Zaloguj się, aby obserwować  
filip1303

cena wybudowania obory

Polecane posty

filip1303    0

witam mam do was takie pytanie ile moze kosztować obora z wyposarzeniem dla 25 krów na wysokiej ściułce. Moze ile wy zapłaciliście prosze o odpowiedz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Mój kolega ma na 40 chyba ale ile kasy to nie wiem ale na pewno masę


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

chcąc wybudować oborę musisz wiedzieć czy bedziesz ją sam budować czy firmę brac. Samemu wyjdzie taniej no i jeszcze jak na materiałach troche zaoszczędzisz to juz wogóle zostanie ci parę groszy w kieszeni. Wyposażenie obory też troszke pociągnie zalezy treż jaki system doju chcesz czy dojarka przewodowa czy hala udojowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip1303    0

Raczej kupie przewodową około 120 tyś. taka obora

:angry:

Edytowano przez Olik
No nie no napisać przewodowoł zamiast przewodową to już lekka przesada. Popracuj nad pisownią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że masz dysleksję (a nie dyslekcję). Zważ, że to jak piszesz jest wykładnią tego co myślisz o ludziach mających to czytać :P A jeżeli nie jesteś pewien pisowni to zainwestuj w słownik.

 

Co się tyczy zaś obory to za 120 000 może Cię to nie udać. Sama dojarka, zbiornik etc. połknie z połowę tej kwoty. A za pozostałe 60 000 niewiele da się wybudować.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Mam dyslekcje czaisz :D

Ja tez mam ale staram się pisać poprawnie. FF bardzo w tym jest pomocny :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

Czegoś tu nie rozumie... Z tego co piszesz wysoka (głęboka) ściółka i dojarnia przewodowa????

głęboka ściółka i utrzymanie uwiązowe czy wolnostanowiskowe do tej dojarni???

coś tu jest nie halo...

Nie znam takiego połączenia no ale nie musze wszystkiego wiedzieć...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Dołączając się do tematu. Ile by wyniosła budowa obory na jakieś 25 sztuk(25 stanowisk) o szerokości jakiejś 8 metrów. dach byłby pokryty blachą trapezową i oczywiście jakaś podbitka pod nią. Ściany z pustaka ocieplone od zewnątrz styropianem.Dojarka przewodowa raczej nowa, wyciąg typu : http://www.allegro.pl/item498422566_wyciag..._producent.html , pomieszczenie na zbiornik musiało by być nowe, no i odpowiednie jeszcze szambo(kopane) i płyta obornikowa. Chyba podałem wszystkie ważne rzeczy potrzebne do obliczenia kosztu budowy takie obory. Jeśli nie to można coś dodać później. Obora byłaby takiego typu : http://www.agrofoto.pl/forum/Obora-image106238.html tyle ze byłaby dostawiona do stodoły.

 

Czekam na jakie kolwiek odpowiedzi. ;)

 

Pzodrawiam


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj