Skocz do zawartości
krzycho67

W jakim celu przekręca się kluczyk stacyjki w lewą stronę w jd 6200?

Polecane posty

Turbina    9

Wydaje mi się że chodzi o podgrzanie świec lub świecy które ułatwiają rozruch silnika w niskich temperaturach.

JD5620    10

w tych nowych w lewo sie kluczyk przekreca aby właczyc prąd w kabinie np. zeby radio zaczeło grać a w tych starszych to nie wiem najlepiej jak byc dał jakies foto stacyjki

Wiadomość z agroFakt.pl

Damian87    0

co masz na myśli pisząc nowych? Bo ja mam 6300 z '95r i świece włącza się przez wciśnięcie kluczyka ale mogę też właśnie przekręcić w drugą stronę ale nie wiem po co ;) Co dziwne myślałem że tak się właśnie grzeje świece bo wtedy jest w pozycji na ikonę silnika ze spiralą.

JD5620    10

o serie 5020, 6020 itd. i grzanie jest równiez poprzez wcisniecie kluczyka tylko najpierw trzeba przekrecic w prawo

Damian87    0

to że trzeba przekręcić w prawo to niemal "oczywista oczywistość" ;) Co do świec to w 6300 jest jedna podobno płomieniowa.

lukasz27    2

a może sluży to do ustawiania jakiś funkcji w komputerze w ciągniku?np. ustawianie szerokośći roboczej maszyny żeeby liczyl ilość ha

qqq    18

no w 7920 też jak w lewo przekręcam to po to żeby radio chodziło i ogólnie prąd w kabinie był.

Damian87    0

ggg a migają Ci wtedy kontrolki STOP i wukrzyknik? Jak dasz w lewo ofkors ;) Ale z drugiej strony jak dam w prawo to też mam prąd i wszystko może mi chodzić...

Z tego co mi wiadomo to świeca jest jedna w 6300. Jest na rurze między turbiną a kolektorem dolotowym. Jak wcisnę kluczyk to się robi gorąca.

qqq    18

nie, wyświetlacz na słupku i reszta świeci się dopiero jak w prawo kręce

pawelJD    13

Przekręcenie kluczyka w lewo powoduje pojawienie sie prądu w kabinie.... zapalniczka itp. :)

rafcik711    0

W modelach 20 -30 przekręcenie kluczyka w lewo powoduje włączenie świateł postojowych a w prawo włączają się kontrolki na desce rozdzielczej natomiast gdy przekręcę kluczyk rozruchu w lewo to grzeją świece a w prawo to od razu odpalam silnik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się