Zaloguj się, aby obserwować  
Sebastian

doplaty do TUZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sebastian    0

yszeliście może cos o tym? Na jakiej to zasadzie będzie? A jest to chyba dobry kaska bo około 800euro. :rolleyes:

 

 

///

ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

TUZ -trwałe użytki zielone albo trójpunktowy układ zawieszenia :rolleyes:

nie 800 euro a 200euro


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

Moze ktoś, wie jak to będzie z tą dopłatą w moim przypadku? Przejmuje właśnie gospodarstwo od teścia wraz ze sporym stadem bydła, a w przepisach jest, ze trzeba mieć zarejestrowane bydło w okresie przed marcem 2006. Przepis będę miał pod koniec marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jako Młody rolnik nie obowiązuje Cie okres referencyjny. Powinieneś dostać dopłatę do TUZ.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

jak to jest z tymi dopłatami , ja nie mam TUZ tylko trawy na gruntach ornych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@wojtas Witam w klubie :rolleyes: My tylko stracimy na tych dopłatach :(:( Trawy na GO zostały przeniesione z UPO do JPO

w UPO są trawy z motylkowymi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

o q..... a pamiętam jak lepper w programie "tydzień" zapewniał że nie będzie rozdziału na tngo i tuz. teraz trzeba będzie pisać trawy z motylkowymi .może się jakaś jedna koniczyna znajdzie na polu :rolleyes: chyba że będzie to wyrażone procentowo (że musi być jakiś procent motylkowych ). a jak to będzie z kukurydzą na kiszonke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kukurydza --> UPO Były pany aby też zaliczyć do PZ ale nie weszło :rolleyes:

 

Nie wiem czy jest jakiś udział procentowy motylkowych w trawach ale jeśli nie to machnę ręko trochę koniczyny czerwonej na trawy i wpisze trawy do UPO

 

Jedno pole mam takie że jest taka mieszanka


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0
Jako Młody rolnik nie obowiązuje Cie okres referencyjny. Powinieneś dostać dopłatę do TUZ.

Dzięki za informacje, jestem spokojniejszy, bo będzie sie to tyczyło około 15ha, to troche by było przykro jakbym nie dostał tej dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

@andrzej a gdzie można znależdź informacje na temat roślin zaliczanych do UPO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

oglądał ktoś dzisiaj magazyn"tydzień" podobno był Endrju i coś mówił o dopłatach do tuz jak też do "traw na gruntach ornych" szczególnie interesuje mnie to drugie . będą zaliczać tngo do PZ czy nie? jak ktoś oglądał to niech napisze dokładnie jak ma być . z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Płatność zwierzęca przysługuje do powierzchni trwałych użytków zielonych zadeklarowanych we wniosku o przyznanie płatności do gruntów rolnych w roku 2007, która nie może być większa niż suma powierzchni trwałych użytków zielonych i traw na gruntach ornych, do których przyznano płatność w roku 2006 i nie większa niż powierzchnia ustalona na podstawie liczby zwierząt posiadanych przez rolnika w okresie referencyjnym przeliczonych na duże jednostki przeliczeniowe (DJP) i współczynnika 0,3.

 

 

 

skopiowane ze strony agencji

 

http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

Mam, właśnie nowe wiadomości, przejąłem gospodarstwo w kwietniu 2007, czyli Trwałe Użytki Zielone (około 15 ha) wraz ze stadem ponad 60 szt bydła (około 45 SD) no i oczywiście ileś ha ornych i innych. W 2006 roku składałem wniosek o dopłaty ( bo miałem dzierżawę), ale bez użytków zielonych. Dziś dowiedziałem się, że nie dostanę dopłaty tzw PZ, tylko dlatego, bo w tamtym roku nie miałem bydła, a składałem wniosek o dopłaty. Dla mnie to normalnie oszukaństwo i niedomówienie, skoro przejmuje wszystkie obowiązki (np ONW) to dlaczego nie moge dostać dopłaty paszowej, skoro zarówno całe TUZ jak i stado przejmuję.

Co Wy na to? :blink: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie nie wiem ale jak jest tak jak piszesz to są to nieźle porąbane przepisy, ach ta biurokracja czyż życie nie byłoby łatwiejsze bez niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj