaMtx    121

@klepk ja mam VRG2 na na lekkich i cięższych glebach i nie widzę różnicy. Tylko, że strasznie w tym roku kolor kiepsko wychodzi ;/ z kim by nie rozmawiał to mówi, że słabo z kolorem.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

u nas w w burley też kolor nie za ładny ale to dopiero początek dosuszania więc się jeszcze zobaczy jak będzie kolorował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

U mnie za zrywanie do suszarni kontenerowej płaci się 100 zł. Zrywamy maszyną od 8 do 18-19 z przerwą na obiad. Z kolorem w tym roku już troszkę się unormowało, spody i nadspodaki niezbyt ciekawie wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Maszyną do zrywania tytoniu :) Zdjęcie można zobaczyć w mojej galerii. Pod koniec tygodnia dodam więcej zdjęć z tego sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja na przyszły rok sadzę tylko niemca (13)

Może to zależy od pola,ale niemiec wychodzi tak, że można go zciągać z drutów i robić bele,sama 1 klasa :)

A 5 różnie, cała paleta,choć przeważa 1,2,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas951    1

@BobsMF kiedy ścinasz kwiat, że ci tytoniu nie wychyla?

Edytowano przez lukas951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie dopłaty do tytoniu dopłata oczywiście niezwiązana tzw. Decoupling burley 4.10 zł

virginia 5.86zł

ciemny4.10zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ciekawe jaka będzie dopłata do kg bo nic nie mówią tyle się tylko słyszy że będą rozliczać wszystko w czerwcu i takie tam urzędowe gadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

Jak postępują prace w tytoniu skończyliście już zbiory? Jak wychodzi kolor w burley'u ?

Ogólnie burley w tym roku kiepski. Ciemny o wiele lepszy. Nie dość że go przyraziło to liście jakościowo słabe. Kiedy wypłacą decapling? i na koniec odstawiał ktoś tytoń do Filip Morris w tym roku? Jeśli tak to jak idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ciekawe jaka będzie dopłata do kg bo nic nie mówią tyle się tylko słyszy że będą rozliczać wszystko w czerwcu i takie tam urzędowe gadanie

nie są w stanie powiedzieć teraz jak będzie dopłata do jakości bo nie mają z czego wyliczyć ale jeśli chodzi o pieniądze to są duże bo około 119 000 000 złotych czyli podobnie jak ostatni decoupling ale jak wiadomo decou[pling wypłacany był do każdego kilograma a tu będzie wypłacany tylko do jakościowego więc zależy ile wykupią np w burleyu 1i 2 ale może byc tak że będzie to i 9 zł do kilograma u każdego plantatora bedzie inna dopłata u mnie burley średni do dobrego co do wypłaty decouplingu to są starania aby wypłata była wcześniej ale jak wiemy teraz mamy modulację dopłat czyli zmniejszenie dopłat o 10 % jeżeli przekraczają 5 tyś euro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

@thug ja to wiem bo to nam ciągle powtarzają że jak wylicza i w ogóle tyle że u nas w na zebraniach od Morrisa więcej przemilczą niż powiedzą bo np nie chcieli powiedzieć o tym zmniejszaniu dopłat tylko taki gość ich tym zaskoczył i goście już nie wiedzieli co mają powiedzieć czy kłamać dalej czy powiedzieć w końcu prawdę

@farmerluki u mnie w burley przeważa 2 do Morrisa będę oddawał 16 października więc napiszę jak idzie tam tytoń jak ktoś nie da odpowiedzi wcześniej

 

a wie ktoś jak idzie tytoń w Luksorze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

modulacja dotyczy wszystkich dopłat podam przykład mamy 100 tyś dopłat wszystkich łącznie dajmy na to że w momencie przeliczania modulacji kurs euro wynosi 4 zł czyli rolnik dostanie nie 100 tyśtylko 92 tyś zł ponieważ modulacja zaczyna sie powyżej 5 tyś euro czyli 20 tyś zł czyli e 100 000 minus 20 000 =80 tyś razy 10% =8 tyś

czyli 100 tyś minus 8 tyś = 92 tys

co do oddawania ja oddaje pod koniec pażdziernika do pmp a do luksora w grudniu także twoje wstawki z wykupu jak najbardziej potrzebne

ludzie którzy biorą poniżej 5tyś euro nie bedą mieli ruszonych dopłat

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas951    1

W Philip Morris prawie w ogóle nie robią 1 klasy a reszta idzie normalnie, Universal i luxor prawdopodobnie biorą na razie bardzo dobrze (nie wiem bo jeszcze tam nie sprzedawałem w tym roku, ale ludzie tak mówią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

w uniwersalu bynajmniej na zebraniu była mowa o tym że nie będzie tak łatwo na jedynkę ale jeszcze nie wiemy bo nie sprzedawaliśmy w tym sezonie ale już niedługo się okrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

W Philip Morris prawie w ogóle nie robią 1 klasy a reszta idzie normalnie, Universal i luxor prawdopodobnie biorą na razie bardzo dobrze (nie wiem bo jeszcze tam nie sprzedawałem w tym roku, ale ludzie tak mówią)

 

wiadomo banda ale może chociaż coś drugiej klasy dadzą to sie człowiek załapie na dopłatę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

W Morrisie zawsze było ciężko mieć dobre klasy tytoniu o Luksorze ludzie u nas dobrze mówią więc zobaczę jak to będzie bo jestem tak dopiero pierwszy rok , jak tam będzie dobrze szedł to raczej zrezygnuję z Morisa całkowicie choć w Luxsorze jest taniej o około 1 zł na kilogramie 1 klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Witam

Potwierdzam w PM prawie nie robią 1, do tej pory kupili ok 2% tytoniu w tej klasie. W Luxorze nie wiem jak w tym roku ale w poprzednich latach to tytoń szedł nawet o 2 klasy lepiej. Cenowo mają tak samo jak w PM a nawet 4 klasa jest 1zł droższa i można sprzedać ścinki tytoniowe.

Edytowano przez radomol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a jak wygladas druga klasa coś im wogóle wchodzi na 2 klasę ja tam im nie sprzedam w 3 i 4 pójdzie na inne firmy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

@Klepk995 ja też sprzedaje 16 października burley do Kazimierzy. Wczoraj rozpoczeliśmy szortowanie. Ja też sprzedaje do Luxora od kilku lat i powiem że idzie o wiele lepiej klasowo choć ceny niższe ale to też zależy od dnia i kupującego.

Zostało nam jeszcze 2,5 ha do szuszenia choć do tej pory pogoda była sprzyjająca. Zobaczymy jak to będzie z opłacalnością ale kokosów raczej nie ma. Po odliczeniu kosztów (największy robocizna ) niewiele zostaje. Plus uprawy tytoniu jest taki ze w przeciwieństwie do warzyw nie trzeba stać po nocach na placach cena jest ustalona z góry choć plantator ma najmniejszy wpływ na to jak sprzeda tytoń. Szkoda że związki tytoniowe nic nie robią żeby pomóc plantatorowi przy skupie. jak jest jakiś problem w czasie sprzedaży to mówią ze oni nic nie mogą. Pytanie po co oni w ogóle są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

po to są by z nas pieniądze ściągać a nie pomagać , oni powinni być przy każdej odstawie i pomagać by rolnik dobrze tytoń oddał a nie walić ściemę że oni nic nie mogą, oddajesz tytoń do Luxora do Proszowic raz wiem że był tam taki problem że nie skupowali bo nie mieli pieniędzy , ale u mnie ludzie chwalą ta firmę w przeciwieństwie niż Morrisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj