toniekmf255

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Dziś dowiedziałem się że bez przeszkód można łączyć kody PKD które są poniżej.

PKD 81.30.Z Działalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zieleni

PKD 81.29.Z Pozostałe sprzątanie

Więc droga do dofinansowania na ciągnik rolniczy nie jest całkowicie odcięta. W wniosku trzeba wskazać jeden kod PKD jako wiodący, czyli trzeba wskazać ten kod przy którym spodziewamy się większego obrotu $$.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JONH91    0

Witam mam 2 pytania

Czy osoba która już prowadzi działalność, lecz jej obroty przekraczają 2 mln EUR, może założyć druga firmę i starać się

o dofinansowanie z tego programu??

 

Zaś drugie pytanie dotyczy budowy, czy jest możliwość dostania dofinansowawszy na budowę hali gdzie na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze pozwolenia na budowę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haribo84    0

Witam, mam kilka pytań:

- moja koleżanka piecze domowe ciasta i ma na nie zbyt w lokalnej restauracji. chciałaby założyć działalność gospodarczą i z Tworzenia starać się o dofinansowanie na zakup sprzętu np. mikser, patery do ciast itp.czy to że są to w sumie niedrogie sprzęty ma jakieś znaczenie?? i czy jeśli będzie prowadziła biznes w domu musi do tego celu przystosować jakieś pomieszczenie??

- ja z kolei razem z mężem sezonowo handluje przywożonymi z Holandii cebulkami tulipanów (narazie w niedużych ilościach) czy mogłabym założyć działalność w tym zakresie, a z Tworzenia starać się np. na budowę szklarni, żeby na wiosnę sprzedawać też kwiaty do kwiaciarni??? czy muszę wykazać że działalność będzie prowadzona cały rok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań:

- moja koleżanka piecze domowe ciasta i ma na nie zbyt w lokalnej restauracji. chciałaby założyć działalność gospodarczą i z Tworzenia starać się o dofinansowanie na zakup sprzętu np. mikser, patery do ciast itp.czy to że są to w sumie niedrogie sprzęty ma jakieś znaczenie?? i czy jeśli będzie prowadziła biznes w domu musi do tego celu przystosować jakieś pomieszczenie??

- ja z kolei razem z mężem sezonowo handluje przywożonymi z Holandii cebulkami tulipanów (narazie w niedużych ilościach) czy mogłabym założyć działalność w tym zakresie, a z Tworzenia starać się np. na budowę szklarni, żeby na wiosnę sprzedawać też kwiaty do kwiaciarni??? czy muszę wykazać że działalność będzie prowadzona cały rok??

Liczy się wartość inwestycji łącznie. Jeśli chodzi o pomieszczenie to do tego są inne regulacje prawne np. Sanepid.

Działalność nie musi być całoroczna, może być sezonowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Nabór na mikro jest jeszcze ? Bo jakoś nie mogę wywnioskować ze strony arimr.

Jak długo musi być osoba zarejestrowana w zus-ie, bo tej informacji też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Jest informaca na str arimr są nabory na mikro za pośrednictwem lgd. 2 lata trzeba utrzymać zatrudnienie.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tym temacie będę podawał informacje na temat możliwości skorzystania z dotacji niezwiązanych z PROW dla rolników, firm działających na terenach wiejskich.

 

Aktualnie trwa nabór na terenie gmin: Mełgiew, Rybczewice, Piaski, Wólka, Gorzków, Spiczyn. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej. Dotacja na otwarcie DG maksymalnie 40 000 PLN a dla działających już mikroprzedsiębiorstw przewidziano wsparcie do 300 000 kosztów kwalifikowalnych. 

Więcej informacji na stronach: http://prow2014-2020.pl/2015/01/18/nabor-wnioskow-dla-przedsiebiorcow-i-osob-zamierzajacych-otworzyc-wlasna-firme-woj-lubelskie/ i  http://szlaksobieskiego.info

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W złotówkach polskich :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Freetaxi. Bedzie jakies wsparcie dla rolnikow (ewentualnie firm) chcacych swiadczyć usługi maszynami rolniczymi? Woj. Łódzkie.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Czy są tu może osoby, które korzystały z dofinansowania z tytuły Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw?

Jestem studentką i muszę opisać jedną  z firm korzystających z tego programu , czy ktoś z Państwa byłby na tyle miły, dobry, pomocny i udostępnił mi dane dotyczące swojego przedsiębiorstwa? Bardzo liczę na waszą pomoc.

 

Pozdrawiam, Honorata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Czy są tu może osoby, które korzystały z dofinansowania z tytuły Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw?

Jestem studentką i muszę opisać jedną  z firm korzystających z tego programu , czy ktoś z Państwa byłby na tyle miły, dobry, pomocny i udostępnił mi dane dotyczące swojego przedsiębiorstwa? Bardzo liczę na waszą pomoc.

 

Pozdrawiam, Honorata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj