Zaloguj się, aby obserwować  
jan2130

Zapyziałe cielaki

Polecane posty

jan2130    17

Witam panowie mam problem z cielakami a mianowicie od niedawna hoduje byki ma ich 18 sztuk i 8 z nich można powiedzieć zatrzymały się w zroście od rybaczyłem je dwa razy podałem witaminy i nic dostają kiszonkę z kukurydzy i wtłoki tofi do tego słoma jęczmienna i śruta zborowa z ccm i te cholery jędzą tyle co kot napłakał dodam ze te 8 sztuk kupiłem od jednego gospodarza a reszte od innych gospodarzy proszę o pomoc


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

A może przesadziłeś z jedzeniem i je ochwaciłeś?? Może to stan przejściowy i za jakiś czas wrócą do normalnej diety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

Też mi się wydaje, że je ochwaciłeś. Spróbuj je delikatnie przegłodzić, to powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Dawaj przez kilka dni siano i słomę oraz oczywiście wodę;) i za 3 dni sam będziesz mógł im dawać wszystko co dotychczas ale bez przesady :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Moim zdaniem może im brakować pasz objętościowych. Jak są to młodsze sztuki to powinny dostać siano, albo sianokiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 90% się ochwaciły mała głodówka na pewno im nie zaszkodzi napisz jaki był efekt jak zaczniesz ich znowu normalnie karmić.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

A miały problemy z płucami?? Występuje u nich kaszel??? Wypływa z nosa wydzielina ropna?? W jakim wieku je kupiłeś?? Były dobrze odpojone?? Bo jak były zaniedbane to różnica zawsze będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie cielaki kupiłem od dobrego gospodarza ładne sztuki wszystko było ok tak do listopada puziniej nie chciały jeść odrobaczyłem i podałem witaminy w zastrzyku i powiem ze wiele to nie dało cielaki kupiłem końcem maja a pozostałe tak w kwietniu i tamte rosną jak na drozdzach a te jakoś tak niebardzo :angry:


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

To nie wiem może się czymś struły albo coś ja miałem podobna rzecz ale u nie krowy stały przy korytach i nawet nie dotkły żarcia do tego stopnia ze zacząłem wieżyc w przesady... i mały zabieg domowy i pomogło a weterynarze rozkładali ręce jak im kroplówki dawali i nic aha i jeszcze w tym okresie kał miały taki jak od konia nie placek a bobki...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Słyszałem taki sposób, że jak cielaki nie chcą jeść to trzeba im języki po nacierać solą - podobno pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

Ja też mam taki problem mam dwa byczki w prawie jednym wieku jeden rośnie normalnie a drugi stoi w miejscu, nie wiem co mu jest. Może dlatego że krowa od której on jest jest nie duża i może dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj