Mateusz2

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl)

Polecane posty

tomu    5

Malowany i bez przedniego obciążenia.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Belarus 62km dobrze nadawałby się do Tura i innych lżejszych prac bo jako ciągnik główny to raczej nie ma tylko 62km.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

no no ladnie ten belarus wypicowany na sprzedarz.widocznie godzin napykane i wszystko w nim sie rozpada.a ja bym polecil mf 30xx np 3080.podobno dobre sa tak ludzie mowia.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Ja raczej tego pronara bym nie kupił za ta cene idzie kupić John deere w nowej masce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Hej kolego jesli chcesz kupic ciagnik na swoje ha ok 100 km to polecam raczej cos polskiego a to z dwóch powodów ,pierwszy to po co kupowac jakies wymyslne zagraniczne marki ciagników na te ha ,po drógie do polskiego chociaz nie tak komfortowego wszedzie dostaniesz czesc jesli cos wysiadzie nie ma problemu kupujesz nowe i po sprawie a nie musisz jezdzic i prosic sie handlarzy cwaniaczków zeby spuscili ci z ceny za wybrana czesc czesto pomalowana i twierdza uparcie ze to nówka.Zamiast jezdzic i szukac czesci mozesz szybko naprawic sprzet i zasówac w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Bez przesady teraz mamy juz takie czasy ze do wszystkiego dostanie czesci nowe oryginalne badz zamienniki i z tym nie ma problemu to nie sa czasy komuny ze tylko Ursus bo innego nie ma na rynku i czesci do niego tez nie ma

A komfort to zdrowie więc radze pomyslec wszesniej o swoim zdrowiu niz na starosc sie meczyc...

Jak ktos chce się oszukiwac ze Ursus nie jest przestazały technicznie w porównaniu z zachodnimi to prosze bardzo ale niestety tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

O kolejny fanatyk Ursusa. ;) W mojej okolicy nikt nie kupuje ursusów. :) Ostatnio doszedł Renault i Massey ferguson :) Ja wybierając ciągnik w życiu nie kupił bym Ursusa ;) Powód mały komfort a to jest ważne jest ogólnie taki staro dawny a za ta cene mozna miec inny ciągnik niż ursus;)

 

EDIT: Nad takim to bym sie zastanowił http://www.allegro.pl/item540354118_sprzed...34.html#gallery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

@Rafal7 sam sobie przeczysz, na początku piszesz że ursusa w życiu byś nie kupił a potem dajesz link i piszesz że zastanowiłbyś się??? Dla mnie to jest coś niezrozumiałe.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

@Tomu ten mi się nawet spodobal.Ale jak dzisiaj zobaczyem fergusona w tej cenie to jeszcze bardziej się utwierdzam w tym co napisalem w poprzednim poście na temat ursusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Nikt mi nie powie że zachodnia używka nie będzie się psuła, a ursus czy zetor w porównaniu z tymi zachodnimi w tym samym wieku nie odbiega technicznie zbyt mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

I dla tego po wielu przemysleniach i wielu zmianach co do zakupu ciagnika z poczatku lat 90 konca 80 z ojcem postanowilismy postawic na ursusa lub zetora 4 gary z turbo. Jak pisałem wczesniej była rozważana opcja 6 gary bez turbo ale mamy zamiar po kupnie ciagnika myslec nad ładowaczem i 4 gary lepiej sie sprawdzi. Jęsli zachodni ciagnik to tylko nowy takie mam zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie odbiega technicznie?

15 letni MF 3645 :klima, 70 dB, EHR, skrzynia 32/32, TUZ 8 ton, TUZ przedni, automatyczne blokady, sprzęgło mokre wielotarczowe, blokady i wom sterowane elektrohydraulicznie, średnica zawracania mniejsza niż U 1014, regulowana kierownica, siedzenie pneumatyczne itp.

Czym może natomiast pochwalić się 15-20 letni Zetor czy Ursus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Te nowe zetory czy ursusy nawet nie mają tego teraz!!! Bylo nawet porównanie 9 ciagników w top agrar (może ktoś czytal?) i w wyposażeniu Pronar przebil zetora m.in Ehr regulowana kolumna kierownicy w 2 placzyznach. I ludzie mowią , że pronar to szmelc a zetor cud techniki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

@Rafal7 masz chyba 7 lat, widać to po Twoich wypowiedziach.

 

Cóż zetor 16245 super sprzed niecałych 15 laty, podnośnik także z ehr tyle że 6100 kg udźwigu, blokada przedniego i tylnego mostu elektrohydrauliczna, przedni tuz przedni wom, na żądanie hydraulika o wydatku 105l/min, klima także i fotel pneumatyczny.

 

Zasadnicza różnica jest w typie odbiorcy. Ilu z Was było by w stanie kupić nowy ciężki ciągnik 20 lat temu? może zachodni? Na rynku jest to co się sprzedaje i tak jest wszędzie. Po co ursus i zetor był eksportowany? bo był tańszy i także można było nim pracować.

Kto żył w tamtych czasach to wiedział jak to jest. To nasza wina że większość polskich zakładów produkowała przestarzałe rzeczy?

Nieprędko dogonimy zachód z naszym rolnictwem.

 

Ciekawe ile wynosi remont takiego mfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak może jeszcze dodasz w Zetorze Skrzynie dyna-4 z 4 półbiegami pod obciązeniem, rewers, i cichutka kabine, dosc niskie spalanie jak na ta moc?

I skad wziołes ta wersje Zetora bo jakos na rynku ich jest bardzo mało a MF-y wszystkie to maja w standardzie.

A i dlaczego Ursusy 1614 nie daja rady z takimi maszynami jak 140km MF-y chociaz sa mocniejsze?

 

Nie zaczynajcie z remontami zachodnich bo ich trwałosc jest duzo wieksza niż naszych Ursusów i Zetorów tak jest prawda. Co z tego ze czesc doższa jak pochodzi kilka ładnych lat a w Ursusie bedzie czesciej wysiadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co ze skrzynią i średnicą zawracania? Komfort w kabinie? Nie mówiąc o sprawności, 16245 ma na kołach mniejszą moc niż MF 145 km ;).

 

Remont kosztuje pewnie tyle samo co remont równie zaawansowanego Case czy JD. Części są drogie, ale gdyby do Zetora kosztowały tyle samo co do MF to kto by jeździł Zetorem?? Ceny części to jedyna zaleta tych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Cóż miał to być ciągnik na 30 ha i około 100 km a my piszemy o ciągnikach na 100ha.

Dalej uważam ze na taki areał warto kupić zetora lub ursusa jak ma być to używany ciągnik. Części dostaniemy szybko i niedrogo, sami też go naprawimy w przypadku awarii.

W zachodnich ciągnikach może zejść się dłużej przy oczekiwaniu na części i te bardziej zaawansowane

to już sprawa dla serwisów które w takim czymś siedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Dobra Ty masz swoje zdanie i proponujesz Ursusa albo Zetora dobra O.K.

 

A ja proponowałbym cos zachodniego moze MF 3070 albo nowsza seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

@zts co ty masz do mnie? Ty uważasz, że jak ty masz ursusa to zaraz wszyscy muszą mieć ursusa?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

ok ursusy i zetsy moze sa i dobre ale ile to pali kur<a sąsiad ma 5340 i co i 10 w sokółce pali a mój grand 95 5 nieraz6l bieże tak samo i zetor z masseyem sie ma wez masseja 255 u3512 a zetorka 5211 to dopiero rużnica moze i zetor wygodniejszy no dobra a teraz najlepsze zetor ursus 1014 a wez se masseya 30xx np 3070 3080 i co imassey spali na 3/4 tego co u lub zetor lepszy stary zachodni niż polski lub czeski bo czesci wyjda taniej niz wozic wache beczkami taka jest prawda.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Moim zdaniem powinienes brac cos polskiego, i części tutaj dostaniesz i będzie dość oszczędny


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

@Rafal7 porównujesz zetora i pronara jakby były to dwie podobne firmy. Może nie wiesz że zetor tworzy ciągniki od podstaw a pronar montuje gotowe elementy z dodatkiem pewnych własnych rozwiązań. I nikomu nie karzę jeździć ursusem i zetorem tylko przedstawiłem ekonomiczne przesłanki eksploatacji używanych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Taki dalem tylko przyklad. Zetorowi nikt nie broni montować ehr i podobnych rzeczy;) Dobra ale koniec tych zprzeczek ;) Ja wiem swoje i ty wiesz swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj