Lukasz16

Co sądzicie o Pronarze 1221

Polecane posty

dj.vadium    1

[witam... wszystkich.....

 

ja wypowiem się na temat 1025A ... a dokładniej skrzynia biegów i ruszanie na jedynce... to jest ta sama skrzynia co w 1221 ... jest ten sam problem a jak się sprawują moje maleństwa to zapraszam do galerii moich fotek..

 

nie jeden się zdziwi....

 

:);):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

heh vadium gdybyś mi powiedział ze 1025A da sobie rade z 4m zestawem upr-siew to bym Cie wysmiał :D

 

 

Ale na widok 1025A i zestawu upr-siew 4m kopara mi opadła :D :D :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
heh vadium gdybyś mi powiedział ze 1025A da sobie rade z 4m zestawem upr-siew to bym Cie wysmiał :D

 

 

Ale na widok 1025A i zestawu upr-siew 4m kopara mi opadła :D :D :D

 

zgadzam się. my ciągam pronarem 1221 agregt bierny kongskilde i siewnik fmarola 3 metrowy i ciągnik radzi sobie super ale nie wyobrażam sobie żeby nawet tym ciągnikiem ciągać większy 4 metrowy, bo po co dawać mu przesadnie w kość jak czasami i tym zestawem ma co robić. moim zdaniem jednym z największych plusów jest włączanie przedniego napędu i blokady przyciskami i że można to robić w czasie jazdy i to że blokada sama się wyłącza jak się skręci za mocno kołami, a potem sama się włącza, sprawia to że ten ciągnik jest prawie jak amfobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
ja bym radził kupić coś innego jakiejś bardziej sprawdzonej marki

 

może lanz buldoga :D pronar nie jest na rynku od wczoraj i jest na sprawdzonych podzespołach mtza a i jeszcze jedno marka pronar w roku 2007 miała największy udział w sprzedaży ciągników na rynku polskim ( dane z top agrar polska), więc chyba nie są takim badziewiem jak cieszy największym wzięciem, ale kwestia gustu, ja wiem tylko jedno wielu miłośników zachodnich ciągników, po zakupie tych sprzętów ździwiło się że tamte ciągniku się też psują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@Rafał a nie był czasami zetor pierwszy pod względem sprzedaży a za nim pronar? :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Zetor sprzedał o około 600 ciągników więcej od Pronara, ale patrząc ile lat później Pronar wszedł na rynek to osiągnął on bardzo dobry wynik w sprzedaży.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

No właśnie to jest jedna z zalet że jest tańszy :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

ja jakos wole Belarusa niz Pronara niewiem czemu ale belarus wyglada taki bardziej mlotkiem i kowadlem zrobiony bardziej mi sie widzi ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

mam 1221 A i po kupnie żałuje jednego... Że nie mogłem dostać 1523A bo co 20 km więcej to więcej :) Poza tym żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

ponieważ kupowałem ciągnik w marcu 2004, czyli przed wejściem do UE, czyli przed stawką VAT 22% na maszyny rolnicze i dlatego większość sprzętów była "wymieciona" z placów... każdy chciał kupić jak najszybciej aby nie stracić VATu. Na 1221A trafiłem przypadkiem, stał wolny na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

No ja tak samo kupowałem zetora w 2004 roku przed wejściem vat-u i chciałem kupić 4320 ale nie było nigdzie na stanie i musiałem kupić 3320 :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik88    0
Jak kupuje to niech będzie gotowy, że ciągnik będzie stał w serwisie itp. Nie warto ryzykować, lepiej kupić używanego, a mocnego innej marki.

Jak kupisz ciągnik zachodniej marki kilku letni to musisz dac tyle co za nowego pronara np. John Deere . I te kilkuletnie zachodnie ciągniki mają zazwyczaj po 4-5 tyś. mtg.

Więc nie wiem , czy nie lepiej kupić nowego pronara z gwarancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

I jak zawsze śpiewka że Pronar od razu się zepsuje, dobrze na drogę nie wyjedzie i już serwis trzeba będzie wzywać...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz12244    0

Co ty gadasz!!! Pronar to bardzo pożądna maszyna . Tego ciągnika nie jest się wstanie zarżnąć.

Idzie jak czołg. Miałem okazję jeździć Pronarem 1221 i Ursusem 1234. Ursus do Pronara nie ma szans . Pronar zostawia go daleko w tyle.

 

Pronar to czołg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendias    5
Dnia 29.04.2007 o 09:52, zuras napisał:

niektórzy sobie i cenią ale ja miałem kupić pronara i przedstawiciel z krzywonosi (tam kupiłem zetora) odradził mi go bo jak byli na pokazach to im siłownik zaczął cieknąć i pługa nie mógł podnieść

ale gościu rolnik który ma ok.100ha miał pronara tego 90 km i u niego wytrzymał tylko 2 lata a robił w siewniku do kukurydzy i robił też w transporcie to mówi że urwanie głowy i odradził i polecił zetora 110 km i mówi że będzie miał lepszy uciąg niż pronar a miał i zetora i pronara to przecież wie (ciągniki tej samej mocy) ja więc odradzam i polecam zetora

 

 

 

 

zetor i wszystko jasne pozdro żuraś

 

 

Powód Edycji: ortografia, edytowane przezNikita_Bennet

Zetor ma problemy finansowe zwolnił 260 pracowników  pół fabryki zajął komornik jego koniec nadchodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj