Sharma1910

Cyklop wolno podnosi na rozgrzanym oleju

Polecane posty

Sharma1910    16

Mam problem z cyklopem.Cyklop jak olej nie jest rozgrzany to podnosi szybko a jak się rozgrzeje to podnosi ale bardzo powoli.Pompa na 100% jest dobra.Rozdzielacz 3 wymieniony na nowy.Myślę jeszcze zmienić 2 rozdzielacz i wymienic olej.Macie jakieś pomysły co by mogło byc tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

a jeden tak powoli podnosi po rozgrzaniu oleju czy wszystkie. Jak jeden to może gdzieś być siłownik nieszczelny wewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112

To może być na prawdę bardzo dużo różnych problemów, może któryś z zaworów przeciazeniowych, mogą być oringi na wierzy, siłowniki, filtry, olej, może siemering na pompie, podaj więcej danych, czy wszystkie tłoki, czy na obrocie też tak jest, no i jeszcze jakieś rurki mogły się pokrzywic, może być dzielnik strumienia, kombinuj może coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario83    6

Zobacz czy po jakimś czasie nie pieni się olej  a przyczyną tego jest że ciągnie gdzieś lewe powietrze   na ssaniu lub zmieszany  olej silnikowy  z hydraulicznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harmar    2

ale pompa byla sprawdzana i jest dobra.Też własnie zdziwiliśmy sie

 

A w jaki sposób ją sprawdzaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Jestem na 100% pewien tego co napisałem bo to samo kiedyś przerabialem.
Daj znać jak zrobisz ,a ja czekam na flaszkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Podłącze się do wątku bo tez mam problem.

Wyczyszczone filtry, olej wymieniony a cyklop nadal nie podnosi. Rozdzielacz koło zbiornika sprawdzony (ten z tym wałeczkiem, to samo ten pod rozdzielaczami w kabinie) żaden nie zawieszony.

Obrót działa dobrze ale ramie nie podnosi, dopiero jak dam fest gazu drugi siłownik powoli podnosi, ten przy kabinie ani drgnie. Do łychy dochodzi olej (łycha odczepiona ale jak steruje dzwignią od łyżki olej leci).

Myslę czy przyczyną nie jest za mało oleju. Grzebałem w siłownikach obrotu i olej pospływał prawie z całego układu a wlalem 2x30l. Może to za malo. Ale smoka w baku zakrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Cyklop nie ma chłodnicy oleju i musi być pełno pod okienko Jeśli po 2 załadunku olej się grzeje to pompa przepuszcza i grzeje olej SZMELC
I Podkręć i wyczyść pierwszy zawór przeciążenia zaraz za pompą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

doleje jeszcze jedną bańkę 30l i zobaczymy
Zawór wyczyszczony (mówimy o tym przy zbiorniku z tłoczkiem w środku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JankoGD    0

Witam ,  mam problem z cyklopem , mianowicie nie podnosi łap , wszystko inne działa , opuszcza łapy wporzadku , a jak chce podnieść pompa wyje aż rurki drżą i nic , kupiłem go wczoraj , cały czas jest ok minus 10 mrozu , właściciel twierdził że wszystko działało tylko coś zamarzło , czy to możliwe? ktoś coś pomoże? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


    • Przez semos
      Tak jak w temacie kupię instrukcję i katalog czesci do CYKLOPA nowego typu z słownikiem górnym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj