tomek321455

narowisty byczek

Polecane posty

tomek321455    9

Witam mam jednego takiego byczka ma 10 miesięcy i od jakiegoś tygodnia stał się nadpobudliwy narowisty wierzga podskakuje czym to może być spowodowane? zaobserwowałem jeszcze że tak się wygina jakby chciał na krówkę skoczyć. Co o tym sadzicie? Myślę ze to przejdzie ale chciałbym poznać wasze zdanie. Dodam ze jest on na uwięzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Oj pewno miłości mu się zachciało :P

 

Żadna krowa nie ma ruji ??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

A ja mam pytanko moje byczki (8-13mc) "jeżdżą" po sobie ostro i wogóle teraz zimno to niech sobie skaczą to ciepło mają ale potem jak myślicie przejdzie im czy porozsadzać ich gdzieś po stanowiskach bo są teraz razem na luza we 4rech.

ps. rano sprawdzałem czy poidło nie przymarzło i się schyliłem pech chciał że że pewne bydle akurat wskoczyło mi na plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Moim zdaniem to nie musisz rozsadzać. Obskakiwanie to normalna sprawa u byków. Ps. przy bykach trzeb bardzo uważać i lepiej w kojcu się nie nachylać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Trzeba przy bykach uważać. Ale ja mam sposób żeby nie skoczył. Biorę ze sobą kawałek knebla i jak byczek zobaczy co mam to zazwyczaj mu się odechciewa skakać na właściciela.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo2604    0

He to mój kumpel miał takiego byka co ma krowy nie chciał za nic skoczyć. Ale jak się z łańcucha urwał to po wszystkich bykach jakie były w oborze jeździł. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie wszystkie byczki pouwiązywane sobie stoją i mogą sobie najwyżej co to polizać heheheh.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

he to uwiązane też mam i jeden co na krowy chodzi to spokojny a 2gi obok stoi 14mc-y to o przednie nogi czasami "wali gruche" :P

 

he stary się śmieje że za dobrze treściwej paszy im podsypuje i moc ich roznosi :D a dostają wysłodki suche, otręby i śrutę rzepakową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
He to mój kumpel miał takiego byka co ma krowy nie chciał za nic skoczyć. Ale jak się z łańcucha urwał to po wszystkich bykach jakie były w oborze jeździł. :P

 

Bo to był byk gej :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he byk gej ja w jednej oborze mam średnie byczki które stają razem z krowami jak są większe przeprowadza się kilka razy się urwał to narobił bałaganu,kiedyś jak sąsiad przyszedł z krową to mu wypuściliśmy młodego pierwsze co zrobił jak podszedł do krowy to ją chciał doić ale w końcu "skoczył" :P.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

Wujek też miał raz takiego byka, co nie wiedział jak ma się za krowę zabrać :P , skakał na głowę krowie, a drugi wcale nie miał ochoty na skakanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To my na wakacjach z ojcem do kolegi zaprowadziliśmy do byczka na saxy, to byk tylko zaślinił się i na lab dla krowy skakał cały czas jakby loda chciał hehehehe


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj