Pawel330

Ziemniaki (sadzeniak)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mmarcinn001    25

Witam Jaką polecacie nową(świeżą) odmianę ziemniaka jadalnego? Dobrze żeby była podobna do tajfuna. Dawały duży plon, "suche" po ugotowaniu(a nie jakaś ciapa) Może coś polecicie.


Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Odnowie temat bo mam pytanie. Kupował ktoś z was ziemniaka kwalifikowanego, jaka jest cena? Słyszałem opinie że podobno znacznie potaniały w związku z niską ceną i brakiem zainteresowania.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgred83    0

Witam szanowne grono.

Może mi ktoś streścić charakterystykę odmiany "Owacja"?

Chodzi mi głównie o walory smakowe i kolor przed i po ugotowaniu,niestety w mojej okolicy jest to egzotyczna odmiana.

Potrzebuje jakiejś alternatywy dla "Irgi" czyli kolor biały/kremowy i smak ok.Jakieś inne propozycję?

Pzdr


Git Rolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Zgred83 - bulwy okrągłe, u mnie na piaszczystej lekkiej glebie była dość drobna, w smaku dobra, nie zmienia koloru po ugotowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

owacja, bardzo plenna u nas, w smaku dla mnie lepsza od vinety, bardzo sypka, miąższ kremowy, skórka gładka, bulwy okrągło-owalne, gorzej przechowuje się od vinety, bardzo wysokie łęty podczas wegetacji, generalnie godna polecenia.

  • Like 1

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

z przeznaczeniem na?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Jelly


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgred83    0

Dzięki panowie za odpowiedz:)Boje się tego koloru gdyż w warszawce ziemniak musi być biały w innym przypadku "bananostwo" uważa ma do czynienia z ziemniakiem opasowym.

Porównując "Owacje" do irgi bardzo odstaje kolorystycznie?

Po ugotowaniu kolor znacząco się zmienia?

 

pzdr


Git Rolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak przekroisz surową irge i owacje to beda sie napewno roznily. owacja bedzie bardziej żółta, jednak w stosunku do typowo żółtych jak vineta lord czy denar jest troche jasniejsza. ksiazka pisze - jasnożółta


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

ten rok jest tragiczny do sprzedazy ziemniaka ale za to jest rewelacja do zakupow sadzeniaka.Poczynilem male zakupy

Ametyst CA-50zl skorka bezowa miazsz bialy

Bellarosa CA-50zl skorka rozowa miazsz zolty

Vineta CA-5ozl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

witam to kolego masz naprawdę dobre ceny ja 2 tyg wstecz za vinete cb 80zł, Bellaroze cb 90zł i wczoraj Owacja ca 100zł ,niestety małe ilości przez pośrednika więc takie ceny-mały areał ale przetestuję te 3 odmiany . Poza tym zawsze bawiłem się z kilkuletnimi sadzeniakami czas to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy można vinete zaprawiać zaprawą prestige forte? Słyszałem że niektórych odmian nie powinno się z jakiś powodów zaprawiać więc chce się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Wczoraj sadziłem ziemniaki i zauważyłem że trochę perzu pojawia się na tym polu co ziemniaki posadzone. Moje pytanie brzmi czy coś z tym perzem można zrobić ?? da się jakoś usunąć bezboleśnie dla ziemniaków ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Dopilnuj jak ziemniaki zaczną wschodzić ,aby się nie wybiły z ziemi to potraktuj czymś na bazie glifosatu. Sam tak robiłem, na 100% nie usuniesz ale znacznie ograniczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Powinieneś je obredlić,ale pewnie perz będzie wyrastał od nowa to musisz poszukać jakiegoś środka od perzu ale żeby nie zaszkodził ziemniakom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zanim ziemniaki nie zaczną wschodzić glifosat, po wschodach ziemniaków można dać nimsulfuron.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja w tamtym roku stosowałem Agil 100EC w dawkach dzielonych i zwalczył perz rewelacyjnie w 95%.

Ja wczoraj posadziłem 1ha ziemniaków i grad mnie zaskoczył. W momencie tak napadało że ledwo przyczepe wytargałem z pola.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja również stosowałem agil 100EC , działa idealnie na perz i tą nieszczęsną chwastnicę jednostronną:)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzymonM    0

Do końca się bym z tobą nie zgodził.Bardzo łatwą odmianą do uprawy jest Vineta z Europlantu, niepotrzebuje dobrej ziemi a plon jest rewelacyjny. Bardzo dobrze się przechowuje i od wielu lat jest nr 1 w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj