toniekmf255

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Polecane posty

toniekmf255    6

Kiedy będzie nabór wniosków i jakieś szczegółowe informacje na ten temat?

Czy będziecie korzystać z tego programu i na co chcecie przeznaczyć wsparcie?


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Pamiętam, że Sawicki kilka miesięcy temu mówił, że duża część środków z "Mikroprzedsiębiorstw" zostanie przeniesiona na rzecz "Modernizacji gospodarstw" i "Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej" i tymi właśnie programami będą się w pierwszej kolejności zajmować, więc na jakiś ruch w związku z "Mikroprzedsiębiorstwami" ze strony ARiMR bym nie liczył. Jak oni się grzebią półtora roku z tym programem, na którym im niby zależy, to ile upłynie czasu zanim zrealizują ten, na którym im nie zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Ogłoszenie naboru na mikroprzedsiębiorstwa planowane jest w połowie marca.

 

Nabór wniosków 5 maja. Czy ktoś będzie składał i na jaki rodzaj działalności?

Ja planuje złożyć wniosek na usługi rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

witam mam pytanie czy ktoś na af brał maszyny na mikroprzedsiębiorstw i jak jest z tym mjescem pracy i z krusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wchodząc w mikroprzedsiębiorstwo nie możesz być zarejestrowany w KRUSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja bralem kombajn na mikroprzedsiebiorstwa. wiec po kolei:

1. trzeba przejsc na ZUS, to jeden z warunkow.

2. mozna wziac maksymalnie 300tys zl. dofinansowanie wysokosci 300tys. otrzymuje sie wtedy, gdy sie stworzy 3 miejsca pracy dotyczace danej inwestycji. nie moze byc tak, ze kupujesz ciezarowke, a zatrudniles sekretarke. musisz zatrudnic 3 kierowcow. ja musialem zatrudnic 3 kombajnistow.

3. dofinansowanie dotyczy tylko i wylacznie tej jednej dzialalnosci.

4. za srodki transportu tez jest 50% zwrotu, ale nie wiecej niz 300tys. jesli ciezarowka kosztuje 800tys to i tak dostaniesz tylko 300tys.

5. nie mozesz wykorzystac ciezarowki do prowadzenia innej dzialalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Kupował ktoś maszyny do swojego gospodarstw maszyny z pieniędzy PROW Tworzenie i rozwój micro przęsiebiorst??

 

 

Mam takie pytanie.....Jak jesteście na ZUS 1/2 etatu to musieliście płacić jakąś dadatkowął skłatke ????

Zatrudniliście kogoś???? czy na samo zatrudnienie ????

Tematy połączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

Najlepsze jest Róznicowanie ale jak jesteś na ZUS na jest właśnie to :)

 

 

No włąśnie jak to jest z tym Micro do gopodarstwa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Jak jesteś na ZUSie to możesz skorzystać, ale po realizacji musisz utworzyć min 1 pełny etat zakładając dofinansowanie poniżej 100 tys. Może to być samozatrudnienie, ale musi być cały etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

przęsiebiorst- przedsiębiorstw !!

skłatke- składkę !!

 

Nie lepiej najpierw wziąć słownik w rękę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Może i lepiej ale trzeba zarabiać pieniążki na chlebek i coś do chlebka. :) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy znacie przypadek realizacji z tego działania inwestycji w zakresie agroturystyki?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

ciekawe kiedy bedzie mozna skladac wnioski na ten dzial ponoc maja byc jakies srodki w tym polroczu jeszcze czy ktos cos slyszal wiecej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prusak    1

Witam wszystkich słyszałem ze nabór ma być w lutym ale wiadomo jak to z nimi bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarpo16x    3

Hej czy ktoś z was brał na suszarnię do ziarna??Jak wygląda sprawa z tym zatrudnieniem??Tworzę jeden etat i muszę jemu płacić pensję i zus przez cały rok ?czy tylko jak prowadzę działalność?

czyli, czy może to byc tylko działalność sezonowa??Czyli kombajn i płacenie zusu i pensji tylko przez 2 miesiące? i przez cały rok stoi bez tego zusu i płacenia pensji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie wiem jak ma się kwestia sezonowości, ale wymogiem jest utworzenie "pełnego miejsca pracy" czyli zatrudnienie na pełen etat, ale jedno miejsce prac może utworzyć beneficjent dla samego siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miejsce pracy musi być bodajże na 24 miesiące z pełną umową o pracę a w przypadku samozatrudnienia beneficjent sam tworzy miejsce pracy dla siebie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Czy aby złożyć wniosek na mikro trzeba posiadać gospodarstwo lub jakieś hektary na siebie? I czy na handel da się wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

trzeba mieć numer producenta, więc wystarczy świnia, albo chociaż dzierżawa, ale nie można podlegać ubezpieczeniu społecznemu w KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

A czy w tym przypadku też jest tak że przez pierwsze dwa lata płaci się połowę ZUSu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co Ty kissmy. Nie potrzeba żadnej świni. Idziesz do powiatowego ARiMR składasz wniosek o nadanie nr. i na tym koniec. Bynajmniej było tak 2 lata temu. Nie mam żadnego zwierzątka ni gruntu rolnego (mam nie rolny ale nie wykazywałem tego) i został nadany mi nr. Natomiast teraz będziemy zakładać na osobę z miasta mieszkającą w bloku i gdy pobierałem druk do wypełnienia facio wiedział o miejscu zamieszkania osoby zainteresowanej, wiedział tez że jeszcze się uczy nieprzerwanie od ukończenia 18 roku życia i ma ubezpieczenie od rodzica mimo wszystko druk wydal i nic nie wspominał że będzie to jakiś problem, gdyby był za pewne by go przytoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj