qazqaz

Ile zarabia przeciętne gospodarstwo 20ha

Polecane posty

Agronom2    0

Łukasz

A mógłbyś mi powiedzieć czy dajesz jakieś inne fungicydy oprócz falcona.

I w jakiej dawce go dajesz i w jakim terminie (T1, T2 czy inny)

 

I jakie dawki dajesz dolistnych??

 

 

A i mogłbyś pisać w taki sposób (ułatwia on widoczność w tekście)

np.

 

Na grzyba T3:

 

-Falcon 0,5l/ha

-Traper 0,5l/ha

 

Dolistne wiosna I:

 

-Mocznik 5kg/100l

-Siarczan 3kg/100l

 

Pozdrawiam

Agronom


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

narazie nie mam czasu zeby pisac szczegułowy plan zabiegów wle napisze ci ze na 1900 litrów daje 5 worków mocznika po 25 kg i leje 5 litrów boru i to starcz mi na 7 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

ja nie mówię że co roku tak zbiera po 6t tylko pisałem że w dobrym roku! A ma ziemniaki , łubin, sorgo , na lepszych kawałkach bez 6kl to kukurydzę ma, jakieś mniej wymagające pszenżyta i jęczmień ozimy , gorczyce, i żyto z wyką w polonach , bardzo dużo obornika od bydła , no i ja jak mówisz ma bardzo duże problemy z dzikami i sarnami . Z czym na szczenienie mam styczności , i współczuję wszystkim tych problemów , tyle pracy i nakładu a one potrafię połowę z tego zniszczyć , a odszkodowania za to śmiechu warte jak mu wypłacają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

słuchaj jak masz problemy z zwierzyna to zgłazaj wszystkie szkody jakie masz bez wyjatku nawet te małe bo musi straznik lesny przyjechac z koła łowieckiego i wyliczyc straty a im wiecej strat tym szybciej koło sie rozleci albo beda mieli wiekszy imit na odstszał

moj wujek jest mysliwym i do niedawna nie zgłaszałem strat bo w kole był ale koło sie rozleciało i teraz wszystko zgłaszam i powiedziałem z innymi roznikami ze albo beda wiecej limitów wykorzystywac

albo ich zniszczymy ;)

i skutkuje jerzdza i pilnuja troche

 

agronom i jaka ta pszenica po tym siarczanie ?????

ja dawałem ale zrezygnowałem

nie pamietam ile daje dokładnie tych oprysków jakie dawki ale co ja ci bede pisał kazdy daje ruznie i potem ma ruzne plony

nikt mi prawdy nie powje i ja nie bede zbytnio mowił o opryskach bo to tez kazdego sprawdzona metoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

jak on mówi to jego koło jest nastawione na gości z zagranicy , więc odszkodowań się nie boją , ale % straty jakie oni wyliczają to jest problemem . ostatnio stwierdzili mu że niech sobie pole odgrodzi , a kiszonki czy siana nie idzie w jego okolicy kupić bo wszyscy mają bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

doloistnie dodaje do oprysku na wstszymanie wzrostu imieszam razem z mocznikiem

kupuje w banieczkach po 5 litrów

pryskam dyszami normalnymi jak na opryski herbicydowe nie jak do rsma

 

a o co chodzi ci z tymi skrutami T1 T2 T3 nie kapuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie lepiej dać superfosfat borowany.Będzie zboże gęste jak las. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

xemit co do superfosfatu borowego to nie probuje i nie chce miec zborza gestego jak las na ile siejesz zborze ??

mam poruwnanie w tym roku 30ha popryskałem borem o dawce 0.7l\ha i jest ruznica i to duza

a 30ha nie pryskałem tylko mocznikiem no i podsychaja tam rosliny liscie schna od gory do dołu <na 1\3 liscie sa zołte> a tam gdzie dałem bor pszenica jest ciemna i zdrowa jak szuwar

za gesta nie moze byc bo bedzie duze nasilenie maczniaka i sie wyłozy jesli nie prysna ale zawsze pryskam

w tamtym roku miałem 2.8ha nie pryskanej na wzrost <trenda>

jak zaczołem kosic bizonkiem to nie wierzyłem i specjalnie warzyłem przyczepy było 22.5t do dzis pamietam a w kawałku jest 2.8ha w tedy sypła mi 8 ton ale lerzała wałem i powiedziałem ze zawsze prysne bo było troche meki przy koszeniu

 

xemit a ty co dajesz superfosfat borowy??? :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wiem ze nawozy rowniez wiaza sie z oplacalnoscia 20ha gospodarstwa ale jak dalej chcecie tu robic OT to zapraszam do http://www.agrofoto.pl/forum/Zboza-f41.html

tam napewno cos znajdziecie ;)

Pozdrawiam i co zlego to nie ja: Wacek21


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

Jakoś nie chce mi się wierzyć w skuteczność tego boru.

A pytając w jakiej formie miałem na myśli nazwę typu Abob Bor, Bormax itp.

Słyszałem o praktykach z dawką 0,1l/ha - Adob Bor + Siarczan Magnezu 5kg/ha + Mocznik 5kg/ha. (Roztwór 200l/ha)

Opryskuje się dwukrotnie i efekt jest super podobno.

Dla mnie większe nawożenie borem niż ta setka, nie wchodziło by w gre.

Bo każdy kto zna się na roślinkach wie że Bor w zbożu praktycznie nie jest wykorzystywany, a co za tym idzie po prostu się marnuje.

Najlepiej dawać dolistnie coś w stylu Basfoliaru w którym ilość boru jest wystarczająca na pokrycie potrzeb zbóż.

 

 

A co do T1, T2 i T3 to są standardowe terminy oprysków fungicydowych, które każdy rolnik powinien znać.


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

mylisz sie z tym borem dopiero skonczyłem pierwszy rok technikom rolniczego i dokładnie nie znam zapotszebowania roslin w dane składniki pokarmowe

ale jedno moge powiedziec ze bor daje duzo mieszany razem z mocznikiem i podawany dolistnie moze i nie wynika to z badan i wiedzy w ksiazkach ale z mojej praktyki bo mam porownanie to samo pole jedno obok drugiego i tu był oprysk borowy a tu nie i widac ruznice

jesli nie zapomne to zrobie zdjecie łanu tu i tu i poruwnasz sobie sam

ale jesli nie zapomne i bede miał czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

Może i tak jednak dawka jaką ty stosujesz jest niepoważna. Jeżeli daje ci takie efekty to sobie zastosuj 0,1l/ha. Bo przy dawce np. 0,5l/ha 95% boru marnuje się.

Spróbuje dać w następnym sezonie kontrolny oprysk. Na środku pola dam pas 18m (szer. opryskiwacza) dodatkowo bor do zabiegu. I próby labolatoryjne co 2 dni. Zobaczony czy coś da ten bor.


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

wiesz jak dasz 0.1l\ha na 18 metrów to chyba ruznicy to nie zrobi nie wiem ja daje 0.7l\ha i to roslina wchłania przez liscie nie wiem co wykorzystuje

ale to sprawdzona metoda jak nie dawałem na innych polach to była ruznica w kolorze zborza było było marniejsze

 

a co siarczan ci daje ??

 

jak bys mowił sprobowac to dac http://www.agriculture.pl/pl/primus_b.htm

bo ja zaprawiam od 3 lat raxilem w płynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

LeF kula w łeb i do piachu albo dożywotnie wygnanie z Polski. Skąd ty k....a mieszkasz człowieku, w j. polskim nie ma terminu aby określić Twoje poglądy.

 

"To chyba źle gospodarzycie. U mnie w okolicy biedy po rolnikach nie widac. Wyście nauczyli się narzekac kilka lat temu i do dziś biadolicie.

Denerwuje mnie widok rolnika, który narzeka wciąż na swój byt a za plecami ma duży nowy dom i jakiegoś JD.

Weźcie zostawcie tą ziemię i połóżcie się do góry spławikiem jak się tak nie opłaca!! "

 

A co Cię jebie kto co ma; ma bo zasłużył, zapracował abo ukradł. Ja wiem że to boli willa i nowy JD wk***ia Cię że on ma a Ty nie.

 

"To jeśli nic nie zarabiacie tylko bierzecie kredyty na to aby życ proponuję sprzedac ziemię, chętni na kupno się znajdą z pewnością, i życ z uzyskanej kasy. Po co macie się pogrążac w kredytach coraz głębiej i głębiej.... "

 

Sprzedam zaraz po Tobie, pewnie kupi jakiś uciskany przez ZUS i US biznesman ( nic do nich nie mam).

 

"Kuki19 niczego nie zazdroszczę, moi sąsiedzi brali za gotówkę. Ja JD nie kupię bo mam za mało hektarów na nowy traktor, mimo że JD o małej mocy też są produkowane."

 

Jak nic będzie z Ciebie dobry Taboret w urzędzie skarbowym

 

 

 

ARO nie znasz mnie i nie oceniaj. Nie jestem z miasta, jeszcze nie wykształcony bo studiuję, wp nie odwiedzam, do biedy na zakupy nie chodzę i gazety wyborczej nie czytam. Inne grupy społeczne też narzekają ale i tak uważam,że nie mają tak "ułatwiane" jak Wy.

 

Ja nie wiem kto lub co kreuje Twój światopogląd nie wiem może jesteś chory psychicznie może żyjesz w oderwaniu od rzeczywistości. a co k....a według Ciebie powinno się utrudniać funkcjonowanie. nie znam osoby która mogła by ocenić nawet po głębokiej analizie że jakaś grupa społeczna ma łatwiej niż inna to nie wykonalne. Ułatwienie : kredyty dopłaty podatki, a co myślisz że inni nie mają jakiś ułatwień przedsiębiorcy, górnicy, stoczniowcy, cała budżetówka, zresztą ani u rolników ani u innych grup społecznych nie można tego nazwać ułatwieniami to niezbędne elementy aby te grupy społeczne wogóle istniały i funkcjonowały. nie mam nic do przedsiębiorców, górników, stoczniowców i życzę im jak najlepiej ale musiałem w poście kogoś przytoczyć. Chcesz być bogaty i szczęśliwy zostań Rolnikiem LeF.

 

"Ja mam 5 hektarów jako hobby. Rodzice pracują a ja studiuję. Od żniw zapisuje wszystkie wydatki, pieniądze mam wyłącznie ze sprzedaży zboża i dopłaty. Z łącznej sumy 16tyś zostało mi 5,5tyś a jeszcze wydam na opryski i na kombajn + paliwo na uprawy. Wtedy będę mógł powiedziec ile mi kasy zostało.

Z drugiej strony jak słyszę narzekanie rolników to mnie szlak trafia, źle nikomu nie życzę ale chciałbym aby rolnicy płacili ZUS nie mieli dopłat z unii i płacili podatek dochodowy. Bo z tego co wiem to wasze podatki są śmieszne... "

 

A ja chcę aby przedsiębiorcy nie płacili ZUS mieli dopłaty z Unii podatek dochodowy 10% liniowy z dużą kwotą wolną od podatku dla najbiedniejszych.

 

Stasiek S

"Dlaczego porównujecie zarobki z gospodarstwa z zarobkami osoby zatrudnionej w mieście? Przecież prowadzenie gospodarstwa to prawie to samo co prowadzenie swojego przedsiębiorstwa.

I nie przesadzajcie z tym mesjanizmem polskiego rolnika.

Już nie róbcie z siebie takich ofiar. Rolnictwo od prowadzenia działalności niczym się nie różni. Warunki powinny być takie same dla wszystkich. Podatek dochodowy i przejście na ZUS."

 

Do LeF, Stasiek S i Sambao a co rolnik płaci jak nie podatek dochodowy ludzie na jakim świecie żyjecie. Podatek rolny = podatek dochodowy w formie zryczałtowanej tylko rolnik nie ma wyboru . Przedsiębiorcy mogą być na pełnej księgowości, karcie podatkowej czy też zryczałtowanym podatku dochodowym od przychodów ewidencjonowanych czy jakoś tak w zależności która forma najkorzystniejsza.

 

"Zeszliśmy trochę z tematu, ale chyba unaoczniliśmy autorowi wątku, że praca w rolnictwie jest ciężka i mało opłacalna. Ja już nie będę się sprzeczał co do tej opłacalności. Ale ja na 5 ha nie wyjdę na "0", raczej.."

 

Nawróciłeś się czy co?

 

Ogólnie:

Czego Ty chcesz aby Rolnicy mieszkali w jaskiniach mieli po 5 hektarów orali koniem płacili 99% podatek umierali z głodu i przepracowania by ciągle utrudniano podwyższano podatki obcinano subwencje nie rozumiem. Myślę że większość użytkowników z AF życzyłaby innym Rolnikom ale nie tylko wszystkim Polakom aby było im jak najlepiej aby rosły zarobki podatki były niższe jak to w reklamie żyło się lepiej i szczęśliwiej nie jestem z PO ani innego szamba.

Jedni mówią że to nasza tragiczna historia takich nas uczyniła inni że to wina rządzących i ich decyzji że trzeba walczyć o byt ja myślę że wszystko po trochu przyczyniło się do powstania naszej narodowej cechy nie zazdrości nie zawiści tylko małości. Tę cechę widać od samego szczytu tzn rządzących ( walka o krzesłona szczycie UE żal d*pę ściska, ich wypowiedzi nieudacznicy a żądzą naszym krajem) aż po prostych robotników. Jesteśmy mali w swoich wypowiedziach ( np. LeF) i postępowaniu nawet w swoich przekonaniach. Apel:nie dajmy się sk***ić temu światu!

 

 

 

Pozdrawiam Sokol.

 

 

i jeszcze jedno jeżeli LeF napiszesz że Cie obrażam to ok ja obraziłem Ciebie jednego TY kilka milionów osób utrzymujących się z Rolnictwa. nazwijmy to konfrontacją poglądów i niech tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Mam pytanie czy w Niemczech istnieją gospodarstwa rolne o pow ok 30 do 50ha z podstawową produkcja roślinną tzn pszenica, rzepak . Interesuje mnie czy takie gospodarstwo utrzyma 4 osobową rodzine w ich warunkach ???

Bylem w niemczech i spytałęm tubylców jakie gospodarstwa są w ich okolicy i powiedzieli mi ze sa tylko 3 o powiechrzni 1500ha 1000ha i 400ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HelenCarter    0

Myślę, że można zarobić więcej, jeśli spróbować jakiś nowy sposób na zarabianie pieniędzy! Na przykład - opcje binarne. Są dobre, aby zarabiać pieniądze prosto z domu. Jeśli jesteś nowy w opcjach binarnych - można sprawdzić Lista najlepszych brokerow dla nowych, które są dobre dla początkujących.

Super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalarepa150    0

Mam pytanie czy w Niemczech istnieją gospodarstwa rolne o pow ok 30 do 50ha z podstawową produkcja roślinną tzn pszenica, rzepak . Interesuje mnie czy takie gospodarstwo utrzyma 4 osobową rodzine w ich warunkach ???

Bylem w niemczech i spytałęm tubylców jakie gospodarstwa są w ich okolicy i powiedzieli mi ze sa tylko 3 o powiechrzni 1500ha 1000ha i 400ha

A powiedzieli Ci coś więcej ? np czy są w stanie utrzymać rodzinę z tego ? czy też nie ? Jeśli tak, to jak żyją ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

no fajnie dobrze ze się nie rozwijasz i nie masz kredytów do splacania np na ziemię czy maszyny? skoro na truskawce tak dobrze wychodzisz to dlaczego nie posadzisz jej np. 3ha


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odlicz od tego amortyzację budynków , sprzętu , ubezpieczenia ... i wyjdzie mniej różowo . B) Żyć się da , ale rozwijać się już trudniej :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja 2 lata temu jak było 20ha to obrót przy chodowli trzody miałem jakieś 100-110tys rocznie no ale trzeba odjąć nakłady to pewnie na czysto wyszło by jakieś 1000 moze 1500zl miesiecznie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj