Kanuni5125

Ładowacz na podnośnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kanuni5125    0

Witam wszystkich. Czy widzieliście w necie ładowacze do obornika na podnośnik ? takie samoróbki, Ja chcem sobie coś takiego zrobić tylko nie wiem jak, od czego zacząć. Piszcie cokolwiek wiecie na ten temat, będe wdzięczny


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Przeniesione z HP do Maszyny > Zrób to sam ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Do jakiego ciągnika chcesz ten ładowacz, ile masz pieniędzy do wydania, jakie narzędzia pod ręką i co chcesz nim wozić (bele, big-bagi, duże kostki, piasek, kamienie, buraki, obornik, gałęzie itd.)?? Bez tych informacji ciężko jest Ci pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Ja mam Ursuska C-328 i narazie chce do niego to zrobić, kasa nie gra roli. Potrzebuje tego do wyworzenia obornika ze stodoły, bo mam strusie i owce i strasznie ubijają ściółke, a ręcznie to to jest straszna męcZarnia i potrzeba durzo czasu na to, prawie 2 dni. Ja widziałem że w necie był taki zrobiony wysięgnik z rury.Nażędzia to ja sam mam, spawarke itp. jakby co to mam sąsiada spawacza


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kret    0

Jak kasa nie gra roli to nie lepiej tura kupić to zawsze wygodniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Aż tyle kasy to ja nie mam ;) a po drugie C-328 i tur,,, yyyy widziałem już jak to chodzi. A jak narazie to ciągnika drugiego nie moge kupic bo jeszcze nie nazvbierałem tyle kasy


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

ja teściowi do c 330 zrobiłem coś takiego na wzór krokodyla od tura tylko zakładane na podnośnik . wywalanie obornika idzie bardzo sprawnie , tylko tym nie załadujesz obornika na przyczepę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

polecałbym to dla siebie juz to zamawiam tylko tyle że ursus 330 może mieć kłpt to podnieś bo ja biore do u912 a wymiary ser. 120cm dł. wideł 90cm i wysokośc 90cm http://www.allegro.pl/item524451102_ladowa...ika_okazja.html jesli chcesz wiedzieć więcej to pisz do mnie na priv lub gg 9447091 dzwoniłem do niego i wiem więcej


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

o właśnie o coś takiego mi chodziło, tyle że ja bym sobie zrobił mniejszy, troche. Podnośnik mam dobry u siebie więc o to to bym się nie martwił. A i na przyczepe to ja tego ładować nie będe tylko na sterte. Nie wiem jak zrobic tylko ten zatrzask co do wywracania.


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

c 330 na tym ładowaczu ma kłopot podnieść balot słomy 120x 120 a co dopiero wyrwać warstwę obornika no chyba że będzie się zbierało warstwy po 5 do 10 cm . ja czyś takim kładę słomę na przyczepę c 360 bo teścia c 330 nie daje rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Więc muwisz że może nie dać rady? tego obornika to sie troche zbiera, na środku to dochodzi prawie do pół metra :)


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

daj sobie z tym spokój mam takie coś i co jak co ale parkietu tym nie da się ładować, tzn da się ale biorą się całe płaty i zaraz coś sie urywa coś s ie łamię, ten typ ładowacza tylko nadaje się do łądowania z pryzmy i to nie dość wysokiej i nie za mocno zbitej, taki świerzy luźny obornik lub mocno zmasowany da się brać ale mokre siano lub udeptany aprkiet za pomnij, bo będziesz tylko spawał to cudo pogniesz i będzie źle sie ładowało i po pierwszym dniu będziesz chodził połamany bo ciągle tzreba sięoglądać i za dzwignię zwalniać zatrzask na widłach

ja bym proponował kupić krokodyla i zamontować na tuz w 80tce i wynosić tym zestawem na pryzme za oborę a potem tymi kolcami może i by się dało łaodwać, ale napewno nie poradzisz sobie żeby wyrywać tym udeptany gnuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Ty no może i masz racje, poczekam jeszcze rok, dozbieram kasy i kupuje sobie Ursus C-360 albo MF 255 z turem, więc chyba lepiej na tym wyjde jak poczekam jeszcze troche


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

jeżeli coś takiego cię interesuje to najlepiej spróbuj pożyczyć ,albo wynająć . popytaj może ktoś coś takiego ma ,a jak zda egzamin to będziesz miał wzór jak to zrobić . ja to moje kupiłem za cenę złomu od gościa , który kupił to do ładowania obornika i nie zdało mu to egzaminu i leżało to parę lat w pokrzywach. ja kładę tym słomę na przyczepę a do kiszonki (baloty 120x120 ) nie biorę tego bo boje się ze się połamie i nie będę miał czym kłaść słomy .pomyśl o takich widłach jak pisałem wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ja też zrobiłem sobie w tym roku podobny sprzęt miał służyć do podrzucania obornika na płycie gnojowej :) robiłem maszynę tylko i wyłącznie z głowy i bez jakiegkolwiek wzoru. po pierwsze 30tka ma przysłaby podnośnik, po drugie bardzo nie wygodnie sie tym pracuje, po trzecie trzecie mało tym podniesiesz :) moje sie pogieło jak ojciec sie dopadł i na wiosnę musze poprawiać :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dante    8

Ja mam taki sprzęt na tylny podnośnik. Dokładnie to są takie duże widły zakładane na koniec igły od ładowania bel. Jak chcę to wożę bele albo zakładam widły i wyrzucam obornik. Bez problemu sięga ponad rozrzutnik.

Kiedyś były takie ładowacze na podnośnik, mam gdzieś schemat. Jak znajdę to wrzucę. Może jutro wrzucę fotkę swojego ładowacza.

 

Edit.

Projekt Państwowy Ośrodek Maszyn

Ładowacz1

Ładowacz 2

Może komuś się przyda.


Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.com/user/904Turbo?feature=mhsn#p/a/u/2/-My80dBQcp4


Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

był kiedyś na allegro taki fajny ładowacz zachoidniej firmy była to nówka za 12 tys wszystko jak w ładowaczu poziomowanie ramka euro masywne wykonanie z lekkiej stali nie pamiętam jakiej zachodniej firmy dokładnie ale ciekawa propozycja na przedni lub tylny tuz montowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Cześć ja skonstruowałem taki ładowacz do 30-tki coś w rodzaju tura tylko zawieszone na podnośniku i z siłownikiem Całość waży ok 150 kg a udżwigu ma jakieś 450 bo póżniej przewraca traktor Rama główna z profilu 100*50*2 i wytrzymuje rwanie gnoju z 2,5 m pryzmy Jestem tak zadowolony że nie zamienił bym go na tura jak skołuję aparat to wrzucę zdj do galerii na razie to mam tylko takie z telefonu mogę przesłać na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Jak jałowice ubiją w stodole obornik- w niektórych miejscach na metr B) to c360 ma co robić....wiosna B) czas wota stodoły otworzyć ...ale tur+c360 zdaje egzamin B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Witam

Zamierzam skonstruować jakieś cudo na tylni podnośnik służył będzie głównie do ładowania obornika i proszę was o podanie jakiś wymiarów lub naprawienia tych linków z schematami bo nie działają a na nich były te informacje . Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja mam takie coś ale wymiarów na dziś nie znam. Mam kilka zdjęć tego w mojej galerii ale jak chcesz to mogę Ci wysłać jeszcze 2 dokładniejsze na pocztę.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Jak myślicie jaka jest różnica między ładowaczem o prostej ramie a takim z zagiętym? Lżej i wyżej się podnosi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek232    0

Witam prosiłbym o konkretne wymiary, zamierzam zrobić taki wynalazek myślałem na prostej tregrze 10.

Najbardziej zależy mi na wzorze tej zapadki. proszę o naprawienie linków i jakieś konkretne odpowiedzi ludzi którzy posiadają taki sprzęt!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Zajrzyj do galerii właśnie udało mi się wstawić zdjęcie mojego sprzęta A jeśli chodzi o zapadkę to po prostu ściągnij z Tura . Możesz sobie odpuścić regulację wysokości zapadki na łyżce bo pochylenie wideł załatwisz podnośnikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj