Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasz16

Jaki ciągnik na 16ha

Polecane posty

kamil41    29

ja mam 40ha najmocnieszy ciągnik ma 65km i w zniwa chodzi cały czas na usugach z prasą a u nas robi ciągnik 52km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

80-90km na 16ha wystarczy?? wystarczy mu 60km

jeszcze raz powtarzam zetor 7211 wystarczy super traktorek :rolleyes:


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
wystarczy mu 60km

jeszcze raz powtarzam zetor 7211 wystarczy super traktorek

na ten areał 60 km wystarczy w zupełności. ten zetorek będzie w sam raz ale ja bym proponował wersję z przednim napendem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Albo Zetorek 7211 albo u914 => u912, ale ten drugi to chyba za duży, wybór należy do ciebie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Hej ja mam 12ha i 330 i 7011 i nudy nie ma co robic.I zetor sie nudzi i 330.Polecam cos z seri 5011-7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
Jak ktos twierdzi ze na 16 ha 80KM to za duzo, to sie go podchwytliwie spytam ile czasu spedza w polu. ja tam wole zapiac plug 4skiby do ruska i zaorac pole w godzine krocej niz innym ciagnikiem na 3 skiby

 

Dosyć dużo czasu spędzam w polu jeżeli o to chodzi. Ja nie mówie, że nie może sobie kupić. Jeżeli chodzi o ceny to jakiegoś 912 lub 8111 może sobie w dobrym stanie kupić do 30 tys. :rolleyes: Ale do 80 konnego będzie musiał jeszcze dokupić maszyny, bo przecież nie będzie robił pługiem 2 skibowym robił. :lol: 80 konny ciągnik będzie więcej spalał. Wiążą się z nim dodatkowe koszty będzie droższy w eksploatacji. A przecież 60 konny obrobi wszystko bez problemu! Jego wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja mam 20 ha i do niedawna miałem tylko jeden ciągnik c355/4011 i dawał radę. No i mam czas na pracę w polu tylko przez 2 dni w tygodniu. Ale jak masz kasę to to weź coś większego, moim zdaniem mocy nigdy dość, no i najważniejsze jeden ciągnik to nerwówka, lepiej mieć przynajmniej dwa. Jak w sezonie ci coś dupnie i masz tylko jeden, to katastrofa (niestety coś o tym wiem).


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja na twoim miejscu kupił bym URSUSA 3512 albo jak już coś 4512 lub 4514 albo również ZETORA 7211...po co ci większy ciągnik na tak mały areał a te ciągniki są moim zdaniem i nie tylko moim bardzo dobre...mało awaryjne i takie tam....... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

zetora 7211 albo 7245 i będzie dobrze


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13
Dosyć dużo czasu spędzam w polu jeżeli o to chodzi. Ja nie mówie, że nie może sobie kupić. Jeżeli chodzi o ceny to jakiegoś 912 lub 8111 może sobie w dobrym stanie kupić do 30 tys. :lol: Ale do 80 konnego będzie musiał jeszcze dokupić maszyny, bo przecież nie będzie robił pługiem 2 skibowym robił. ;) 80 konny ciągnik będzie więcej spalał. Wiążą się z nim dodatkowe koszty będzie droższy w eksploatacji. A przecież 60 konny obrobi wszystko bez problemu! Jego wybór.

80KM mtz pali niewiele wiecej niz c-360 (lub to samo, jeszcze sprawdzam) a uciagnie sporo wiecej, ma wspomaganie, naped 4x4, wydajniejsza hydraulike, niezaleznie wlaczany wom i pompe hydrauliczna (co jest plusem przy niektorych maszynach) i szybszy o cale 10km/h - Ale to jego wybor, ja juz wybralem :D

 

Co do U912 gdy szukalem ciagnika to w cenie do 30tys, nie znalazlem zadnego w dobrym stanie technicznym, wszystkie byly do cnajmniej lekkiego remontu.

Pozatym ciagnik powyzej 60km powinien juz miec naped 4x4, wlacza sie go czasami, ale np w orce to tak jakbys orzac U360 dopial mu z przodu jeszcze U330 na lince :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

Od siebie moge polecić zetora 7045. Można go kupić mniej więcej za 30 tys. Na 16 ha będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogus    0

Jak tutaj wszyscy lobują sie w ursusach i zetorach, a to tak naprawdę nic specjalnego. Moje zdanie na ten temat coś pełnoletniego zachodniego, kolo 80- 90 KM i rzecz jasna z przodem bo te wszystkie sześćdziesiątki to o kant d... potłuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
Jak tutaj wszyscy lobują sie w ursusach i zetorach, a to tak naprawdę nic specjalnego. Moje zdanie na ten temat coś pełnoletniego zachodniego, kolo 80- 90 KM i rzecz jasna z przodem bo te wszystkie sześćdziesiątki to o kant d... potłuc.

 

A co z częściami? :P Może ursusy i zetory to nie to samo co zachodni sprzęt, ale z częściami lepiej. Zachodni sprzęt to najwyżej nowy kupić. A i zachodni sprzęt będzie droższy za cenę ursusa kupisz najwyżej dużo starszy ciągnik zachodni.

 

80KM mtz pali niewiele wiecej niz c-360 (lub to samo, jeszcze sprawdzam) a uciagnie sporo wiecej, ma wspomaganie, naped 4x4, wydajniejsza hydraulike, niezaleznie wlaczany wom i pompe hydrauliczna (co jest plusem przy niektorych maszynach) i szybszy o cale 10km/h - Ale to jego wybor, ja juz wybralem

 

Co do U912 gdy szukalem ciagnika to w cenie do 30tys, nie znalazlem zadnego w dobrym stanie technicznym, wszystkie byly do cnajmniej lekkiego remontu.

Pozatym ciagnik powyzej 60km powinien juz miec naped 4x4, wlacza sie go czasami, ale np w orce to tak jakbys orzac U360 dopial mu z przodu jeszcze U330 na lince

 

Czy ja mówie, że uciągnie mniej? :P 80km jest droższy, lepiej kupić nowszego np. 47km(3512 czy nawet 3p),52km(360),60(4512), 80km jest droższy w utrzymaniu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Jak tutaj wszyscy lobują sie w ursusach i zetorach, a to tak naprawdę nic specjalnego. Moje zdanie na ten temat coś pełnoletniego zachodniego, kolo 80- 90 KM i rzecz jasna z przodem bo te wszystkie sześćdziesiątki to o kant d... potłuc.

Na taki areał to chyba najlepiej Ursusa lub Zetora,a nie zachodni, który poraża ceną. Znowu kupić starego zachodniego i szukać części do niego to też dziekuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

na co 80 km na 16 ha?? na takiej powierzchni to ciągnik nie więcej jak 50km.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tkryszt    0

jak cos zachodniego to nowego a wszyscy wiedza jakie są ceny:P a te uzywane "pełnoletnie" to jest gówno ciezko z czesciami. dla mojego sąsiada w john deeere 80 km zwalił sie wskaznik temp. wody to musiał zapłacic ponad 300zł. a np dop mtz kosztował niecale 20 zł ale niepasował ;)moim zdaniem lepiej kupic jakiegos ursusa zetora lub mtz nowszego niz pakowac sie w jakiegos starego szrota zagranicznego. a poza tym sciągane ciągniki sa przewaznie zarobione. wiekszosc ma ponad 10 tys motogodzin i co z takiego ciągnika:) no ale kazdy kupuje to co chce:P a wracając do tematu ja na tywoim miejscu bym kupil mtz 82.moze komfort pracy nie jest za dobry ale jest to dosyc dobry ciągnik. miałem tez zetora 7211 był super do transportu i do takich lzejszych robót ale orało sie nim ciezko juz wolalem mtz :Ppozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

na 16ha zetor 7211 spokojnie my mamy przy 50ha zetora i nie jest źle


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj