Zaloguj się, aby obserwować  
zetorek5340gr

silniki perkinks

Polecane posty

tommy66692    2254

Temat ciekawy, chyba zapowiada się ostra wymiana zdan-ale poki co przenosze do dzialu tematy ogolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem silniki Perkinsa są oszczędne posiadam dwa Perkins 248U i Perkins 1004-4T2 jak z wytrzymałością zależy jaki się pewnie trafi i jak był użytkowany mechanik mówił mi że w ciągniku chodzi mi o ten silnik ma wytrzymać 15tyś ale ile w tym prawdy czas pokaże zdania na pewno w tym temacie będą podzielone :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam dwa ciągniki z silnikami Perkinks ale mają mały przebieg i nic nie mogę wywnioskować . A spalanie dość niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja mam 3p z sinikiem Perkinsa i nabite ma 18100 mth wiec wytrzymałe sa. Spalanie tez w miare niskie. Jak byłem w anglii woziłem czesci do fabryki Perkinsa. Kilka razy byłem na tasmie montazowej i to naprawde robi wrazenie. Silniki sa skladane recznie wiec to zobowiazuje do czegos. Przyjeło sie jakos ze te silniki mało pala i lubia wysokie obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Ja mam 3p z sinikiem Perkinsa i nabite ma 18100 mth wiec wytrzymałe sa.

niezły przebieg. na oryginalnym zegarze??

my mam y 2 silniki w 3p ma już ok 9500mth i 6 w kombajnie,

silniki te są oszczędne i bardzo wytrzymałe, widziałem silniki perkinsów w różnych stanach i po różnych przejściach, nawet takie gdzie podczas remonu zamiast oleju jbył tylko osad po oleju grubości ok 1cm na smoku od popy i silnik dalej chodził, albo po jeździe bez wody, albo po wymieszaniu oleju z woda aż sie masło w misce zrobiło, i po wymianie tego ciągniki dalej chodzą i pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

To jest 87 rok. Gwinty calowe, a zegar to juz drugi raz sie kreci i ma teraz 8100 ale remont sie szykuje za jakies dwa-trzy tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Jeśli chodzi o silniki Perkinsa to chyba jest najbardziej sprawdzona konstrukcja po za ty wielu nowych producentów montuje te silniki do swoich produktów to wiele mówi.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

posiadam farmtraca z silnikiem perkinsa fakt faktem są oszczędne mam nakrecone 900mtg bez zastrzeżeń i awari, byle tak dalej, co do silnika musze sprawdzić skąd pochodzi, właśnie jakimi olejami zalewacie wasze perkinsy bo ja to turdusem(sory ale nie wiem jak dokładnie sie pisze nazwy tego oleju)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwisant02    0

Silniki te są oszczędne wytrzymałe coraz cześciej są wybierane przez producentów np. nowy claas axos posiada silnik perkinsa wadą jest to, że są słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Serwisant02" mógłbyś coś więcej napisać o tej wadzie Perkinsa czy chodzi ci o to że łatwo go zdusić czy coś innego?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o wytrzymalosc czy ze przy porownywalnej pojemnosci maja mniej mocy niz nie-Perkinsy?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Chodzi o to, że w porównaniu z innymi silnikami nie są one mocne.

Czyli niby co 90km Perkins bedzie słabszy niż np 90km JD czy Deutza? Troche dziwne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(serwisant02 @ Jan 15 2009, 20:31 ) *

Chodzi o to, że w porównaniu z innymi silnikami nie są one mocne.

 

Jak możesz to rozwiń soją myśl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

W moim gospodarstwie pracują 3 silniki Perkinsa 3 cyl Massey 255 4 cyl Claas Compact i 6 cyl Massey 3080 silniki palą mało nie ma naj mniejszych problemów z odpalaniem zimą są wytrzymałe częśći są łatwo dostępne i to nie prawda że mają jakieś szczególne wymagania co do czystości paliwa


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój 3p ma teraz coś około 7000 mtg. Były wymieniane pierścienie i uszczelka z pod głowicy. posiadam jeszcze MF 225 przebieg ponad 3400 mtg i sprawuje się bardzo dobrze. Ogółem jestem z nich zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwisant02    0
może koledze chodzi o uciąg perkinsa

Włąśnie a jeśli chodzi o te obroty to jest to silnik wysokosprężynowy i musi mieć większe obroty.

 

W moim gospodarstwie pracują 3 silniki Perkinsa 3 cyl Massey 255 4 cyl Claas Compact i 6 cyl Massey 3080 silniki palą mało nie ma naj mniejszych problemów z odpalaniem zimą są wytrzymałe częśći są łatwo dostępne i to nie prawda że mają jakieś szczególne wymagania co do czystości paliwa

jeżeli brać silnik do remontu to tylko perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97
jeżeli brać silnik do remontu to tylko perkinsa.

tzn są silniki łatwiejsze w naprawie bo perkinsa samemu w stodole to raczej nie naprawi tak jak trzeba :)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj