maksym89

Jaka talerzówka do Zetora 7211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zyzol98    0

dokładnie Zetor53400:P bo już od kilku postów temat się tyczy do zetora 7245 B) a nie ma sensu nowego zakładać:) nom szkoda ze Unia nie produkuje 2,5m talerzówek ???(może się mylę) ale nie widziałem są tylko 2,3 i od razu 2,8 a z 2,8 to sobie z Unią nie poradzi;/ może z bometem ale rożne opinie słyszałem o tej firmie które mnie zniechęcają do zakupu;/ a jeszcze pytanko może powiecie ze jestem leniwy ;) ale czy może ktoś przypadkiem wie jaka jest cena nowej Uni 2.3 i 2,8;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Unia 2,3 x 510 7100 zł netto

Unia 2,8 x 510/560/610 od 8600 do 18100 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Zetor 7245 ma 62 kucyki . Mieliśmy takiego i wiem na co go stać.

Z talerzówką 2,8m cut nie dał by rady

Myślę ze 2,3m Uni jest w sam raz , będziesz mógł szybciej jeździć

A i efekt pracy będzie lepszy , również będziesz mógł zrobić zawszę głębiej bez problemów

Do tej Uni 2,3m weś jakiś ciekawy wałek i będzie ładny zestaw !

 

Ps. Zyzol skąd dokładnie jesteś ?

Gdzieś może koło parczewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Panowie to ja się podepne do tematu. Do zetora 8111 z bometu 2,4 + chce do niej doczepić pojedyńczy wał doprawiający. Myślicie że to dobry pomysł czy może coś większego kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

myślę że poleci ale czy z wałem nie będzie przodu podnośić weź sobie taki na sprężynach dociskowych fajne rozwiązanie dobrze kruszy glebe. ja do swojego mam akpila 2,5metra i dorobiłem sobie wał pierścieniowy campbella ze stareko adaptera fajnie robi zwłąszcza po ścierni bo zagęszcza glebe i zwiększa podsiąkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mamy bometa 2.0m z wałem rurowym. Zetor 7211 ma co robić, w szzcegolnosci przy podnoszeniu.

- szerokosc moglaby byc wieksza, ale chcielismy wał więc jest w sam raz.

- na 3 biegu wszystkie ścierniska, poplony itd.

- bomet ciężki do ustawienia, ściąga, z jednej strony idzie głęboko z drugiej wcale. ale po wielu próbach znalezlismy optymalne ustawienie.

- fajna praca wału doprawiającego, efekt równego, zagęszczonego pola.

- w sierpniu 2010r. kosztowała nas 5000zł z transportem.

- przed ponownym zakupem mocno zastanowłibym się nad innymi, choć wiem że w tym przedziale cenowym ciężko o coś lepszego.

 

masa talerzówki 2x9 2.0m to 480kg + 200kg wał rurowy

w mojej galerii zdjecia talerzówki.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no troche ciężka moja waży z wałem coś koło 500 kg zetor podnosi bez problemu do tego dokłądam obciązniki od ciapka i ruska także mam koło 650 kg ale o tyle dobrze że mam przód to nie ma problemu z trakcją facet na drugiej wsi miał bometa w układzie x chyba 2,8 nie powiem w polu pod góre 2 z góry 3 biegiem szedł podnosił też bez problemu ale przodek podnosiło jak jechał drogą zwłaszcza jak ruszał jak mi mówił na początku jak jechał to brona o asfalt zaryła a przód poleciał w góre dopiero później łądował obciązniki i było ok ale mówił że znowu w polu przód siadał i ciągnik miał ciężej, ale załatwił napęd z ciągnika powypadkowego załorzył w lato, na jesieni go widziałem jak robił nią po kapuście to teraz mówi że robota o niebo lepsza ciagnik ciągnie aż miło popatrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

myślę że poleci ale czy z wałem nie będzie przodu podnośić weź sobie taki na sprężynach dociskowych fajne rozwiązanie dobrze kruszy glebe. ja do swojego mam akpila 2,5metra i dorobiłem sobie wał pierścieniowy campbella ze stareko adaptera fajnie robi zwłąszcza po ścierni bo zagęszcza glebe i zwiększa podsiąkanie

Kolego masz jakąś fotke tego zestawu? Bo widzisz mnie zostaje wał z poprzedniego agregatu 2,4m i myślałem żeby go wykorzystać przy talerzówce. bo agregat 3m będe chciał kupić właśnie z takim wałami dociskowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zdjęcia teraz nie zrobie bo jest wstawiona w garażu a na niej jest siewnik do nawozów a pozatym mam zdemontowany wał ale prosto zrobiłem pierścienie kupowałem od handlaża po 20 zł mam ich chyba 15 wał z adaptera od rozrzutnika pierścienie wspawałem nawiasem nawet nic trudnego tylko trzeba skrajne idealnie ustawić przy bronie dorobiłem tak jak z przodu uszy z blachy 10mm na swąrzeń i wierzyczke, wał mam tak zrobiony że mógłbym zapiąć za ciągnikiem samym z tymrze zamiast sztywnego mam takie zrobione z przekaźnika od rozrzutnika taki frezowy nabyłem na złomie za diabła go nie ugnie na nim mam założoną takie dwa pierścienie na rurze i wkładzie a między nimi sprężynę tylko już nie wiem od czego była ale chyba od przodu od 40. zrobione jest tak że to się nie rozlatuje bo są ograniczniki na uszach i się wał nie podwija pod spód. Jest tak ustawiony że z płaszczyzny poziomej jest narówno z tależami. a co do linku z taką broną to jest to fajne na ściernisku ale na poplpnach się nie sprawdza bo blokują poszczególne talerze najlepsze jest tak jak w zwykłych jedna ośka ole jak wszestkie się kręcą to dużą siłę robią i pozczególne nawet przez znaczną przeszkodę przejdą a wada to niestety możliwość zapchania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

mam taka talerzowke tyle ze bez walu[w sumie na nic mi nie jest potrzebny] i przy zetorze 62 to nawet 45 nie trzeba wlaczac,ciagnik idzie spokojnie wiec do 8111 to raczej 2,7 mozesz brac i do tego jakies obciazniki na przod dolozyc. chyba ze masz jakies duze gorki,wtedy moze byc problem bo sama talerzowka jest dluga a jak dojdzie jeszcze wal to bedziesz musial kombinowac jak przejechac jakas dolinke czy miedze lub jak z drogi do pola wjechac-nieraz na wstecznym wjezdzam ;) . a po asfalcie to spokojnie 4 i jazda.

na koniec najwazniejsze-po co ci wal do takiej talezowki[z opoczna ja bierzesz?], ona ma male talerze jest wzglednie lekka i efekty pracy na ciezkiej glebie sa mizerne-po pierwszym przejezdzie to nie ma co doprawiac, ze 3 przejazdy czasem sa potrzebne, na piasku to ladnie robi i bez walu mozna by siac jak ziemia sie ulezy

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ja kupiłem rabe werka X 25 talerzy szerokość ok 2,5m i powiem wam że wazy jakieś 600kg i ładnie robi zetorek tak na 2-3 biegu i róznie raz ma ciezko raz lekko moim zdaniem do pracy 2 bieg wystarczy z brona talerzową i lepiej wsiąść większą tak żeby dobrze za ciągnikiem zagarniała ślady bo jak będziesz robił poplony itp to źle się bardzo prowadzi na 3 biegu ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj