jacekworopaj

Krokodyl 1,8 lub dwa metry, proszę o poradę

Polecane posty

Jest okres zimowy, więc pora na zrobienie czegoś w garażu;-) Wraz z ojcem chcemy zrobić do tura tzw. "krokodyla".

Zęby dolne i górne już zakupiłem w hurtowni.

Już wiem od handlowców, że taki co chcę musi mieć już dwa siłowniki dwustronnego działania. Nie chcę niczego kupować z demobilu bo to niepewne.

Mam prośbę do szanownych kolegów o pomoc w doborze dobrych i niezawodnych siłowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

mój znajomy tez sam robil sobie krokodyla o szer.2m i zrobił go na 1 siłownik dwustronnego działania na środku , silownik od łyżki cos podobnego do czerpaka i daje radę bez problemu.a siłowniki to może w agromie dostaniesz kolego :P


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć przy 2 metrach może górna ramę wykrzywiać :P

nie chcę bubla zrobić a na zakup w cenie prawie 4500zł nas po prostu nie stać(czyt. żal taką kasę wydawać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Siłownik dwu strony to jak pisałeś na pewno musi być gdyż krokodyl musi się otwierać i zamykać. Ja w zeszłym roku zrobiłem własnoręcznie krokodyla o szerokości 1,1m nie jest zbyt szeroki . Są w nim zamontowane dwa siłowniki ale są zbyt małe mają przekrój około 3cm (mowie o tej części która się wysuwa) Wiesz proponuje popatrzeć na allegro tam jest wiele tego typu urządzeni wiele jest zrobionych w domowym garażu można sporo podpatrzeć.

 

np.

 

http://www.allegro.pl/item515821282_krokod...ika_gratis.html

 

http://www.allegro.pl/item518188357_widly_..._producent.html


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy!!!!

Ale za żadne skarby nie chcą powiedzieć jakie stosują siłowniki(wiadomo :P ).

Więc dalej czekam na podpowiedzi rolników-techników;-)

Pozdrawiam i z góry za wszystko dziękuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Ja kupowałem gotowego krokodyla we Wrześni od producenta. Oni sami wykonują siłowniki, dwustronnego działania. Z jednej strony zaspawują cylinder, a z drugiej gwintują. Bardzo prostej budowy. Robią różne siłowniki. Krokodyl ma 2m szerokości , dwa siłowniki i kosztował mnie 3.800zł, nie wiem jak teraz dokładnie wygląda cennik. wiem że ogłaszają się na allegro. http://www.allegro.pl/item531262560_widly_...a_krokodyl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
Dziękuje koledzy!!!!

Ale za żadne skarby nie chcą powiedzieć jakie stosują siłowniki(wiadomo :lol: ).

Więc dalej czekam na podpowiedzi rolników-techników;-)

Pozdrawiam i z góry za wszystko dziękuje!!

teść ma tura z mrągowa 4 i krokodyla ma do niego 140cm na jeden siłownik

wymiary tłoczyska średnica 35mm , długość około 45cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2101    0

co prawda jestem młody ale interesuje sie udoskonalaniem maszyn i urządzeń rolniczych.

tez zamierzam (wraz z ojcem) zrobić "krokodyla" bo kupiliśmy tura do c 360 ale ma tylko szypę do piachu i chcemy zrobić widły takie zeby można było dołożyć na nie górną szczękę co by dawało krokodyla.

 

tłok musi być napewno założyć dwustronnego działania. z tego co się orientuje im większa średnica tłoka tym "silniejszy" jest ten tłok.

 

chciałbym się dowiedzieć jakiej szerokoścci zrobić te widły (krokodyla) do c 360?

 

jeśli coś wiecej wiecie o zbudowaniu krokodyla proszę o informacje

z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum310    0

Inter-tech w swoich krokodylach stosuje siłowniki o symbolach CJ2F-63/36/320z, tak podają w swoim katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj