Skocz do zawartości
marcin1985

Tabela wysiewu do Amazone ZA-F 603

Polecane posty

dawid199303    13

witam jak mam patrzeć na tę tabele od rozsiewacza jest skala kg/ha przy 10 Km/H otwór ustawiony na 17 i 15m rozsiewu wychodzi 308 kg i to jest ilośc wysiewu na 1 ha?

grego    218

Odgrzeje nieco temat przed wiosną ;), a może się komuś przyda, bo według tabel z siewnika nic mi nie wychodziło nigdy.

Pogrzebałem nieco na stronie amazona i jest tam serwis nawozowy z kilkoma polskimi nawozami, tabelka po lewej stronie i jest tam odnośnik w jaką tabelę należy patrzeć. Domyślam się, że chodzi o tą niemiecką na stronie 34, którą wkleiłem po prawej stronie tam gdzie są już ustawienia dawek. Tylko jakos tak dziwnie te opisy polskich nawozów mi wyglądają, bo mnie głównie interesuje Kędzierzyńska saletra, a piszą że ma ona najdrobniejszą granulację i 34%, dodatkowo dawki w tabeli po prawej stronie odnoszą się do nawozów o wadzę średnio 1,3kg/l podczas gdy Kędzierzyńska waży 1,0kg/l. Pozatym wynika z tego, że wszystkie polskie saletry idą pod jedno ustawienie - jedna tabela, nie ważne czy Kędzierzyn czy Puławska, która z tego co w wiem granulacją przypomina nieco mocznik. Co o tym sądzicie i czy ktoś może zweryfikować tą tabele po prawej stronie czy podobnie mu wychodzi? I jaką prędkość można przyjąć w 3p na 3 biegu gaz w podłodze?

Aha żeby w tej amazonce jakiekolwiek tabele miały większy sens to musimy najpierw sprawdzić czy dobrze mamy ustawione zasuwy. Na skali trzeba ustawić "11" i tak wyregulować cięgna aby zasuwa była równo z dolnym kantem otworu jeśli będzie inaczej to całe te tabele nie mają sensu.

408a6d65098afe3em.jpg

Edytowano przez grego

maniek183    8

Nigdy nie wyjdzie to czego byś sobie życzył... 

Proponuje od rozpoczęcia sezonu pisać tu ilości dla konkretnych ustawień i szerokość po wcześniejszej kalibracji.

Jako że tabele nic się nie pokrywają trzeba dojść samemu. Moja metoda:

ZA-F ma przegrodę na dole zbiornika,

np: saletra 50kg waga podzielić na 2 części jedna w lewą druga w prawą przegrodę

Ustawiamy szerokość siewu (wysokość, nachylenie, 540obr/min niema że boli)

Jedziemy na pole ustawiamy się w ścieżce technologicznej wbijamy jakiś kij 15m przed ciągnikiem obok ścieżki żeby nie rozjechać.

Ustawiamy ogranicznik na skali wysiewu np 16 

Włączamy WOM ruszamy te 15m jest do rozpędzenia, będąc na równo z naszym znacznikiem otwieramy zasuwy.

Jedziemy aż braknie nawozu mierzymy odcinek. Mnożymy przez szerokość, licząc dalej wiemy ile wyszło na 1 ha 

W ten sposób mam całą listę ustawień dla mojego 803 dla różnych nawozów jest trochę zabawy ale warto. Oczywiście robiłem tak rozpoczynając siew przy okazji.

Wiadomość z agroFakt.pl

U mnie na 11 jest już bardzo duży otwór. Nie mogę dojść do ładu od czasu zrobienia remontu. Wtedy było wszystko rozebrane na części. W jakim dokładnie położeniu ma być ta zasuwa. 

grego    218

08ef6e4338fc9717m.jpg

ustawiasz otwieranie na 11 i tak kręcisz dźwigienkami aby krawędzie były w pkt. 3

Ja rozsiewałem już siarczan amonu i saletrę kędzierzyńską według tych tabel co wstawiłem i muszę powiedzieć, że bardzo dobrze to wychodzi :). Jeżdżę 360-3p n a3b max obroty więc przyjmuje jakieś 10kmh

asharot    175

W C-360 do Tarnogran,Saletra,Salmag,Unifoska,Potafoska otwieram szczelinę w pozycji 13,

bieg IV,obroty silnika 1600,wysiew 200kg/ha,szer. 10m

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się