Polecane posty

Piotrek96    0

Czy kolega trochę nie przesadził? Wymogi mówią o 10m3 na DJP co daje ok 200m3.. A wiadomo jak to jest z wymogami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

Jak wrzucisz krowy na dobrą dietę to i 100 tys. wystarczy. Ile im dasz tyle one Ci dadzą do zbiornika i do kanału. Mówię jak jest u mnie. Jaką masz średnią wydajność stada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek96    0

Na to też trzeba zwrócić uwagę, bez dwóch zdań.. Jeśli chodzi o wydajność to ok 8 tyś... A co do zbiornika to musialby wystarczyć na okres zimowy.. Latem planuję trzymać krowy na okulniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

No widzisz sam. 8 tys. to już nie jest źle więc myśl przyszłościowo że będzie więcej ja na tyle sztuk nie zrobiłbym mniejszego niż 250 tys. a wiadomo od przybytku głowa nie boli. Ja na 40 krów mam 800 tys. litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dzejdzej
      Ilu hodowców, tyle też zdań na ten temat. Zazwyczaj każdy chwali to co ma u siebie w oborze. Najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest ścielenie słomą, ale ta coraz więcej kosztuje i coraz trudniej się w nią zaopatrzyć. Może to być głęboka lub płytka ściółka. W ostatnich 10 latach powstało sporo obór wolnostanowiskowych z głęboką ściółka, która miała być lekarstwem na delikatne nogi i racice współczesnych hf-ów, w przeciwieństwie do rusztów. Jednak dziś ci hodowcy rezygnują z głębokiej ściółki, gdyż pochłania ogromne ilości słomy, którą potem trzeba wywieźć na pole no i z czystością też bywa różnie na głębokiej. Ruszta nie są najbardziej wygodne dla zwierząt, ale z kolei najmniej pracochłonne. W kilku oborach spotkałem się z boksami wyścielanymi piaskiem, który nie posiada organicznej pożywki tak jak słoma i nie rozwijają się drobnoustroje środowiskowe powodujęce wiele typów mastiytis. Ostatnio spotkałem się nawet z systemem, gdzie zamontowany jest sprzęt do separacji gnojowicy, a legowiska są ścielone separatem czyli stałą frakcją gnojowicy oddzieloną od płynnej przez separator. Maty też mają swoich zwolenników i przeciwników. Wydaje mi się, ze maty mogą być dobre na poślizgi ale i tak trzeba je pościelić słomą. Proszę o wasze odpowiedzi na ten temat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj