gajuu

ZETOR FORTERRA 11741 11441 prosze o pomoc!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gajuu    0

Witam

mam ciągnik zetor forterra 11741 6cyl 120km.

moje pytanie olegana tym iz chcialbym sie dowiedziec ile kosztuje najlepiej nowy tur do mojego zetora. i jezeli ktos by mogl to podac marke i model tura:)

pozdrawiam czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Nowy TUR zetoroski TL260 do 11741 będzie tak +/- kosztował 27tyś. zł brutto w tym 3 sekcja, łopata 2,15, paleciak i amortuzator. Ale niestety konkretnie aktualnej ceny nie znam.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140
Teraz euro drogie to zetor wypada znacznie taniej. Z tym spalaniem to znaczna przesada! Ja mam i wiem ile pali ten traktor. Z resztą w najnowszym Top Agrar Technika było porównanie 9 traktorów znanych marek o mocy 95-112 KM i Zetor spala z nich najmniej. Mój 12441 nie jest taki zły, ale spodziewałem się za nim go kupiłem, że będzie lepszy.

 

nie wiem jaki ladowacz brales ale stoll kosztuje 6tys euro netto bez wyposazenia, 1 klasa jesli chodzi o jakosc


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

ten zetor kosztuje 150 brutto full wypas ale ze spalaniem jego to nie wiem też planuje go kupić i niewiem czy go kupić czy mccornicka 105 max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Ja za swój ładowacz 3 lata temu tyle płaciłem czyli około 27. I o ile mi wiadomo to najlepsze ładowacze to QUICKE. I dodam że ten czeski LT260 napewno jest mocniejszy niż polski jakikolwiek.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

Z tego co pamiętam jak byłem w POM Augustów to za TL260+3sekcja chcieli 22,300 ale już niepamiętam. Ale na pewno nie więcej jak 23000. To cena była aktualna do końca stycznia. To cena samego ładowacza, ale za łyżkę i chwytak daliby niezły upust


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

A propo tematu, chciałbym sie spytac czy te Zetorki 11741 sa nadal produkowane ? ? ? Bo o ile wiem to Zetor już nie wkłada do swoich ciągników 6 - cylindrowych silników ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Zetor wycofał 6 cylindrowe silniki z Forterry. Możesz kupić 12441, 4 cylindry i 130 koni chyba, a jak koniecznie chcesz 6 garów to musisz iść do dilerów innych marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

6 garowy więcej by palił ale w lekkich pracach, jak dasz 4ce dobrze w kość to mniej nie spali od 6tki. Ale o tym już istnieje obszerny temat na kilkanaście stron :D. Do tura lepiej 4 gary, mniej spali bo silnik nie jest mocno obciążony przy takiej robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

4 lepsza bo jest bardziej zwrotna;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No 4 lepsza do tura, ale ja mam tura na 1204 bo nie miałem innego ciągnika do którego można by było tura założyć, a tur głównie robi na polu a nie na podwórku, nie mam hodowli.

Szkoda że nie ma forterry 6 garowej 120-150 koni, do tego rewers z proximy power, w opcji miękka oś i jest świetny ciągnik wtedy, mogliby dać jakiś obcy silnik perkinsa czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

niekoniecznie perkinsa, może być jakiś inny, ursusa nowego nie chce widzieć. Żeby mnie źle nie zrozumiano nie chciałem powiedzieć że silniki zetora są złe bo ja jestem zadowolony z silnika w forterze , bardzo mocny jak na te swoje 102 konie. Sąsiad ma JD 100 koni ale nie pamiętam jaki typ, ale kilkuletni, i nie może się rozbujać z dwoma HLkami jakoś ciężko ten ciągnik ma jakby ciągle pod górkę jechał. Jak jedziemy we dwóch jeden za drugim, forterra za NH tm 175 to on mi nie ucieka zabardzo z podobnym ładunkiem na płaskim terenie. Kiedyś za mną znajomy jechał MF 130 koni nowym, jechałem forterrą na wiadukt kolejowy z 34 tonami netto to się zdziwił że bez większych problemów na niego wyjechałem, myślał że spuchnę i się zdziwił że zetor taki mocny.

A ile on dał za MF a ile my za zetora i ten sam ładunek wozimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetory górą. Mam 7211 z ładowaczem i jestem zadowolony, chociaż pomimo dobrego skrętu i tak potrzebuje dość dużo miejsca. Do tura bardziej bym widział Proximę, ale jak masz dużo miejsca....

Polskie TUR-y zaczynają się już od 20.000 zł (już te większe), ale są nic nie warte. Czesi zawsze byli dobrzy w te klocki więc poleciłbym Ci Zetora.

Co do cen: MX Technic T8 kosztuje 37 tyś ( do forterry byłby chyba lepszy T10) :rolleyes:

Stoll'a widziałem już za 14.000 netto ale chyba jakiś mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj