Zaloguj się, aby obserwować  
sinek

Dotacje na silosy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sinek    0

Siema słyszeliście coś na temat dotacji do budowy silosów na kiszonki

zasady mają być podobne albo takie same jak w przypadku płyt obornikowych

piszcie co wiecie

pozdrawiam SINEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Trzeba udeżyć do ODR lub ARiMR muszą coś wiedzieć jeśli to prawda.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierwsze słyszę. A jeśli to prawda to dobrze dla mnie, gdyż w tym roku mamy zamiar kilka postawić silosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

No jak na razie to są takie niby przecieki ODR tradycyjnie nic nie wie a ARIMR oficjalnie do niczego niechce się przyznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

A daj Boże. Żeby tak samo było jak i z płytami obornikowymi!!!


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jest taka dotacja ale chyba na OSN

 

z PROW napewno też dotacja jest do silosów na OSN do 75% wartości.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Coś podobno ma być mowił to koleś który budował u mnie płytę obornikową ale on też nic dokładnie nie wiedział


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A będzie to obejmowało tylko silosy na kiszonkę czy zbożowe też?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

pewnie tylko na kiszonkę bo ścieki itd, ale panowie jak budowali 2 lata temu te wspaniałe płyty gnojowe to i jednocześnie można było się załapać i na silos-a a to teraz powtórka z rozrywki ma być?

 

ps. czy jeśli komuś (tak jak mojemu wójkowi) płyta gnojowa jest za mała (sztuk dużo nie przybyło ale jest za mała podług tego co wyliczyli i dofinansowali) to czy może sobie zbudować z dotacji tą płytę jaką chce dużą czy tylko taką iel sztuk ma w gospodarstwie?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego funduszu? Oczywiście możesz uzyskać dotację z "Modernizacji gospodarstw", tak jak na inne inwestycje w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ale nawet na OSN nie dostanie 100% wzrotu jak w poprzedniej edycji tylko prawdopodobnie 75% kosztów kwalifikowanych tzn. bez vatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ps. czy jeśli komuś (tak jak mojemu wójkowi) płyta gnojowa jest za mała (sztuk dużo nie przybyło ale jest za mała podług tego co wyliczyli i dofinansowali) to czy może sobie zbudować z dotacji tą płytę jaką chce dużą czy tylko taką iel sztuk ma w gospodarstwie?>

Odnoszac sie do wypowiedzi Kuki19

 

ja tez mam takie utrapienie co bedzie jesli wpadnie do mnie ta komisja w przyszlosci i bedzie sprawdzala np plyte gnojowa ??wtedy jak mi wyliczali plyte to mialem na stanie chyba 10 sztuk wszytskiego (firma wpadla i zrobbila)a teraz jest okolo 30sztuk plyta to w ciagu 2 miesiecy sie zapelnia a obornik obok skladuje jedynie zbiorniki na gnojowice sa pojemne,.i ciekaw jestem jak to bedzie :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem poza OSN niema obowiązku ( do pewnej ilości np. 750 loch) składowania obornika na płytach obornikowych, dlatego też kontrola nie powinna Ci nic zarzucić zgodnie z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

ja tez mam takie utrapienie co bedzie jesli wpadnie do mnie ta komisja w przyszlosci i bedzie sprawdzala np plyte gnojowa ??wtedy jak mi wyliczali plyte to mialem na stanie chyba 10 sztuk wszytskiego (firma wpadla i zrobbila)a teraz jest okolo 30sztuk plyta to w ciagu 2 miesiecy sie zapelnia a obornik obok skladuje jedynie zbiorniki na gnojowice sa pojemne,.i ciekaw jestem jak to bedzie ?

Obowiązek posiadania płyty dotyczy rolników którzy kożystali z SPO programów rolnośrodowiskowych i tzw. 6 czyli właśnie płyty i zbiorniki. Pozostałych narazie niedotyczy, jeśli chodzi o pojemność płyt to niesądzę żeby ktoś się teraz bawił w liczenie i sprawdzał obsadę.

Pierwsze słyszę żeby był nowy program budowy płyt. W nowym PROW jest dla OSN ale dotacja jest 75% kosztów kwalfikowanych czyli -25% i -VAT. Ale kto chce to w PROW można budować co się chce na ogólnych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witam. Wiadomo coś wiecej na temat tych dotacji czy nie bardzo?? Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Czytam powyższe posty i co z nich wynika? Prawie wszyscy coś słyszeli

ale prawdy nikt nie zna.A 70 krów czy sztuk bydła to już bajka.

W 2003 roku by coś wyciągnąć z programu SAPARD musiałem posiadać

płytę o wielkości 3,5m na sztukę dużą.Hm dziś za mała.

Ale ARiMR będzie ścigać za wypływające z pryzm soki kiszonkarskie..


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jak to jest z tą dotacją na terenach OSN? Płyty będą dotować każdemu a silosy tylko młodym rolnikom, czyli? Rolnikom poniżej 40 roku życia czy tylko tym co prowadzą gospodarstwa krócej niż 5lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj