Zaloguj się, aby obserwować  
bartus16

Myśliwstwo

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Człowiek wprowadzając monokultury, wycinając lasy itp. negatywnie wpływa na środowisko. Gdyby nie rolnictwo i działalność ludzi to myśliwi byli by niepotrzebni.

Myśliwi polujący na zające? Nie słyszałem o takim. Kuropatwy wyginęły, a populacja zajęcy została zdziesiątkowana przez zrzucanie szczepionek przeciw wściekliźnie. Lisy nie chorowały, mnożyły się i w ten sposób nie ma u nas od 10 lat kuropatw. Odstrzału lisów nie prowadzi się ze względu na znikomy popyt na futra(ekologia), w okresie gdy futra były modne zające były powszechnym widokiem.

Szkody wyrządzane przez zwierzynę to osobny temat. Przez dużą populację dzików nie możemy sadzić wczesnych ziemniaków, późniejsze odmiany są niszczone corocznie w ok 30%, kukurydzy nikt prawie nie sieje bo mija się to z celem.

Jeśli wywieramy wpływ na środowisko to trzeba być konsekwentnym. Większe pogłowie lisów to efekt działalności człowieka, tak więc to myśliwi muszą przeprowadzić redukcję, aby ekosystem był zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

nie no męczy mnie juz to wszyscy mysla z mysliwy to maszyna do zabijania bede musial prosic autora o usunięcie tego tematy i bedzie spokoj bede mądrzejszy i sie poddam

Błędy!

Edytowano przez krolikNH
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałem zakładać nowego tematu a mam pytanie związane z myślistwem.

Otóż mam młodego ptaka drapieżnego (nie wiem co to abo jastrząb albo sokół) i chciałbym go wypchać . zna się ktoś z was na takich rzeczach?? mógłby mi ktoś udzielić porady jak to zrobić ?? lub gdzie można wypchać takiego ptaka??

Daruj życie temu ptakowi i wypuść go na wolność jak człowiek czuje i chce żyć a co ci z tego że go sobie na szafie postawisz i tak go w końcu mole zjedzą,użytkownicy AF przyłączcie się do mojej prośby.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Wypijają tam flaszkę albo dwie (oczywiście wszytkie śmieci zostawjają w lesie!!!), następnie wychodzą na łowy, strzelają do wszytkiego co się rusza, nie przestrzegają okresów ochronnych, poza tym korzystają z samochodów terenowych jeżdżąc ludziom po ich polach (nie szanują zupełnie cudzej własności), strzelają w bliskim otoczeniu zabudowań.

Mieszkam w dolinie rzeki przy lesie i u nas jest podobnie, często słychać jak śrut spada na dach. Spacer do lasu to już ryzyko. Niektórzy zaczynają protestować ale chłop ze wsi kontra pan doktor czy prokurator czy inny dyrektor nie ma szans. Na szczęście nikt nie ucierpiał prócz samych myśliwych którzy strzelają sami do siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Heh, no juz nie mogę niektórych bredni powtarzanych przez inteligentnych ludzi słuchać.

 

@Mariuszx hektar dobrze prowadzonych buraków wprowadza do atmosfery 3 razy tyle tlenu co hektar sredniego lasu. A las to nie monokultura ?

 

No więc po co myśliwi ? Dokarmianie zwierzyny leśnej też zaburza naturalną równowagę. Z tym wyrządzaniem szkód przez zwierzynę to chodzi mi o to że jeśli mysliwi mają prawa to niech również wypełniają swe obowiązki.

 

Przyłanczam sie do apelu, jesli ten ptak jeszcze żyje wypuść go.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Deer

Powiedz czy hektar buraków da schronienie zwierzynie tak jak hektar lasu? Rolnictwo jest w stanie wykarmić więcej dzikiej zwierzyny niż powinno jej być w stosunku do powierzchni lasów. Latem jest w porządku, problem pojawia się zimą gdy na polach nie ma pożywienia, a las nie jest w stanie wyżywić nadmiernej ilości zwierzyny. Stad konieczność dokarmiania. Innym wyjściem byłoby zmniejszenie pogłowia do takiego stanu, jaki mogą wykarmić lasy.

W naszych terenach stada głodnych dzików i jeleni potrafią rozgrzebać kopce z ziemniakami, nie jest to bynajmniej oznaką równowagi biologicznej.

Zwierzęta są potrzebne w lasach, tam pełnią ważną rolę. Na polach są zwykłymi szkodnikami, tyle, że wyglądają ładniej niż ślimaki czy stonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

W przyrodzie jest zjawisko samregulacji i ono występuje już od milonów lat. I przez te miliony lat jakos przyroda dawała sama sobie radę. To teraz ma nie dać. No fakt tak jak myśliwi deregulują przyrodę to już z tą deregulacją to przyroda może mieć problem.

 

Bo fakt głównie przez dokarmianie mysliwych są tak wielkie stada dzików i jelenii. Czynią znaczne szkody bo sie nadmiernie rozmnażają, a że nie ma naturalnej selekcji w zimie (właśnie poprzez dokarmianie). A mysliwi dokarmiaja by uzasadnić później konieczność odstrzału ;).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja myślę, że chyba wszyscy tutaj zgadzamy się co do tego, że myślistwo co do swojej ideii jest potrzebne. Natomiast niektórzy (np. ja) nie akceptuję formy, w jakiej w tej chwili jest to realizowane. Patologię trzeba eliminowac z naszego otoczenia.

Brak równowagi w świecie zwierząt dzikich jest spowodowany właśnie akualnie prowadzoną gospodarką łowiecką. Bo myśliwi w moich okolicach wychodząc na polowanie nie opierają się na "jakimś" planie działania - wbrew przeciwnie, oni idą żeby strzelac do tego co się rusza i dodaktowo po, albo przed polowaniem, napic się wspólnie wódki.

Czy to nie jest patologia???

 

Podobało mi się stwierdzenie deer-a, skoro myśliwi mają przywileje, to niech wypełniają należycie swoje obowiązki.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
W przyrodzie jest zjawisko samregulacji i ono występuje już od milonów lat. I przez te miliony lat jakos przyroda dawała sama sobie radę. To teraz ma nie dać. No fakt tak jak myśliwi deregulują przyrodę to już z tą deregulacją to przyroda może mieć problem.

 

Bo fakt głównie przez dokarmianie mysliwych są tak wielkie stada dzików i jelenii. Czynią znaczne szkody bo sie nadmiernie rozmnażają, a że nie ma naturalnej selekcji w zimie (właśnie poprzez dokarmianie). A mysliwi dokarmiaja by uzasadnić później konieczność odstrzału ;).

Samoregulacja była skuteczna do czasu pojawienia się człowieka i jego ekstensywnej gospodarki.

Wielkie stada nie są wynikiem dokarmiania tylko ilości dostępnego na polach pokarmu(w sezonie letnim oczywiście).

Jak sam napisałeś selekcja może być naturalna lub sztuczna, ważne żeby ograniczyła pogłowie do poziomu, w którym zwierzyna jest samowystarczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Chyba chodziło Ci o intensywną gospodarkę ;).

 

Masz rację że w sezonie letnim jest dużo łatwo dostepnego pozywienia dla zwierzyny leśnej. Brak dokarmiania zimą spowoduje naturalną selekcję (przetrwają najlepiej przystosowane osobniki). Dlatego sztuczna byłaby juz niepotrzebna.

 

Co do ideii myslistwa, obecna jej forma całkowicie mi nie odpowiada. Jakby mysliwi mieli strzelać na własnej ziemii do zwierzyny inaczej by do tego podchodzili. Ale że to nie ich zwierzyna ...


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rolnictwo ekstensywne.

Rolnictwo ekstensywne pociąga za sobą zmniejszenie powierzchni lasów i naturalnych siedlisk zwierząt. W Polsce okres wielkich wycinek mamy już za sobą, pozostała natomiast zwierzyna leśna. W latach powojennych rolnicy nie słyszeli o szkodach wyrządzanych przez dziki. "Selekcja" była wtedy bardzo duża ;), wiadomo bieda i głód robi swoje.Wraz ze wzrostem pogłowia zaczęły się problemy.

Generalnie chodzi mi o idee myślistwa, jest ono potrzebne(w niektórych regionach bardziej, w drugich mniej). Jeśli dziki chodzą po miastach czy też niszczą kopce zimą to jest chyba oczywiste, że jest ich za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Wiem że wszystkie ptaki drapieżne są pod ochroną tylko pewnego dnia przychodzę do kurnika a on leży martwy na podłodze tak więc ja na niego ręki nie podniosłem( bo jakbym coś zrobił to bym mógł stracić dopłaty a że sąsiedzi są wredni to strata murowana) nie było żadnych śladów krwi , nie był ranny ani nic ;) No i dlatego pytałem o wypchanie ptaka ale chyba sobie daruje


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Mariuszu zależy co masz na myśli. Są miejsca gdzie szaleją stada po 30 sztuk dzików pasą się na naszej qq i ziemniakach. Przyjedzie bogaty pan z Holandii i kropnie dzika a zapłaci dobrze. Oczywiście naszym kosztem, bo odszkodowanie za straty to parodia a najlepsze jest to że straty ocenia przewodniczący koła czy ktoś taki ;) . Regulacja jest w zależności od aktualnej woli koła, ojciec w lubuszu miał kłopoty z dzikami, przez pewnien czas tylko on siał qq ale w dalszych okolicach stada po 30sztuk!! Szcześciem kawał drogi od gospodary ojca. Wyobraź sobie że polubiły Twoje pole qq i zrobiły sobie domek w błocie na środku działki. Śmieszne jest to że w lubuskim same lasy, gdzie nie spojrzysz po horyzoncie lasy... a sarny, lisa!, zająca, jastrzębia nawet jeża nie uświadczysz!!! heh jedynie te nieszczęsne dziki jak zawieje...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

@deer, odnośnie samoregulacji przyrody słyszałes o populacji lisów? też sprawa wymkneła sie spod kontroli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Witam. Ojciec jest myśliwym już 30 lat i nie jest żadnym profesorem czy dyrektorem, jest już emerytem a był rolnikiem jak bardzo wielu na tym forum. Poluje na własnych(moich) polach i nie jest to strzelanie do wszystkiego co sie rusza. Pewnie ja też zostanę myśliwym ale nie dla przyjemności lecz gdy trzeba będzie bronić qqrydzy przed hordami dzików. Dzika nikt nie przyprowadzi na sznurku i nie ustawi do idealnego strzału, to pojedynek dwóch istot z których jedna ma broń a druga węch, słuch i wzrok potrafiący wykryć przeciwnika spoza zasięgu strzału. Byłem z ojcem i widziałem jak dziki wchodzą na qqrydziane pole i jest to kilka może 4-8 sekund na strzał gdy nie wiadomo z której strony wejdą i adrenalina gdy się celuje a celownik podskakuje w rytm serca a nieraz nie ma najmniejszych szans na czysty strzał. Ojciec poluje zima nawet gdy były silne mrozy, nieraz się zastanawiałem co go do tego ciągnie robiąc i ruszając się jest zimno a siedząc i czekając nieraz więcej niż tydzień noc w noc ? Węch słuch wzrok często wygrywa i wtedy są następne tygodnie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
@deer, odnośnie samoregulacji przyrody słyszałes o populacji lisów? też sprawa wymkneła sie spod kontroli...

 

A jaka tam samoregulacja ? To przez człowieka i walkę z wścieklizną tyle jest tego dziadostwa. Byłaby wścieklizna niebyłoby lisów. Przyroda dawała sobie radę dopóki człowiek nie wszedł jej w paradę ;).

 

Bo my ludzie wszystko wiemy lepiej.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Mysliwi kojarzą mi się tylko z pijanymi typami co to strzelają we wsi do wszystkiego co się rusza rzucają rolnikom po łąkach i uprawach kolby kukurydzy i myślą ze są nie tykalni bo mają znajomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

o Tym własnie pisalem. a teraz zajęcy i kuropatw nie uświadczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126
Mysliwi kojarzą mi się tylko z pijanymi typami co to strzelają we wsi do wszystkiego co się rusza rzucają rolnikom po łąkach i uprawach kolby kukurydzy i myślą ze są nie tykalni bo mają znajomości

To czy wszystkich kierowców nazwiesz pijakami i zabójcami? osądzasz wszystkich tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A jak wygląda od strony prawnej wkraczanie przez myśliwych na czyjeś pola i polowanie na nich czy nie powinni mieć jakiegoś pozwolenia od właściciela na wejście a tym bardziej na wjazd samochodem na czyjeś pole?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Ciekawe jakbyś śpiewał jakbym ci kałachem zamachał pod nosem :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
To czy wszystkich kierowców nazwiesz pijakami i zabójcami? osądzasz wszystkich tak samo?

Tak dokładnie tak samo bo jak ktoś po wiosce chodzi z bronią i zatrzymuje mnie jak jade samochodem ledwo stojąc na nogach i obrzygując mi dzwi coś tam bełkocze, lub pewien myśliwy jest tak pijany że strzela do źrebaka bo wydaje mu się że to sarna a potem straszy rencistke żeby cicho siedziała bo zna sie z prokuratorami i wiele wiele innych przykładów wielkich gości myśliwych co to przyjechali na wioche z miasta się wyszaleć zaraz zaczną stzrelać do ludzi chyba :)

i myślą ze za wódke lub kilka piw chłopstwo będzie im usługiwać ambony budować itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
no trzeba mieć 18 lat to wtedy mogą przyjąć cie na staż a ja nie muszę odrabiać stażu bo jestem w szkole leśnej :(

i co z tego z jestes w zsl? z tego co mi wiadomo to musisz staz odrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Tak dokładnie tak samo bo jak ktoś po wiosce chodzi z bronią i zatrzymuje mnie jak jade samochodem ledwo stojąc na nogach i obrzygując mi dzwi coś tam bełkocze, lub pewien myśliwy jest tak pijany że strzela do źrebaka bo wydaje mu się że to sarna a potem straszy rencistke żeby cicho siedziała bo zna sie z prokuratorami i wiele wiele innych przykładów wielkich gości myśliwych co to przyjechali na wioche z miasta się wyszaleć zaraz zaczną stzrelać do ludzi chyba :(

i myślą ze za wódke lub kilka piw chłopstwo będzie im usługiwać ambony budować itd

Zgadzam się z kolegą, oni myślą że mając broń są jakimiś nadludźmi, nie przestrzegają żadnych zasad, nie ważne do czego strzelają pies kot czy kotna sarna byle by sobie postrzelać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj