Skocz do zawartości
Ginter

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych.

Polecane posty

karola44    0

Nie polecam!

Właśnie ze względów bezpieczeństwa. W przypadku usterki obwodu świateł dodatkowych ( używanych sporadycznie i dla własnej wygody) tracisz także światła mijania. A te są podstawowym źródłem oświetlenia pojazdu. Mogą ci nie działać światła drogowe, ale mijania muszą być sprawne.

Oczywiście proponowane przez ciebie rozwiązanie ma tą zaletę, że po wyłączeniu świateł mijania gasną także dodatkowe światła.

drozd82    0

Dokładnie jak koledzy napisali lepiej nie igrać z ogniem.

Posiadam jd 6420,chce zamontowac dodatkowe oświetlenie na tylnie błotniki ,pod znajduja sie kablezostawione przez producenta,nie wiem czy musze dodac dodatkowy włacznik,bezpiecznik,może ktoś juz zakładał ,pomocy słabo u mnie z elektryka

mati4116    0

jeśli przy tych kablach o których mówisz nie ma wyłącznika to lepiej żebyś zamontował jeśli oczywiście chesz akurat na tych kablach montować i bezpiecznik też potrzeba.

wierzba1272    8

Skoro są wyprowadzone przewody to podejrzewam, że ciągnik jest przystosowany do montażu dodatkowych reflektorów. Prawdopodobnie miał przygotowaną instalację i w razie zamówienia przy zakupie dodatkowe reflektory były montowane w serwisie a nie w fabryce.

Najlepiej sprawdź w instrukcji obsługi czy nic nie piszę na ten temat. Jeśli nie to radzę udaj się do serwisu i się dowiedz. Jeśli ciągnik ma przygotowana instalacje pod dodatkowe oświetlenie, to podłączenie powinno ograniczyć się do montażu reflektorów, przełącznika w desce rozdzielczej i przekaźnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się