Mateusz2

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl)

Polecane posty

Mateusz2    11

Witam,mamy zamiar kupić używany ciągnik moc około 100 km najlepiej 4 cylindrowy,cena do 35 tyś,ma być to ciągnik dobry i aby szło łatwo dostać części do niego :P .

Będzie pracował na 30 ha.

 

Piszcie co wybrać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A co powiesz na takiego Ursusa 1014, nowszy, mocniejszy, 4x4, kabina lepiej urządzona (a może trafisz wersje eksportową to juz wogóle bajki) - taki poprawiony 385 :P ew. bliźniaczy Zetor.

 

Chyba że nie możesz patrzeć na cokolwiek podobnego do 385 to zostaje MTZ 1025 lub coś zachodniego, np. jakiś prosty MF pokrewny licencyjnym Ursusom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Za te pieniądze to Ursus 914 np ewentualnie jakiś zetor 7745 ale tam jest zaledwie 75 KM


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tylko temu z linka troche brakuje do ok. 100KM :P ale fajnie odnowiony. Szkoda że bez żadnych obciążników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ten ursusik to na zdjeciach wyglada fajnie odpicowany ale zawsze to bedzie stary jak dla mnie klamor 20 letni w ktorym wszystko moze nawalic, ja 3 lata temu mialem tez cos ok 30tys na traktor ogladalem takie ursusy i w koncu kupilem na spo nowy lambo grand prix 95 km juz jest splacony i sprawa zapomniana a mam nowy traktorek fakt zalatwiania i nerwow bylo ale sie oplacilo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A nie myślałeś o Deutz Fahr'ze czy Renaulcie?


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

Myślałem ale części ciężko jest dostać i samemu też dużo w takim nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Nie wiem jak z Deutz'em ale w renówce mój najomy sam zmieniał tarcze sprzęgłowe i mówił że nie jest tak źle. A reszta podzespołów działa mu jak należy. A części teraz wszędzie znajdziesz wystarczy poszukać lub popytać.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

6 cylindrów, 123KM, rocznik między 1986 - 1989, dolicz jakieś 5000 zł na wymiane kompletu opon, statystycznie szacuje go na ponad 10000 mth :P

 

Jeśli jednak 6 cylindrów wchodzi w gre to pomyśl o Case 956XL albo 1056XL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

No właśnie te 6 to tak troche lipnie bo już spali więcej a i sprzęt do 120 km to trzeba kupić, a taki 90 km to i z naszymi maszynami polata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Większy ciągnik to początek spirali kosztów, wiem coś o tym :P

 

Case 956XL ma 95KM i jest całkiem zwrotny jak na 6 cylindrów, nie ma elektroniki, jedynie w nowszych wersjach przedni napęd włączany jest elektrohydraulicznie, reszta mechaniczna. W mojej okolicy jeżdżą 3 takie ciągniki, jak narazie spisują sie bardzo dobrze. Z tego co czytałem na zagranicznych forach są bardzo żywotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

No nawet nawet :P wystarczył by taki ale nie wiem co mój brat o nim powie bo kiedyś mu pokazywałem to sie nie podobały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wiśniowy kolorek, ciemne szybki, długaśna maska... co tam sie może nie podobać? :P Eksploatacyjnie nie potrzebuje cudów, silnikowi wystarczy minerał klasy CD (np. Falco), hydraulika zewnętrzna ma oddzielny olej, filtry do kupienia w Grene czy innym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

Mi się podoba a i części do niego dostane :lol: w grene pewnie mają no ale jeszcze się zobaczy ;) narazie trzeba jeszcze czekać na pieniądze :lol:

 

Dzwoniliśmy do tego Renault-a to jest 84 rok ale facet mówi że tylko blachy malował, technicznie jest dobry, po niedzieli może pojedziemy go obejżeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Też nie brzydkie ;)

http://allegro.pl/item516262278_case_956_xl_sprezarka.html

http://allegro.pl/item518137011_case_inter...xl_1993rok.html

Tak przykładowo. A ta renówka to wiekowa jest, starsza ode mnie :lol: ale jak ogarnięta to może warto sie jej przyjżeć, choć na 30ha (ornej?) nie kupiłbym tak dużego ciągnika, na podobną powierzchnie orną + zielonki i las mam mniejszy i robi ledwo 200-250 mth rocznie. To tylko moje zdanie, niektórzy lubią mieć zapas mocy, tak ze 40KM :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

Narazie jest postanowione że pojedziemy tą renówke zobaczyć jak bedzie z nią wszystko ok to może weźniemy ją,

A co do dużego ciągnika na małe hektary to się z tobą nie zgodzę,większy sprzęt szybciej robi ;) do 130 km 4 skiby obrotówke i heja chociaż nie wiem czy na naszych ziemiach nie miał by za ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj