tommot003

Co wam się najbardziej podoba w waszych T25, (to coś czego inne traktory nie mają)

Polecane posty

Terror    0

1 widoczność

2 skrzynia biegów

3 niskie spalanie

4 brak problemów z odpalaniem

5 ruski napis na masce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7

To co mi się podoba we Władku.

 

1. Szybki w trasie.

2. Z dobrych materiałów jest zrobiony.

3. Silnik cyka jak zegarek.

$. Malutkie spalanie.

5. Skrzynia biegów + rewers( dobrze dopasowane biegi, no prawie dobrze ;))

6. Podnosnik i wajcha od podnośnika.

7. Baaardzo szybkie cofanie, czy zawracanie.

8. Wałek Wom, idealny do:

a) Kosiarka Rotacyjna

B) koparka do ziemniaków

c) Glebogryzarka

d) Przewracarko- zgrabiarka

e) Opryskiwacz

f) Rozrzutnik

 

Ps. W tym czym chodzi mój Władek i dziadka 30stka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

Dla mnie zaletami są:

 

1 ekonomiczność w spalaniu

2 wygodę

3 rozwiązanie hydrauliki (głównie rozdzielacz)

4 skrzynia biegów (szybkość nawracania)

5 możliwość szybkiej regulacji prześwitów między kołami i wysokości

6 duży zbiornik paliwa

7 niezależność działania Wom od hydrauliki

 

Wady:

1 układ kierowniczy

2 siłownik narażony na zabrudzenia (szybko niszczy się tłoczysko)

3 jednostopniowe sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Ja najbardziej zadowolony jestem we władku z dwu wajchowej skrzynki. Zmiana z 6 na 5 to bajka, szczególnie w jeździe z ciężarem pod górkę. No i spalanie :) Rocznik 74


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15
mi akurat sie podoba spalanie

Panowie chyba zapomnieliście o zapalaniu w zimie troche jest to problemowe

chyba ze te szybkoobrotowe rozuszniki cunia czynia .....

Edytowano przez andrzej2110
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bili    2

u mnie z odpalaniem niema żadnego problemu początkowo był oryginalny rozrusznik taki wielki co sam wazył z 15 kg w lato było ok w zime nie dawał rady zmieniłem na ten malutki z przekładnią planetarna i pali na dotyk zima nie zima bez różnicy akumulator ma już dwa lata nie używam odprężnika a władek z 95r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

@kali A żebys wiedział ze czynia cuda, i wcale licho nie palą, bo jest nawet taki bajer co przy - 30 nawet tyknie momen czyli urzączenie do rozruchu cieczą łatwopalną :) Czego ciapole nie posiadaja, ja to jak byłem mały rozdupcyłem bo sobieto rozkręcałem i czesci pogubiłem a miałem ten bajer :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soszen    0

Jestem zainteresowany przednim napędem do władka, mam już zamontowane wspomaganie i chwytak hydrauliczny do bel, teraz pokombinował bym z napędem. Wyślesz mi fotkę na soszen@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

@soszen nie tak szybko masz nowy typ czy stary typ??? bo jak stary to sie ieda załozyć ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No do tego zmierzam bo stary typ nie ma wyjscia one wychodziły albo do upadku ZSRR albo do 96 roku jakos tak, @soszen weź zobacz jak nie wiesz jaki masz typ gdzie masz swiece żarowe jak w głowicach to wszystko jasne i zakladaj przodek to masz wtedy nowy typ z wyjściem do napędu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Mi sie podoba niezastąpiona moc tego ciągnika hehe:) ale tak podoba mi sie skrzynia biegów,zegary na desce podnośnik i zaczep:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattii94    0

Witam kolegów :) jeździ się trochę tym sprzętem radzieckim i powiem tak skrzynia biegów bajka jak wujek jedzie siać to z tyłu podpina siewnik na przód wóz i tyłem na 6 wstecznej sobie ciśnie na pole, ten regulowany prześwit też jest plusem do tego dociążenie podnośnika wygodna kabina widoczność jest dobra no i pali niedużo i ten dźwięk... <_< :) :) .No i duża jak dla mnie przyjemność i frajda z jazdy.Pozdrawiam wszystkich użytkowników i właścicieli tych cudownych maszyn :)


Władimirec t-25a niezawodna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soszen    0

mój władek jest z 87 i tego wyjścia chyba nie ma. Nie widziałem jeszcze fotek ale jeśli nie ma to myślałem że przedi most w razie poślizgu napędzać silnkiem hudraulicznym. co Wy nato?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

We władziu świetne jest:

- małe spalanie

- szybkośc

- zwrotnosc

- lekko chodzaca kierownica

- mozliwosc tylu opcji : przedni naped w nowszych silnkach turbo w nowszych modelach o tak małej mocy

- wygodne podnoszenie pompy

- mały silnik

- chłodzenie powietrzem nie ciecza( w zimie nie trzeba sie martwic ze blok rozsadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek    0
wyślij im na e-mail tommot003@onet.eu

Mi we Władku podoba się:

-mało pali

-mocny silnik

-mocny podnośnik

-bezawaryjny

I Iwan ma Duszę w ogóle jest SUPER :P


....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek    0
wyślij im na e-mail tommot003@onet.eu

Mi we Władku podoba się:

-mało pali

-mocny silnik

-mocny podnośnik

-bezawaryjny

I Iwan ma Duszę w ogóle jest SUPER :P i nie równa się z 30-tką jest o wiele mocniejszy oczywiście Iwan


....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

heh praktycznie wszystkie zalety zostały już wymienione :) mój władek jest z 81 roku stan super(zdjęcie w mojej galerii) skrzynię mam bez rewersu jedna wajcha. I w sumie tylko ona najczęściej przysparza nam kłopotów i się zakleszczają biegi :) ale usterkę szybko sie naprawia i dalej do roboty. To jest na prawdę bardzo mocny ciągnik np chodził do 2007r z rozrzutnikiem 3,5t(zapotrzebowanie na moc wg producenta 55km!!!!!!) ciężko jest go zadusić. I ten charakterystyczny dźwięk silnika...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Zalet ma sporo, większośc już wymieniliście. Ale mnie najbardziej wkurzaja luzy na kierownicy, żeby prosto jechac po asfalcie czasmi naprawdę trzeba się kierownicą nakręcić i cały czas trzeba być czujnym. Denerwuje też umiejscowienie wajchy od podnośnika, które jet woglóle nieergonomiczne, żeby np. podnieśc pług trzeba wyciągac ręke do przodu a nie do boku jak jest to chociaż w C330, jest to dość uciązliwe jeśli sporo się w polu władkiem robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@Pawel20 co do umiejscowienia wajchy podnośnika to się z Tobą zgodzę trochę jest to nie praktyczne rękę wyciągasz do przodu a głowę do tyłu na maszynę którą opuszczasz/podnosisz :) ja z układem kierowniczym nie mam problemu. Może już Ci się wszystko wyrobiło i pora na małe wymiany np gałek przy drążku


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Z tego co wiem od taty i dziadka to od nowości tak miał ten luz na kierownicy, lub to co poowoduje że ciężko go utrzymać prosto na asfalcie przy szybszej jeździe. Ten typ chyba juz tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

- chłodzenie powietrzem

- małe spalanie

-bezawaryjny

wszystkie zalety są już chyba wymienione i nie ma co pisać ja dodam jeszcze jako zaletę

- amortyzowane siedzenie wyciągnięte z autobusu ( naprawdę wygodne ) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj