Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasz16

Jaki ciągnik na 16ha

Polecane posty

lukas111    0

ja bym ci polecil mtz 82 za takie pieniedze mozna kupic do 2000roku w dobrym stanie


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Uważam, że ciągnik o mocy 60-70KM w zupełnosci wystarczy. Moze Ursus 4512 napewno da rade na takim areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja polecam zetora 7211 albo ursusa 4512 jeden jak i drugi doskonale sie sprawdzą, pozwolą spokojnie wyrobić się w terminach, moją spory uciąg w miare komfortowe kabiny 4512 może mniej spali :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja bym postawił na Zetora 5211 mało awari prosty mało pali i samemu mozna naładować jak się popsuje. A jak coś z 4x4 to Reno za tako kase by było dobre ciągniki proste i mają dobro opinie nawet. Sąsiad ma i nie nażeka narazie.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ciekawe czy autor tematu juz wybrał :rolleyes:

2 lata temu go zakładał wiec chyba raczej ?

jak cos to polecam 3p - bardzo oszczedny ciagnik i do kazdej pracy sie nada :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19artur22    0

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika za ok 25-30 tyś zł.

Mam ok 10ha, ale w najbliższym czasie powiększę to o kolejne 10ha. Są to głównie ziemie lekkie i średnie.

Ciągnik pracował by w pługu 4x35 oraz agregacie 3,2m.

Myślałem o MTZ-cie 82, lecz może doradzcie mi coś innego.

Moc jaka mnie interesuje to 80-90km

Koniecznie napęd 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

zdecydowanie zetor 7211 wystarczy... lub jak bedziesz wolał 7711 jezeli bedzie w dobrym stanie i nie bedziesz załował ciagnika tak jak u mnie na wsi jeden chlop to w czterech normalnych skibach takich jak pod ursussa c 360 bedzie miał co robic ale bedzie chodził.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Zetorek ładny ale to spora kasa za którą można znaleźć coś mniej paliwożernego najlepiej z silnikiem perkinsa Ferguson, Landini, mały JD.Zetor to tylko bardzo fajna kabina i mało mocy,a dużo paliwa i kasy za ciągnik. Na pewno szukaj traktorka z przednim napędem 60-80KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja traktorami nie handluję ,mam tylko jeden John deere 2850 87r 85KM turbo w możliwym stanie silnik ładnie pracuje za 31000zł brutto .Nie wiem czy to drogo przeważnie sprzedaję pługi obrotowe i zestawy uprawowo-siewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ja na 17ha mam MTZ 82 i T-25.Większosc robie MTZ-tem.dobrze mieć zapas jak np.jest rok kiedy nie ma pogody na wjazd w pole i pozniej trzeba wszystko na szybko robić.tak jak miałem w tym roku i większa moc sie przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzan    0

ja to bym radził zetor 5211 mój wujek ma waśnie tego zetora i mu starcza na 28 h. ziemi.Sam zetor bez żadnej 30-stki ani 60-tki ciągnie spokojnie 3 pługi i jakoś sobie radzi.Pali jak 60-tka tylko że nie ma pezedniego napędu osobiście radze zetor 7211 :lol:

 

 

 

 

a po za tym 80 konny traktor na 10 h. coooo?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clasior    0

Ja polecam Zetora 7211 sam go posiadam :lol: :D

Co prawda nie ma przedniego napędu ale jest to bardzo dobry traktor ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Jak na 16ha to odpowiednim ciągnikiem byłby ursus 4512 lub zetor 7211, są zwrotne, tanie w utrzymaniu, proste, ursus mniej spali ale zetor ma trochę lepszą kabinę, chyba że chcesz coś z przednim napędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj