MlodyRolnikzWLKP

Agregat Uprawowo SIewny

Polecane posty

Trudno powiedzieć coś na temat bo mało kto chce ciągać 60 agregat uprawowo-siewny może z małym 2m dała by sobie rade ale trudno powiedzieć niech ktoś się wypowie kto eksperymentował pracę Ursusa C360 z agregatem uprawowo siewnym.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

wydaje mi się że nie ma takiego zestawu do c-360 a tak wogóle to chyba by miała cięzko. To ile ha ma robić ta 60 że aż zestaw trzeba zapinać??


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Kiedyś widziałem chyba na allegro agregat uprawowo-siewny bierny, chyba miał 2,5 m i był przeznaczony właśnie do c360.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

i co 60 go podniesie?

u nas chłopak pojechał siać nawoź rozsiewaczem z brzegu nasypał tam coś koło 600kg, jakoś podniósł ale po chwili jazdy odpadło mu tylne koło, wszystko się pourywało

skoro agregat 3m bierny wazy około 1.2-1.5 tony plus ziarno z 500kg to mamy blisko 2tony, teraz wezmy ze taki zestaw 2.5m bedzie ważył z 60-70% tego co 3m więc trzeba się liczyc z masą około tony razem z ziarnem. czy to jest odpowiedni ciężar do dzwigania dla 60 czy tez 3p? odpowiedz sobie sam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Chyba ze zrobisz sobie z polskiego kultywatora 2m i jakiegos starego siewika co wchodzi półtora worka zboza to da rade ale czy jest sens??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Zerknijcie na fotkę.Ten zestaw został sprowadzony i znajomy go z ciekawości podpioł do swojej 60-ki,a kupił go gościu który ma 3-P i po zrobieniu bciążnika z betonu na przód normalnie go eksploatuje.

post-6171-1231246654_thumb.jpg


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to jednak był agregat bierny o szerokości 2,5m i do tego półzawieszany, a gleby do obsiewania zaliczone do lekkich to było by to teoretycznie możliwe. Tylko czy z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia sensowne?

 

i co 60 go podniesie?

u nas chłopak pojechał siać nawoź rozsiewaczem z brzegu nasypał tam coś koło 600kg, jakoś podniósł ale po chwili jazdy odpadło mu tylne koło, wszystko się pourywało

skoro agregat 3m bierny wazy około 1.2-1.5 tony plus ziarno z 500kg to mamy blisko 2tony, teraz wezmy ze taki zestaw 2.5m bedzie ważył z 60-70% tego co 3m więc trzeba się liczyc z masą około tony razem z ziarnem. czy to jest odpowiedni ciężar do dzwigania dla 60 czy tez 3p? odpowiedz sobie sam

 

Wiesz, ja do pryskania używam C 360 z Pilmetem 615 który po zalaniu do pełna waży ponad 1000kg. Tylko że to nieco inny rozkład masy.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

pol zawieszany to i owszem ale jak koledzy mowią - ma to sens ekonomiczny?

duzo pryskałeś już tym zestawem? dawno temu mielismy skotarka 612 to tak 3p srednio sie z nim zachowywał


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku będzie trzeci sezon tego zestawu w roli kompletnej ochrony roślin na nieco ponad 60 ha. Jedyne co trzeba było zmodyfikować to nieco dociążyć przednią oś (tzn 200 kg obciążników z MTZ'a)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

piszecie że c-360 nie poradzi sobie z uprawowo-siewnym 3m, co lepsze z takim agregatem poradzi sobie 3P - zaraz zaraz proszę się nie śmiać oto dowód (zdjęcia od 4 posta)

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=235&p=6

samoróbka ale ogólnie maszyna niczego sobie. 3m z dwoma wałkami i dwoma rzędami łapek i jeszcze siewnik.

Cud ?? raczej kawał dobrej i przemyślanej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kurcze a moj zetor 100km jest tak na styk do mojego zestawu 3m nabudowanego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką minimalną moc musiał by mieć ciągnik aby podpiąć do niego agregat uprawowo siewny 2,5m, 2,7m i 3,0m ?

Jakiej Firmy Agregaty mają najmniejsze zapotrzebowanie mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

trafiłem na to archiwum przypadkiem, bo też czegoś szukam do c-360. Wstępnie podpiąłem do kultywatora (szer. 2,3m i kurze stopki na 2 pierwszych liniach. Trzecia ma normalne noże.) zamiast wałka z tyłu - siewnik 2,5m. Zamiast podnieść agregat - podniosło przód traktora. Powiesiłem z c-330 obciążniki z tylnego koła, zasypałem 30kg. kukurydzy i w polu na 3-ce szedł normalnie. Zastanawiałem się, czy nie dodać jeszcze na boki po 2 łapki do kultywatora, ale ostatecznie szukam czegoś krótszego z wałkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj