Sharma1910

Jaki tur wybrać

Polecane posty

Sharma1910    16

Witam chciałem sie dowiedzieć coś na temat turów.Mam dylemat bo niewiem do jakiego ciągnika go założyc czy do Pronara 82 tsa czy do MF 255.Ja bym wolał do MF 255 z tego powodu, że z pronara nie chcial by zdejmować masek ani błotników.Tur ma pracować przy wyrzucaniu obornika od 25 byków i 120 świń (głęboka ściółka).Co wy o tym myślicie i jaki dobry tur (koszt nie gra roli) polecacie? Z góry dzięki za odpowiedź.Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3512Tomek    14

Do pronara jak założysz to mocniejszą pompe masz, napęd na 4 koła więc nie będziesz miał problemu wyjechać no i szybciej będzie szło na tura do ferdka jak załadujesz z 500kg to już maks a na pronara to spokojnie około tony jedyny plus według mnie na ferdka tura założyć to taki że jest bardziej zwrotny, a maskę i błotnik po co chcesz do tura zdejmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Do tura ciągnik bez przedniego napędu to męka. Ani nabrać pełną łyżkę bo się zaraz kopie, a gdy już nabierzesz to nie idzie odjechać bo tylne koła ledwo dotykają ziemi. Tym bardziej wyrzucanie obornika z głębokiej ściółki. To prawda, że mf jest zwrotniejszy tylko jak nie ma wspomagania to ciężko będzie się kręcić. Na głęboką ściółkę tylko krokodyl lub łyżko- krokodyl.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sharma1910    16

A zapomniałem napisać, że mam mało miejsca bo są wąskie podwórka.I myślimy kupić rorzutnik bo Pronara i tak odpinać i zaminać to nie zamocono.A jaką firme polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Jak cena nie gra roli to kup ladowarke za 25 tys znajdziesz juz calkiem fajna bedziesz mial pronara do rozworzenia a ladowarka bedzie bardziej skretna niz pronar w


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie hostel na wsi też ma starą obore i bardzoo wąsko Oborniki usuwa c330 z turem 2 sekcyjnym od 60 sztuk bydła i powiem ci ze chyba 5 rok daje radę i chwali sobie
Kolejny usuwa takim samym turem tyle że t25 i fakt mało bierze na widły ale spali tyle co nic dwa ze też ma wąskie wjazdy i t25 na styk wchodzi bydła ma z 50 sztuk tyle że on ma wspomaganie wiadomo trochę się namacha ale zrobi no i tur masz za 4 tys a ładowarkę za 25 tys i wyżej więc sobie przekalkuluj
Moje zdanie jest takie ze każdy robi takim sprzętem na jaki go stać a nie robić nieprzemyslane inwestycje a potem pluć w brodę sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tur na MF nawet jakiś zwykły rzemieślniczy na 3 sekcje to 4-5k plus osprzęt. Do tego wspomaganie (bo w ciasnych pomieszczeniach to zapomnij o pracy bez wspomagania) 1,5-2k. Dorobisz balast na tył i będziesz się robił robotę. Fakt MF ma trochę za szybki wsteczny no ale cóż.

Z kolei tur do Pronara to już koszt tak jak ktoś już pisał 10-15k to już wolę ładowarkę lub bobcata. Jedno i drugie kupisz już w tych pieniądzach i żaden ciągnik nie zrobi tego co te cudeńka. Jedna różnica bobcat potrzebuję twardego podłoża bo przy wykręcaniu/skręcaniu/zawracaniu narobi dołów lub błota jak mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Moj wujek kupił do ursusa 3512 3 sekcyjnego z krokodylem za 4800zł z montazem balast z starej beczk plus pret troche spawania i beton do zalania wspomaganie nie kosztuje az tyle 60zł pompa od t25 zsbiorniczek ze szrotu weze orbitrol 80 lub 100 za 370zł siłownik od bizona za 150zł flansza z kolem pasowym u tokaza za 100zł  i reszta do 1000zł załozy wspomaganie o ile ma checi i troche zdolnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Zobacz sobie u mnie w galerii z wolmetu z krokodylkiem przy 3p. Bez euro ramki w 6 tys. się zamkniesz z osprzętem. Co prawda u mnie za dużo się nie pracuje, ale jednak pracę usprawnia. Mam szerokie kapcie z przody i wspomaganie to jakoś robota idzie chociaż co prawda czasami napęd by się przydał. W Twoim przypadku nie wiem co do radzić. Weźmiesz większy rozrzutnik do pronarka to ferdkiem kilkanaście razy trzeba bd podjeżdżać do tego rozrzutnika. Natomiast jak weźmiesz do większego to bd się musiał rozczepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj