Pawel330

Ziemniaki (sadzeniak)

Polecane posty

pawelec    89

witam panowie i panie,jestem niedużym producentem ziemniaka z reguły 1ha rocznie. W tym roku chcę min połowę sadzeniaka zmienić,najchętniej odkupić od kogoś kto ma sadzone 1 rok,jakąś odmianę.Znalazłem ogłoszenie rolnika niedaleko mnie,zadzwoniłem pytam,odp że ma Winetę ,kupioną w elicie.... pytam czy rok temu,odp Nie w 2010,więc pytam o cenę-80zł za metr....Ja rozumiem że ktoś chce zarobić,że kiepski rok z ceną,sam osobiście jestem w stanie zapłacić więcej niż cena rynkowa. Ale 80zł za sadzeniaka 2 lata sadzonego.....może jest ktoś w okolicy Sierpca,Płońska kto ma rozsądną ofertę?

to u nas lecą sadzeniaki 35-50mm po 15gr, 1 i 2 lata po CA


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

witam panowie. Mam pytanie dotyczące sadzeniaka w Ca i Cb, jaka jest różnica tych klas? Wiadomo że te z ca są lepsze-wyższa cena, ale co z tą różnicą jakości-jest duża? Lepiej nie oszczędzać i brać w ca? Dodam że nigdy nie brałem żadnych,lecz mam dosyć kombinowania z odkupowaniem od kogoś ,gdyż ostatnio nie da się kupić w miarę świeżych a 3-4 razy sadzonych,nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ten rok jest dobry do kupna w CA bo są tanie. Tańsze nie będą


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

witam,wiem że jest dobry rok,że taka cena jest raz na kilka lat. W sumie już kupiłem,niestety w moich okolicach sprawdzałem w kilku punktach. Ceny są za klasę cb 80-90zł, a za ca 100-120zł w zależności od odmian. Hmm-dość duże marże pośredników.....jak z tą różnicą klas ca-cb...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

jak by ktoś miał to kupię około 1,5 tony sadzeniaka winiety, tylko z mojej okolicy, nie dalej jak 50 km i jak najświeższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przy cenie 400zł za tonę jadalnych sadzeniak kwalifikowany był po 1000-1200zł. Teraz ziemniaków nikt nie chce a ceny nadal wysokie :/

 

Pawelec masz racje... tańsze nie będą. Najwazniejsza kwestia to taka czy duże będą droższe....

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

witam,wiem że jest dobry rok,że taka cena jest raz na kilka lat. W sumie już kupiłem,niestety w moich okolicach sprawdzałem w kilku punktach. Ceny są za klasę cb 80-90zł, a za ca 100-120zł w zależności od odmian. Hmm-dość duże marże pośredników.....jak z tą różnicą klas ca-cb...?

na mojej ziemi, jest rowniez roznica kiedy zasadze swoje CB i kwalifikat CB, dlatego ze kwalifikat jest z lżejszej ziemi. I to po prostu widać w plonie i wyrównaniu bulw. A nie mowie juz o roznicy w CA i CB. Byc moze na innych ziemiach wyglada to inaczej. Zaopatruję się od kilkunastu lat w tym samym punkcie, stad ceny w miare ok - CA 80, CB 60zł.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

w sumie mam nadzieje że przekonam się do różnicy w plonie sadząc nawet tym tańszym kwalifikatem i zacznę co roku min połowę areału sadzić ziemniakiem z centrali. To w sumie jedyna możliwość by mieć towar przyzwoitej jakości, i testowania konkretnej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja u siebie widze roznice miedzy sadzeniakiem z centrali w ca a swoim w cb, przy tym samym terminie sadzenia,identycznej ochronie,nawozeniu i deszczowaniu plon z ca jest wiekszy o kilka ton w porownaniu z cb

u mnie sadzeniaki w centrali zaczynaja sie od 650zł do grubo ponad 1000zł/t


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

@przemol87,ale masz na myśli świeży kwalifikat w ca i swój sadzeniak,który rok wcześniej kupiłeś w cb dobrze rozumiem? Ogólnie ciekawi mnie czy ktoś w jednym sezonie porównywał jedną odmianę ziemniaka biorąc sadzeniaka w dwóch klasach część w ca i część w cb.I jak to wyglądało w plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

nie, z centrali ca a moj cb


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Witam mam pytanko jakie odmiany ziemniaka(sadzeniaka) wybrac na ktore jest najwiekszy popyt.Aktualnie mam Denara i Irge(najwiekszy popyt w moim rejonie)Zastanawiam sie nad Bellarosa i Owacja interesuja mnie wylacznie odmiany jadalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

owacja u mnie dziwnie wygladala-krzywa,"popekana' mimo ze cb, na innych odmianach tego nie bylo, bellarosa- ziemniaki bardzo duze-tylko niektorzy dziwnie na kolor patrzyli.

u nas ca ponizej 100. gorsze odmiany-86[vineta] lepsze 99- widzialem dostawe tir z lubelskiego.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

witam,poczytaj wcześniejsze posty. koledzy pisali że ziemniak jest bardzo dobry,że konsumenci wracają po nie. Sam nie miałem tej Bellarozy nigdy,ani innych z czerwoną skórką ale kupiłem w tym roku tego sadzeniaka. Znajomym dam na spróbowanie i może go zaakceptują. Nie musisz kupić dużej ilości przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Owacja jest bardzo smaczna w późniejszym terminie i bardzo fajnie się przechowuje. Bellarosa żółta i tak jak piszą koledzy jak klient raz spróbuje to po nią wróci, więc dobrze mieć ją co roku w mniejszej ilości.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

szymek, 1 kwietnia czy naprawde nie wiedziales? :D

 

bella w srodku jest zołta! ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

@limusine - chodziło mi że w środku żółta no chyba że u was jest tak patroszona solą potasową, że w środku też jest czerwona

:D (żart)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Kurde ja nie wiedziałem że mowa o kolor w środku :D myślałem że mowicie o skórce. małe nieporozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

macie jakies doswiedczenia z cyprianem oraz primadonną?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

na Agrotechu strasznie zachwalano mi Cypriana (ale wiadomo że kto coś chce sprzedać to musi chwalić) A miał ktoś NATASZĘ??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz77    0

sprzedam kwalifikowane ziemniaki sadzeniaki zaopatrzone w paszport i zaplombowane:vineta CB augusta CB możliwy dowóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

na Agrotechu strasznie zachwalano mi Cypriana (ale wiadomo że kto coś chce sprzedać to musi chwalić) A miał ktoś NATASZĘ??

Saszeta chyba miał z tego co kojarzę.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słyszałem tylko jedna opinie o Nataszy i nic pochlebnego( tzn. totalny niewypał) ale moze jakiś bład w uprawie był. bellarosa ma swoich klijentów i jedni wolą bellarose a reszta Vinete tak jest u mnie pod lublinem. Mam jeszcze take pytanie odnośnie Vinety czy to tylko u mojego producenta sadzeniaków czy wszędzi ecoś nakrzyżowali w Vinecie zę trafiają sie bardzie j podłużne i więcej sękatych oczek od strony oczek skórka gładka a od strony stolona klasyczna chropowata. czy coś zsaczeli ulepsdzac starą Vinete ? pewnei tak bo zawsze sadze w klasie CA i już w niej to zauważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj