Polecane posty

szatek    3

W mojej oborze tak były wylewane posadzki i miejsce pod stanowiska. Tzn pod stanowiskami steropian, siatka, beton. Ale to jest tylko izolacja, trzeba słać, albo maty położyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arczi1996    0

Tematy połączone

 

Witam planuje zakup mat legowskiowych do obory uwięziowej. I nie wiem na co mam zwracać uwagę przy wyborze ? Znacie może jakąś godną polecenia firmę ? Z góry dzięki ;)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi113    0

A co sądzicie o matach firmy Mayo Mattress sprzedawane przez sieć sklepów Grene. Bardzo miękka mata i droga. Zastanawiam się jak z wytrzymałością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Sprawdzone, żywot ich jest bardzo krótki przynajmniej ja na takie trafiłem...


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi113    0

Dużo tych mat kupiłeś. Ile czasu wytrzymały. Jakie były objawy zniszczenia. Krowy na uwięzi czy w oborze wolnostanowiskowej.

Wczoraj jedną kupiłem, zauważyłem że łatwo ją przebić widłami. Ale pod względem komfortu dla krowy to jest lepsza niż gumowa.

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Planuję zakup mat do obory wolnostanowiskowej. Póki co wygrywają maty Kraiburg KKM za około 410 zł netto. Nie znam jeszcze oferty Delaval. Ktoś spotkał się z opiniami o tych producentach mat? Może ktoś użytkuje? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Koledzy czy maty muszą być równo z murkiem w stanowisku? Bo stanowiska mam 110x180 a maty są jedynie 110x175. Mogę osunąć się 5cm czy kuc stanowiska o 5cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Maty układa się 3 cm od krawędzi legowiska. Jeśli chodzi o długość to nie ma potrzeby wykładania całego legowiska matami. Zaufajmy producentom, bo długość jest taka jaka jest odpowiednia dla krów. Mówię o oborze wolnostanowiskowej, ale w uwięziowej jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

No to bardzo dobrze. Teraz czekam na propozycje cenowe. Ale jestem bardziej skłonny ku DeLaval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Delaval wg mnie ma gorszą ofertę niż Kraiburg. Ich maty gumowe mają ok 20 mm, a jak chcemy grubszą to ma wtedy gąbkę z przodu. Co prawda nie wiem jak wychodzą cenowo. Złożyłem zamówienie na maty Kraiburg KKM, wg mnie najciekawsza oferta. Są to całkowicie gumowe materace, 30 mm grubości i nopy od spodu. Pan Malczewski z firmy Agrokomfort przesłał mi próbkę i muszę przyznać, że miękkie to one są. Ursus11, jakbyś znał jakieś oferty cenowe Deleval to napisz, bo ciekawy jestem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliver    0

Witam ma pytanie czy ktoś stosował maty firmy mayo matters lun kraiburg winflex?? Chciałbym się diwiedzieć jak się one sprawują, jaka jest ich wytrzymałość, jak działają na zwierzęta(obtarcia, odgniecenia itd)

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Wingflex'y Kraiburga kosztują chyba 700zł netto, jak dla mnie stanowczo za dużo. Wydają się bardzo miękkie, ale co do trwałości to miałbym wątpliwości... za dużo tych skrzydełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Mam taką prośbę czy ktoś może mi powiedzieć jakie są dostępne najgrubsze maty legowiskowe i gdzie można je kupić iza ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprytny    1

Hej, z tego co się orientuje to najgrubsze mają 32mm i mozna je kupić w sklepie w Warszawie tu jest link - http://olx.pl/oferta/mata-maty-legowiskowe-gumowe-dla-bydla-krow-opasow-trzody-5-10-lat-CID757-ID5opr7.html#3875e0583c;promoted  Dzwoniłem kiedyś do nich i nie pamiętam ale cana to jakieś 350-380 zł brutto także sporo...

Znalazłem też ( sam też szukam mat) takie same co w tym sklepie 32mm ,

facet ma 45 sztuk i część nowych i część używanych po 250 zł chce bo dzwoniłem, tu masz link- http://olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-i-maty-CID757-ID8Prk9.html#c6333a7604

A tak swoją drogą to po co Ci takie grube maty? :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Dzięki.Nie mogę patrzeć na te stanowiska na głębokiej ściółce jak jest mało wypełnione więcej są wypełnione odchodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprytny    1

Ja myśle że takie 22-25 mm grubości  wystarczą, 32 mm to wersja lux :)

Osobiście słyszałem dobre opinie o matach Stomilu 120x180 25mm grubości po 250 brutto

można dostać lub prosto z fabryki z Poznania 195 zł z dowozem mi wyliczyli ale to netto.Fajne są te z Wawy geyer&hosaya 250 zł za 25mm lub 230 zł  za 22mm.

Sam też nie wiem co wybrać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam. chciałbym się dowiedziec, czy maty beda odpowiednie dla obory uwiezowej bez ruszt tylko z kanałem na obornik? jesli tak, to jakiej gruboscci powinny byc te maty? z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam a czy pod matami musi być beton? myślałem żeby zrobić koszulkę z piachu i cementu taką jak pod kostkę brukową i na to położyć maty czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

mysle ze pomysł słaby bo to jak beton ,to samo,, lepiej podloge z desek..ha pomysł fajny ale jak by to sie w praktyce sprawdzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek96    0

Witam także planuję przerobienie obory na maty i teraz pytanie do doświadczonych jaką optymalną pojemność musi mieć zbiornik na gnojowicę dla 20 krów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dzejdzej
      Ilu hodowców, tyle też zdań na ten temat. Zazwyczaj każdy chwali to co ma u siebie w oborze. Najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest ścielenie słomą, ale ta coraz więcej kosztuje i coraz trudniej się w nią zaopatrzyć. Może to być głęboka lub płytka ściółka. W ostatnich 10 latach powstało sporo obór wolnostanowiskowych z głęboką ściółka, która miała być lekarstwem na delikatne nogi i racice współczesnych hf-ów, w przeciwieństwie do rusztów. Jednak dziś ci hodowcy rezygnują z głębokiej ściółki, gdyż pochłania ogromne ilości słomy, którą potem trzeba wywieźć na pole no i z czystością też bywa różnie na głębokiej. Ruszta nie są najbardziej wygodne dla zwierząt, ale z kolei najmniej pracochłonne. W kilku oborach spotkałem się z boksami wyścielanymi piaskiem, który nie posiada organicznej pożywki tak jak słoma i nie rozwijają się drobnoustroje środowiskowe powodujęce wiele typów mastiytis. Ostatnio spotkałem się nawet z systemem, gdzie zamontowany jest sprzęt do separacji gnojowicy, a legowiska są ścielone separatem czyli stałą frakcją gnojowicy oddzieloną od płynnej przez separator. Maty też mają swoich zwolenników i przeciwników. Wydaje mi się, ze maty mogą być dobre na poślizgi ale i tak trzeba je pościelić słomą. Proszę o wasze odpowiedzi na ten temat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj