lukas17

ładowacz na głeboką ściółkie

Polecane posty

jarekw    2

Moim zdaniem do usuwania obornika z głębokiej ściółki to się za bardzo nie nadaje. Ciężko będzie tym sprawnie operowac, i nie wiem czy ktoś będzie miał tyle cierpliwości, bo chyba będzie wolno się robota posuwała.

Takie coś to byłoby dobre, jako rozwiązanie przejściowe, do wypychania obornika z płytkiej ściółki.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

mój znajomy już to przetestowałi jest zadowlony i ja chyba też spróbuje


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Lepiej był by tur i to z krokodylem. Możesz dorobić do tego krokodyla, bo jeżeli to ma być do głęgokiej to ciężka sprawa. Jak masz krokodyla wbijasz sie w obornik przytrzymujesz krokodylem wyrywasz i podnosisz bez problemu, a te rozwiązanie to troche męczące nie dość, że cały czas trzeba sie oglądać za siebie to jak wbijesz to nie podniesiesz ani nie wyrwiesz (może troche w kilka podejść). Przerabiałem to c330 z turem na głebokiej. Takim rozwiązaniem to tylko kurzy obornik wozić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
planuje kupić tak ładowacz tylko na wymiary na zamówinie http://www.allegro.pl/item524451102_ladowa...ika_okazja.html miałby współpracować z ursusem 912 co o tym myślicie będzie dobry do tej pracy?

ten cudak t tylko do 3512 c 360 czy z 5211 a i tak szybko spalisz sprzegło a wydajność żadna, tylko tur a głębokiej ściółki tym nie nabierzesz bo 80tka raz 2 ten ładowaczyk rozniesie, tylko tur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

dzwoniłem do tego producenta i pytałem o udźwig tego ładowacza to powiedział mi że około 500kg wytrzyma . nie wiem ile 80 ma udźwigu a na moje oko to około 4t . ja to nie widzę długiego żywotu dla tego ładowacza w głębokiej ściółce z 80 .

 

mój kolega robił kiedyś tak cofał cyklopem do obory nabierał chwytak i wyjeżdżał i na rozrzutnik, żeby szło sprawniej pomagał mu brat kierował traktorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ha ha ah ah a 500kg udzwigu!!!! chyba ciągnik powinien mieć 500kg udzwigu żeby tego ni eroznieść, mój ładowacz jest masywniejszy a już w każdym możliwym miejscu był połamany, pozatym te widły są węższe jak w moim o 20cm i wogóle jakiś krutszy i delikatniejszy jest, przecież w tąłyżkę ziemi nawet 500kg nie nabierzesz, tych widełek, to na rozrzutnik 3,5t będziesz musiał min. 15 nałożyć a może i więcej także z 15-20 min łaodwania, a tak wgóle to perkiet bez krokodyla ani rusz, a na allegro pełno jest używanych turów do c 385 już od 5 tyś zł dlaczego nie chcesz tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Moim zdanie to się nie nada do wybierania z obory bo to sie słabo zagłębia w obornik miałem kiedyś taki tylko jeszcze orginalnej produkcji ja na twoim miejscu to założyłbym sobie tura na tego U912 tura napewno jeszcze do czegoś wykoszystasz A przy pracy takim ładowaczem to kark napewno nie raz cie rozboli od odwracania się do tyłu :):):)


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

mam coś takiego podobne leży pod płotem całe połamane do Du...to jest kup se tura a to nanic sie nie nadaje jak bedziesz hcial durzo wżiośc to niema szas podńięś i sie połamie:wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

500kg to chyba tylko na raz bo później by było trzeba spawac to wszystko(jesli by było co:) ):) Najlepsze rozwiazanie tur:) nawet nówkę się dostanie za niewielkie pieniądze a zawsze duzo mniej meczanri przy tym. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jak nie masz co robić z kasą to ją wywal na złom precierz te profile nędznie pospawane zaraz się rozlecą a szerokość wideł mniejsza jak od Tura 2 nie warto i jeszcze jedno precyzyjnie cofać kręgosłup skrencony noga na szprzęgle powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl75    2

Pożyczyłem cos takiego,i do ciapka założyłem,i sprawa wygląda ta;kumpel ma na siłownik albo bez,bez siłownika nic nie ruszysz,z siłownikiem tak,podnosiłem bele słomy i bylo okej,do obornika-jak włozylem w pryzme to łańcuchy od ramion pękły i z podnoszenie cieżko,w c-360 jako tako,tylko szyja boli od obracania sie dotyłu.Jak dla mnie to nie ta cena ,kupiłem tura za 2500 w ostatnim czasie i radze tura .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

na mnie to wrażenia nie robi i wątpię żeby się to sprawdziło pomyśl już lepiej nad jakimś turem nowym czy używanym :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj