Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Trybik

Jak wyprostować tura?

Polecane posty

Trybik    0

Tak jak w temacie rama tura jest zgięta i siłowniki te pierwsze przy ciągniku ocierają o ramę,jak tak będą ocierać przez dłuższy czas to w końcu się przetrą :angry:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie, co z nim zrobiłeś? Samo na pewno się nie zepsuło ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

mirasek    7

Ciężki temat... Kiedyś w lesie Padre zgiął górną ramke w krokodylu, wszelkie próby przeginania jej do położenia wyjściowego nie powiodły sie, skończyło sie na cięciu i ponownym spawaniu. A to tylko ramka krokodyla...

Nie wiem czy dobrze sobie to wyobrażam ale jesteś pewien że zgięta jest rama a nie przegięte mocowanie? Wogóle co to za tur? Jakiś większy?

szczygel18    1

wrzuci jakieś fotki jak ci się to zgięło bo tak w ciemno to wątpię czy ci ktoś pomoże. Ja do prostowania mocnych rzeczy używam lewarów hydraulicznych mocne i z wyczuciem można prostować

GoRAL1    63

Lewary nie pomogą ,pogniesz w innych miejscach.

Trzeba rozcinać, skrzywione elementy wyprostować pojedynczo i zespawać .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A na prasie by tego nie wyprostował??????????

zorzyk2    50

Bez grzania palnikiem nie wyprostujesz, najwyżej zegniesz- zdeformujesz w innych miejscach. W ostateczności trzeba rozcinać, nacinać , potem grzać i prostować.

kamis    0

grzanie palnikiem ułatwi prostowanie , ale po nagrzaniu materiał traci strukturę i w tych miejscach gdzie był nagrzewany zrobi się miękki i w tym miejscu znów się zegnie , chyba że się w tych miejscach go wzmocni

jeżeli zgięcie wystąpiło na profilu i nie ma wyraźnych załamań , jest wygięte w lekki łuk to można nagrzać to miejscowo w odpowiednich miejscach to się wyprostuje się samo . ale to musi robić fachowiec co się na tym zna

Kuki19    2

tylko pociąć w kawąłki rozłożyć na jakimś stole żeby równo było i dobrze pospawać od nowa ;)

Trybik    0

spychałem bagienko, było tam trochę korzeni,ładowacz jest nie duży na zetorze 7245 jakiś stary koloru czerwonego,postaram się zrobić zdjęcia,próbowałem go prostować 60 drewnianym kołem a z drugiej strony był zaparty o słup od stodoły to z jednej strony się trochę odprostował a z drugiej 60 boksowała bo było błoto :) zgięta jest ta ramka przy samym ciągniku, znajomy majsterek kazał mi spróbować lewarkiem rozszerzyć tuż nad samą maską niektóre ładowacze mają tam takie drążki ale maski wtedy nie otworzę :)

zorzyk2    50

Przy złej jakości materiale konstrukcyjnym to sie zgadza, ale przy dobrej stali nie ma obaw. Fachowiec , spawacz dozorowy mówił mi że podgrzanie stali jakościowej osłabia o 1%. Po prostowaniu nalezałoby dać nakładki wzmacniające, bo pozostanie tendencja do gięcia się w tym samym miejscu. Fachowiec by się przydał, nawet wymagany .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez adamek1942
      Witam mam pytanie dlaczego są 2 rożne ceny tego ładowacza 15.500 i 12.500 brutto i pisze w obu przypadkach ze jest to cena razem z ramą górną  i dolną, kompletny bez żadnych dodatków.
    • Przez FAGROSsc
      Założyłem nowy temat w którym chętnie pomogę każdemu w doborze ładowacza czołowego do ciągnika nowego na gwarancji jak i też tych najstarszych, mniejszych i większych. Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie pomogę w wyborze producenta jak i też w doborze osprzętu. 
    • Przez boskipl
      Witam poszukuje opinii o ładowaczach firmy sigma4. Posiada ktoś takiego? Najlepiej model chrome i czy  18000 netto z wyposażeniem i montażem za model chrome m30 z 2015r to dobra cena?
    • Przez michal_xs
      Witam. Sprawa ma sie tak planuje kupić jd 5100r. Chciałem M(cena) ale ludzie maja rozne opinie i biore R. Chce do niego założyć tez ladowacz i dillerzy mowia i zachwalaja od jd ale ta cena z adaptacja bez wyposazenia wolaja 34tys gdzie polski z agrimetu cx 16 18tys. Teraz pytanie do was jesli Polski to jaki? Wedlug mnie hydramet-agrimet ma dobre opinie? 
    • Przez mlody456
      Chce zamontować tur na 80-tke, wiadomo krajowego producenta, tutaj zastanawiam się nad inter-tech it 1600, metal-technik mt02, hydromet xtreme-1, metal-fach t229 czy coś innego? Na olx kosztują ok. 12 500zł bez osprzętu a nawet taniej Poza tym w inter techu są różne malowania/nalepki i to jest też różnica w jakości? Prosiłbym o szybką pomoc bo chce jeszcze przed 1 pokosem zakupić