Zaloguj się, aby obserwować  
farmermf

Pług UNIA Ibis XXL S Vario5+Pacomat TERRA 25m

Polecane posty

farmermf    80

Witam.Chce kupić taki pług na ażurach i kole transportowym do ciągnika 190km.Może ktoś użytkuje taki pług?Taki zestaw ma kosztować 70tyś.Może inne propozycje?Osobiście oże kwernelandem i lepszego pługa se niewyobrażam ale pszy tym kursie euro to pewnie ze dwa razy drożej by wyszło.Czy unia dorówna jakością orki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matwoj    5

witam. moje osobiste porównanie dotyczyło pozyczonego od zajomego nowego Ibisa 4sk. i starego mojego Rabe 4sk. i krótko mówiac Rabe zaorał jak marzenie a Ibis nie przykrył resztek pożniwnych i było nierówno na polu. dodam ze to porównanie bylo robione na jednym kawałku. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

mi też się wydaje że unia nie orze za dobrze wystarczy spojrzeć na zdjęcia w różnych czasopismach rolniczych i tam widać jakość orki.pozatym unia robi strasznie masywne te plugi i potrzeba dużej mocy do ich uciągu. kup lepiej zachodni plug bez pacomatu i jakość orki bedzie lepsza niż uni z pacomatem


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

w reklamówkach unia zawsze orze jakieś pjachy.Acodowagi to są dużo cięższe jakieś 400kg od kwernelanda ,ale udzwig tuza mam 9 ton to se poradze.Ponoć te nowe odkładnie robjone na licencji kwernelanda .ciekawe ile wytrzymujż lemiesze/W zagonowym kwernelandzie lemiesze z grene spokojnie robją ponad setke ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja zaoralem kvernelandem 5 obrotowa 500ha i są do wymiany ;) twoja sprawa co kupisz ale jakby nie byl zachodni plug dużo droższy to bym kupil zachodni wiesz jak to jest z naszymi polskimi maszynami chodzi mi glównie o material z jakiego są wykonane.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ale cena 70 a 140tys to duża rużnica na 100ha ,dotej pory każdemu muwiłem że kwerneland jest najlepszy a unia to złom ale przy tegorocznych cenach idochodach to niewiem czy nieprzeprosić tej uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
ja zaoralem kvernelandem 5 obrotowa 500ha i są do wymiany ;) twoja sprawa co kupisz ale jakby nie byl zachodni plug dużo droższy to bym kupil zachodni wiesz jak to jest z naszymi polskimi maszynami chodzi mi glównie o material z jakiego są wykonane.

Unia robi swoje pługi ze szweckiej stali,materiał jest dobry,dlatego te pługi są takie ciężkie

 

 

ja jestem z pługa Unii zadowolony,przyznaje że te pługi są cięższe od innych ale ja taki chciałem i nigdy nie powiedziałbym żę Grudziądzkie pługi to złom,prędzej kupiłbym UG niż kvernelanda którym nie mógłbym odorać granicy bo ma koło z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ibis nie przykrywa resztek pozniwnych??? ;)

Chyba ktos nie umie go ustawic,albo po zniwach narobił jakis kopców na polu,ja uzytkuje Ibisa i przyoruje poplony ktore maja 0,5m wysokosci. Odkładnie nie roznia sie niczym od Kvernelanda no chyba ze teraz cos nowego ma ten drugi.

Po 2 sezonach lemiesze nie wiele sie zdarły,dłuta po 45ha znieniłem tyle tylko ze rok temu strasznie sucho było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

zastanów się jeszcze na kvernelandem, ja za ED 4+ z packomatem zapłaciłem 86 tys brutto, myśłe że piata skiba nie będzie aż tak dużo kosztować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

jak euro było 3.2zł znajomy za 4skiby varjo pacomat i koło transportowe 90tyś dał za kwernelanda,atera po 4.1 euro i +5skiba to gróbo ponad setke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

zależy jaki ty chcesz ten plug mi sie wydaje że kverneland 4 Em 100 kosztuje 40000zl neto plus pacomat. i to są ceny które mi podawal sprzedawca miesiąc temu. jak pytaleś o plug full wypas z uchylnymi skibami to napewno ponad 100 kosztuje ale zwykly napewno nie.

bayer masz rację że si nie da zabardzo od granicy odorać ale powiedz czy unia ma kolo kopiująco transportowe?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

używka to napewno byłby kwerneland ale to ma być pod PROW Akoło ma słuzyć tylko do transportu .Obrut ma być wpowietrzu.Zpługiem pół zawieszanym to problem na uwroćach zwłaszcza na uwroćach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

orzę UG ibisem XXL i bardzo dobrze przykrywa resztki pożniwne, wszystko zależy od ustawienia pługa, zgodzę się ,że cięższa i ma większe zapotrzebowanie na moc, przy tym kursie euro bym się bardziej zastanowił nad Unią, teraz pewnie 2xdrożej wyjdzie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

używkę też możesz w prow wrzucić pod warunkiem że nie byla juz brana z takiego programu pomocowego i chyba nie może być starsza niż 5 lat albo 7


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

zorientuj się dobrze w cenach bo wydaje mi się że ktoś cię wprowadzil w bląd. wątpie żeby kverneland kosztowal 140tys z pacomatem. wiem że ceny byly w zlotówkach chociaż teraz pewnie mają już nowe oferty i pewnie się zmondrzyli i w euro są ceny:)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

zwykła czwórka kwernelanda to ponad 40tyś była przed podwyżką euro.Ale 5skib vario .ażurowe odkładnie ,koło transportowe +pocomat to już ful wersja a oni za każdy dodatek to doliczają konkretnie.My ceny mamy w zł ale oni kupują od producenta w euro.Ciągniki np JD też zdrożały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

to ja się nie dziwie że plug wyjdzie ponad 100tys jak ty takąbogatą wersję chcesz. a jakiej klasy ziemie masz że taką wersję potrzebujesz?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ziemie 3i4 klasa piachu troche i kilka działek konkretnej gliny.Vario przy 5 musi być bo od miedzy zle odorywać ai obrócić problem bo za ziemie zahaczy,zkołem transportowym i 45km/h polecisz niebuja aponad 2tony na podnośniku pług to konkretnie bója,a że sieje w ostrą skibe (wał croskwil na przednim tuzie iagregat bierny isiewnik z tyłu)bez uprawki to po pacomacie i równiej ilepiej gródy rozkrószyć.Takie wymagania ma spełnić.Ale zachodnie to chyba wszystkie marki podrożały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam UG tur vario 4 na ażurach... pług był dobry do czasu.. teraz każda skiba idzie w inna stronę orze jak chce... śruby zrywa dopiero jak się lemiesz wygnie;/.. a i co najlepsze... pod piersi i pod odkładnie mam po podkładane kawałki dektóry z pudełek ... zal.pl

 

ale to tylko moje zdanie skromne po nie całym roku użytkowania pomijając to że czekałem na niego 8 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
ja mam UG tur vario 4 na ażurach... pług był dobry do czasu.. teraz każda skiba idzie w inna stronę orze jak chce... śruby zrywa dopiero jak się lemiesz wygnie;/.. a i co najlepsze... pod piersi i pod odkładnie mam po podkładane kawałki dektóry z pudełek ... zal.pl

 

ale to tylko moje zdanie skromne po nie całym roku użytkowania pomijając to że czekałem na niego 8 m-cy

mf-em orzesz ile koni.Może na resorze byłoby lepiej .aczemu 8 miesiency czekałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

anie lepiej Ci kupic plug zachodni bez pacomatu i dodatkowo wał posiewny? rozbijesz nim wszystkie grudy i dodatkowo kamienie powciskasz w ziemię i co najważniejsze wschody po takim wale są równiejsze. sam użytkuje taki wał i jestem zadowolony. pozaym tez mam ziemi od 3 do 6 i nie widze pottrzeby uzywania pacmatu


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak najmniej przejazdów i minimum ugniatania.Do tego wału potrzebny drugi ciągnik azwłaszcza operator,a tak jeden przejazd orka drugi siew ipo sprawie.Ten wał posiewny jest dobry na wjosne.Jesienią wałowanie posiewne jest ryzykowne zwłaszcza jak ulewa przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj