hebo

Case JX 80 czy Deutz-Farh 77 DT??

Polecane posty

hebo    0

Witam, mam problem z doborem ciągnika do ładowacza czołowego co mam kupić case (80km) czy deutz-fahr (74km) lepiej wyvrac model z rewersem mechanicznym czy hydraulicznym?? prosze o szybkie odpowiedzi... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

wiadomo ze do ładowacza hydrauliczny rewers lepszy, tylko dlaczego wybierasz df agroplus 77 a nie agrofarm, bo z case jx to raczej agrofarm należy porównywać cena niewiele wyższa a ciągnik masywniejszy do tura będzie!

ps. czy w jx wogóle jest w opcji wersja z hydraulicznym rewersem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hebo    0

w jx nie ma hydraulicznego rewersa;/ raczej jestem za mechanicznym rewersem ponieważ boje się awarii elektroniki jx jest calkiem meniczny a df tez raczej wole mechanicznego... Czy dobrze myślę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

he prędzej sprzęgłoz aheblujesz z ładowaczem i więcej awaria cię wyniesie niż padnie ci coś w elektronice w tym rewersie hydraulicznym, oczywiście za taki rewers w df to ponad 10 tyś droższa wersja jak wolisz, ale miałem przyjemność przejechać sie jd z takim bajerem i jest naprawde super, a moze coś z jd do ładowacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hebo    0

nie chodzi o pieniądze przy kupnie lecz o to aby po kupnie nie miał problemów z ciagnikiem

jak najdluzej df agropls kosztuje ok. 140 tys i argrofarm tez podobnie lecz ma wiekszy silnik i mysle ze więcej będzie palił a wiekszy ciągnik juz mam case kupie za ok. 120 tys. agroplus jest lzejszy od agrofarma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Heheh ciągnik z ładowaczem czołowym to tylko z rewersem elektrohydraulicznym! Ja mam DF k100 (1800 mtg.) i McCormick'a cx75 (800 mtg.) oba z ładowaczami i w żadnym z nich jeszcze nie było problemu z rewersem. Mówię Ci, że zabraknie Ci rąk przy pracy z rewersem mechanicznym w ładowaczu!


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Znam dosyć dokładnie markę Case i może nie na poziomie pracy jak produkcji troszeczkę się szlajałem po fabrykach :P testach, prezentacjach i nie raz Case wypadał gorzej od innych ciągników z reszto czego można spodziewać się po NH pomalowanym na czerwono. Na temat D-F ciężko mi co kol wiek powiedzieć ale budzi wemnie respekt.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
nie chodzi o pieniądze przy kupnie lecz o to aby po kupnie nie miał problemów z ciagnikiem

jak najdluzej df agropls kosztuje ok. 140 tys i argrofarm tez podobnie lecz ma wiekszy silnik i mysle ze więcej będzie palił a wiekszy ciągnik juz mam case kupie za ok. 120 tys. agroplus jest lzejszy od agrofarma.

taaa większy o całe 50cm3 :P jeden i 2gi ma silnik 4l poj. tyle ze agrofarm ma turbo, moge sie założyć że oba ciągniki bardzo zbliżone spapanie osiągną układając bele słomy czy takie tam, bo agrofarm napewno zrobi więcej, pojeździł po dielerach obejrzyj i sam zdecydujesz jak zobaczysz przednią oś w jednym i w 2gim, czy wolisz mieć z przodu 360/70/20 chyba na jednym siłowniczku koła czy 14,9/24 na 2 siłownikach ze stabilizatorem he he, no i jak już się uperasz na agroplusa koniecznie 87 model na turbince i z powerbustem, odechce ci się większym ciągnikiem ganiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
w jx nie ma hydraulicznego rewersa;/ raczej jestem za mechanicznym rewersem ponieważ boje się awarii elektroniki jx jest calkiem meniczny a df tez raczej wole mechanicznego... Czy dobrze myślę???

Jeśli wybierzesz rewers elektrohydrauliczny to ciągnik będzie miał sprzegło wielotarczowe mokre które jest o wiele bardziej żywotne niż zwykłe jednotarczowe suche w ciągniku z rewersem mechanicznym, szczególnie w pracy z turem gdzie występują częste i duże obciążenia sprzęgła. Sterowanie sprzęgłem/rewersem to odrębna sprawa, zwykle nie ma z tym problemów nawet w kilkunastoletnich ciągnikach, ale to tylko maszyna, wszystko może sie zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

ja pracuje case jx 100u i ma on rewers elektrohydrauliczny i jest to super sprawa bardzo poręczna jeden palec wystarczy do obsługi. Ciągnik z 2002 roku ma 3500mtg i bez żadnych awarii , najwyżej wymiana bezpiecznika. rewers jest w nim bardzo często używany bo sieje nim buraki , kukurydzę itp i nie było awarii tego rewersu. jeszcze zaleta jak dla mnie to do tura case ma mocno ścięty przód , duża widoczność i zwrotny


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kiedyś w RPT była recenzja gospodarza z pracy MF z serii 45**, właściciel MF-a używał do pracy z ładowaczem, ale nie miał sprzęgła elektro-hydraulicznego, no i sprzęgło mu siadło po bodajże 4 latach pracy, gościu mówił że teraz żałuje ze nie wziął tego lepszego sprzęgła , bo poza tym to nie miał żadnej awarii. Konkluzja taka, jak ładowacz to tylko z rewersem elektro-hydraulicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mnie tylko zastanawia jedno jak w nowych dużych ciągnikach może palić się sprzęgło podczas pracy z łądowaczem jak w małym mf 255 wykonywał wszystkie prace z łaodwaczem na tylny tuz z którym to musiałem po kilka razy w tył i w przód redukować szarpać a zeby podniósł wększy łądunek przygazówka ostra na wduszonym sprzegle do tego łądowanie balotów i za każdym razem ostre gazowanie na sprzęgle i nigdy problemów ze sprzęgłem nie było, pytam tak z ciekawości czy z turem pchacie przed ciągnikiem ładunek ziemie czy gnój, czy tylko od zwykłego wysprzęglania z ładowaczem tak sprzęgło się szybko zużywa? bo jak mały mf przerzuca rocznie 800 balotów na kolcu na tuz i ładuje po stodołach i do obory wozi i ładuje po 150 rorzutników gnoju i tak przez kilkanaście lat i nic ze sprzęgłem się nei dzieje poza regulacją skoku jałowego to dlaczego tak szybko w dużym ciągniku siadać ma sprzęgło, podobno ciągnik z turem max 2000 tyś mtg na jednym sprzęgle popracuje a nawet po 1 tys mtg może już być do wymiany tarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Częste zasprzęglanie pod obciążeniem, i w zasadzie tylko to, w sprawnym ciagniku jakbyś sie o coś zaparł to szybciej koła stracą przyczepność niż sprzęgło sie poślizgnie. Od załadunku balotów małemu MF nic nie będzie, ale jakby mu założyć na tura krokodylek, taki mały nawet, dać napęd na 4 łapy żeby sie nie ślizgał i zagonić do gnoju to sprzęgło szybko by sie skończyło :lol: Ja w swoim zmieniałem już tarcze a tura na nim używam okazjonalnie :P Moim zdaniem nie ma reguły co do trwałości sprzęgła w dużych ciągnikach z turem, sporo zależy od operatora, rodzaju wykonywanych prac, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hebo    0

a agrofarm 85 co o nim myslicie duzo pali?? jak by sie sprawoal przy turze?? czy w nim kabina jest wieksza niz w case i agroplusie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Znajomy ma Case JX 95 z turem i nie narzeka, z turem ładnie współpracuje,radzi sobie ma tur stolla tylko nie wiem jaki dokładnie.

Ale tak to zwinny szybki i ma go prawie rok i się jeszcze nie popsuł. Pewnie miał jakieś drobne awarie,ale żadnych poważnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

z DF to mały Agroplus 87 nadaje się do fjanego ładowacza JFstoll z sytstemem stop&go i inversorem elektrohydraulicznym sprzęgłem w dźwigni zmiany biegów i 3 biegami pod obciążeniem obowiązkowa dach szklany, super zestaw do średnich prac mega, a wiadome jak ktoś chce podnosić ponad 1t na max wysokość ładunku to lepiej brać coś większego Agrofarm słabiej wyposażony ale większy zamiast agrofarma polecałbym DF K 410 z reversem i wiele większymi możliwościami bardzo dużo zależy jak dużo się używa ładowacza i jak duże ciężary ma w zamierzeniu przewozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj