Monsterius27

Ciągniki McCormick

Polecane posty

pitru    0

witam wszystkich forumowiczów

Odświeżę temat.....

Ponieważ nie został stworzony na forum dział z usługami piszę tutaj. Proszę, o nie usuwanie tego postu, a ewentualne przeniesienie do właściwego działu.

 

Z McComickiem mam do czynienia już od wielu lat, może nie pod kątem użytkowania, ale bardziej od strony technicznej z racji mojej pracy. Muszę przyznać, że w międzyczasie rozwiązano wiele problemów, z którymi borykały się pierwsze egzemplarze nie dając za dobrej opinii o marce. Pękające podstawy sprężarek, niskiej jakości czujniki i sworznie sensorowe hitha, przecierające się kable instalacji el. itd.

Ogólnie proponuję kierować się zasadą, żeby nie kupować premierowych modeli. Warto odczekać chwilę aż producent skoryguje ewentualne usterki.Ogólnie, uważam je za warte swojej ceny.

 

Zainteresowanych forumowiczów, którzy mają problem z McCormickiem lub Casem itp. informuję iż stworzyłem atrakcyjną alternatywę dla autoryzowanego serwisu McCormicka i Case. Tańsze części oryginalne i zamienniki, usługi serwisowe łącznie z diagnostyką komputerową(licencjonowane programy diagnostyczne) bieżące naprawy,remonty główne silników i skrzyń biegów.

Zainteresowanych, po więcej informacji zapraszam na pw


Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Mam od ponad roku McCormicka MTX 135 i też jestem zadowolony z ciągnika ma 1000mtg i idzie jak trzeba pracuje przy kosiarkach czołowej i bocznej , Przyczepie samozbierającej, wóz paszowy, pług unia 5, prasa

, i wiele innych prac ciągniczki ogólnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mam mccormicka XTX 145 ma ponad 2000 mtg i do tego czasu chodził dobrze, lecz od pewnego czasu, gdy zapale ciągnik i zapalę światła drogowe to rzażą mi się wszystkie kontrolki na panelu. Co to może być? proszę o pomoc

pozdrawiam

mr_roobinson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokes    0

Witam.Jestem użytkownikiem marki JD od niecałych 20 lat. W swojej flocie posiadam JD 7810, 6930, 7930, 6420 i 6820 niektóre premium niektóre SE. Jeżeli mam sie wypowiadac co do awaryjnosci to za dowód ich niezawodności niech świadczy fakt ze 7810 przez 12 lat orał sam 400 hektarów 5 skibowym obracanym pługiem. Bez zadnych spóznienj, wszystko na czas. ma grubo ponad 8 tys motogodzin. Jak do dzisiaj wymienione zostały tylko oleje filtry i łożysku na wentylatorze chłodnicy. z żadnym z nich nie miałem problemów. Serwis super na telefon jesli chodzi o błedy które wyskakiwały w komputerze co jest norma w kazdym nowym. Ale nie było takie sytuacji ze którys stałchociazby raz i to w sezonie. A teraz co do McCormicka który moim zdaniem jest szmelcem. I wiem co mówie. Mniejsze modele moze i owszem sa w miare ale tylko dlatego ze przewaznie pracuja w lzejszych warunkach a i tak zawsze cos padnie. Przykładem jest sasiad który kupił MC o mocy 200 nie znam serii ale chyba MTX czy jak tam to jest w MC i 3 razy mu skrzynie wymieniali. W końcu jak 3 raz wstawili to za duzo oleju do skrzyni nalali i nowa skrzynie rozwaliło co jest wogóle jakims zartem. Sasiad przyjechał do nas po JD, dzisiaj nie poasiada juz MC tylko wymienił wszystkie na JD i zadowolony tez reki nie przykąłda do nich oprócz olejów i filtrów. Do dzisiaj dziekuje ze go namówilismy. Nastepnemu sasiadowi ukrecił sie wał korbowy w silniku Perkinsa nie wiem ile mocy, nie che kłamac chyba 170. Takze to nie jestr sprzet do pracy w polu ogólnie, tylko zabawka na której niektórzy ludzie zarabiaja pieniadze oferujac w małej kasie niby dobry sprzet co jest jak wiadomo nie mozliwe. U nas kazdy powazny posrzedawał te ciagniki. Chociaz znam kilku któzy pomimu ciagłych awarii trzymaja ten badziew bo jednak znajomosci swoje robia i nie chca wymierzac policzka dla Romanowskich. Ogólnie jesli ma pracowac na mniejszym areale to pochodzi pare lat, ale jesli ma to byc maszyna na dłuzej i do naprawde ciezkiej roboty to tylko Fendt i JD ewentualnie Class. Takie jest moje zdanie poparte wieloletnia praktyką, testami ciagników. a argumenty ze JD duzo pali a MC nie to wogóle nie licza się w tym temacie. JD spali troche wiecej ale swoje zrobi szybciej i bezproblemowo. Zawsze wiesz ze wsiadziesz i zrobisz co amsz zrobic a w MC to wiesz tylko ze za 2 tygodnie Ci skrzynia pójdzie albo silnik co jest najważniejszym elemnetem w ciagniku. Cena jest wyższa ale rekompensuje to póxniejsza bezproblemowa eksplatacja.Dla mnie rzecz jasna. Zero McCromicka dla powaznych gospodarzy którzy nie oszczedzaja na takiej inwestycji i rozwoju swojego gospodarstwa. A u państwa R może chodza te McCromicki ale nie zapominajmy ze oni maja je prawie za darmo, czesci to samo, a ze skrzynia zmieniana 10 razy to Ci nikt nie powie. Dzieki tej sieci która stworzyli wymienili sobie poporstu sprzet na nowy niekoniecznie dobbry ale lepszy niz te zetory i ursusiaki z PGR, a wszystko kosztem ludzi którzy kupuja od nich te badziewie naiwnie wierzac ze bedzie to chodzic. Poprostu jesli ktos powaznie mysli o zakupie na lata to niech wybierze albo JD Fendta albo Classa w wiekszej gotówce albo w mniejszej Deutza ale nie MC bo z tego co wiem ram pchaja najgorsze podzespoły. I dziwia mnie takie zdanie jak ktos mówi ze JD tez padaja tak ale JD trudno naprawde trudno znalezc co sie nagminnie psuje, a MC trudno znaleźć ale co chodzi bezproblemowo w polu. Najpierw sie zaczynaja problemy z e;lektryka, pózniej rozruch, skrzynia szarpie i tak ciagle cos i cos i po ciagniku i po robocie. Ale kazdy ma swoje zdanie i wie co kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukasz 27 planuje kupic mc cormicka mtx 185 z 2006 roku do tej pory miałem case magnum 220km i nh 8770 190km jezeli móg bys to podeslij mi nr tel miał by do ćiebie kilka pytam pozdrawiam łukasz 609768967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

@nokes

Ciekawe rzeczy piszesz. Mało wiarygodne, ale niech Ci będzie. Takiej ściemy dawno nie czytałem :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kony MC to ZŁOMY. i chodzi mi o te ponad 200 km Tragedia. Jak nie wierzysz mogę ci podać nr telefonu do znajomych gdzie są dwa. Jeden 200km i drugi 240. Mają ponad 600 ha i musieli wynająć ciągniki w tamtym roku bo nie było czym robić. Tylko na lawete i do serwisu. Po przyjeździe drugiego zabierali, i tak ładnych parę razy w roku. Tego 200 km to zjeżdżał z lawety dwa kółka koło spółdzielni i z powrotem na serwis. I tak z 4 razy. W tamtym roku stał na serwisie z 3 miesiące.

Tylko czekają aż kredyt spłacą i do żyda. od razu.

Kupili je bo dobre ceny mieli.

W tamtym roku kupili Case i teraz NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikor    0

Naprawiam McCormicki niezawodne ciągniki i polecam wszystkim małe jaki duże małe na perkinsie mało spalają paliwa niema oszczędniejszego silnika no i duze beta power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agric_Ola    647

Witam. Proponuję założenie nowego działu poświęconego ciągnikom firmy McCormick. Ich popularność stale wzrasta.Co wy o tym sądzicie? Pozdrawiam.

 

 

Ja sama osobiście posiadam w swoim gospodarstwie 5 sztuk McCormicków: 150, 2 x 135, 115, 105. Mój ojciec jest bardzo wierny tej marce, za jej niezawodność i stosunkowo niskie zużycie paliwa. W mojej rodzinie kilku moich wujków uległo modzie na te oto traktory, np. w tym roku moja rodzina wzbogaciła się o dwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balantines    0

 

 

Ja sama osobiście posiadam w swoim gospodarstwie 5 sztuk McCormicków: 150, 2 x 135, 115, 105. Mój ojciec jest bardzo wierny tej marce, za jej niezawodność i stosunkowo niskie zużycie paliwa. W mojej rodzinie kilku moich wujków uległo modzie na te oto traktory, np. w tym roku moja rodzina wzbogaciła się o dwa :)

 

Gratulacje ! :)

Dużymi krokami nadchodzi odświeżenie wszystkich modeli w McCormick'u :)

Mam nadzieję, że będą jeszcze bardziej cieszyły oko :) i dalej tak samo niezawodne jak i oszczędne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucek13354    0

Witam od paru dnijestem posiadaczem Mccormicka MTX 175 z 2002 roku i poszukuję do niego instrukcji oraz mam pare pytan

Posiadm skrzynię pawer schiwt to naczy na guziki wszystko pod obciązeniem i niewiem za bardzo co to jest ten trzeci zielony guzik na joistiku proszę o odpowiedz

 

Witam od paru dnijestem posiadaczem Mccormicka MTX 175 z 2002 roku i poszukuję do niego instrukcji oraz mam pare pytan

Posiadm skrzynię pawer schiwt to naczy na guziki wszystko pod obciązeniem i niewiem za bardzo co to jest ten trzeci zielony guzik na joistiku proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Wstaw zdjęcie do galerii to ktoś Ci pomoże.

@agric_Ola Teoria teorią a zdjęć jako potwierdzenia nie ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co sądzicie o McCormick mc 115, jaka cena i jak z awaryjnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukilukas    0

witam kolegów. Własnie sie zarejestrowałem na forum. Mam taki zgryz, otóż mam do kupienia mtx 135, niesprawny. Niesprawnosc ta polega na tym ze traktor ładnie odpala, ale po sekundzie lub dwóch sam gasnie, jakgdyby gasił go kluczykiem. koles dzwonił po magikach i stwierzili ze to wina rozrusznika albo alternatora, ale wymiana nie pomogła. Teraz stoi u jakiegos mechanika juz długo- ponoc wina lezy w skrzyni biegów. Czy to mozliwe i czy to droga zabawa takie cos zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andy26    0

Witam. Mam pytanie odnośnie MC GMAX. Z powodu braku instrukcji obsługi nie wiem gdzie włącza się amortyzację tylnego tuz-a. Wersja typowo mechaniczna. Pomoże ktoś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Witam,

Interesuje się ciągnikiem McCormick GM 55, chciałbym o nim coś usłyszeć. Czy daje on sobie jakoś radę w pługach i małym agregacie,czy bardziej pasuje do ślęzy i kosiarki? Ile taki GM 55 pali? Warto się nim interesować?

Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srodecky    3

Ja polecam, przekonał mnie jeden ze spotów mccormicka na targach Agro, ale jeszzce problemów nie miałem z nim
Dodam, że model 175 2012 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

mam do kupienia maccrmica mtx 125 z 2004 roku jak one sie sprawuja i jakie podobienstwa maja z case ktora to seria

dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yreneusz    1

reno9034 ta seria jest chyba odpowiednikiem Case Mx120 na silniku Cummins'a. Ogółem mocne ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie jak sprawują się najmocniejsze z MTXów ? Skrzynia ta sama co w MX170 czy coś zmienione ? Bo słyszałem że w Case'ach 170 skrzynie tak długo nie wytrzymują jak w 135 czy 150 więc strach pomyśleć że taka sama mogła by być w MC 200 konnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukilukas    0

Też mam zamiar kupic mtx 125 z 2004 r. Nikt sie nie wypowie na ich temat? Wiektos moze ile idzie oleju do skrzyni biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Czy ktoś orientuje się w instalacji pneumatycznej ciągników McCormick seria X.60.? Mam taki problem że po wcisnięciu pedału hamulca schodzi powietrze z układu zaworem z tyłu z prawej strony.Po zgaszeniu ciągnika powietrze nadal schodzi aż do zera. Wie ktoś o co biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturkkk
      Witam. Mam pytanie związane z typem silnika d206 a d239 jakie są różnice w tych typach? Czy mają tą samą głowicę
    • Przez piotrszkaluba
      Witam problem z przyduszaniem silnika przy zmianie z 3 połówki na 4 i 2 połówki na 1 ale w górę od 1 do 3 jest ok a na 4 już delikatnie przydusi .Nic się nie ślizga na żadnym półbiegu. Czy ktoś już to przerabiał taki problem?
    • Przez Slawek233
      Witam, od jakiegoś czasu męczę się z problemem zmiany zakresów w mccormick xtx165. Mianowicie, jak raz włączę ciągnik to mam tylko zakres 1 z wszystkimi półbiegami, innym razem tylko zakres 2 z wszystkimi półbiegami, lub 3  z wszystkimi półbiegami. Po dłuższej pracy w polu nagle wracają wszystkie zakresy. Przy kolejnym odpalaniu ciągnika peonownie zostaje z jedenym z zakresów od jeden do trzy wraz z półbiegami beż możliwości zmiany zakresów. Proszę o pomoc co to może być.  
    • Przez Remarian
      Witam
      Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do McCORMICK G Max135. Traktor był rozpoławiany, po złożeniu wszystkiego i nabiciu klimatyzacji niestety klima już nie wystartowała. Pobieżna diagnoza wskazuje na problem z elektryką.
    • Przez Szwagier99
      Witam posiadam Mccormick mtx 135 , 2009r po włączeniu rewersu do tyłu podnośnik podnosi ramiona. Jak to wyłączyć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj