jaco512

Opinie na temat ciągników Case

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ChiquitaB    754

Popieram kolegę my braliśmy Case w zip-agro i problemu nie było:) Zapewne większość w ciemno nie jedzie i czyta i ogląda w internecie wszystko na temat danego modelu więc u dilera tylko się dopytuje przejeżdża i podejmuje w końcu decyzje. W internecie na żywo nie da się obejrzeć wsiąść i przejechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

ja posiadam case 7120 i uważam ze niemA LEPSZEGO CIĄGNIKA

ten ciągnik ma biegi przełączane za pomocą stalowej linki podobnie jak w rowerach górskich?


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1996    0

Jaki silnik jest w ciągniku Maxxum 100. Planuję zakup nowego ciągnika i wybieram pomiędz Case Maxxum 100,a MF 5435, który waszym zdaniem jest lepszy , jak z awaryjnością i spalaniem? Proszę o opinie szczególnie Case maxxum, bo MF coś już wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

silni 4 cylindry NEF. Mówia ze to sa silniki cumnisa tylko montowane przez NEF-a Ale jak jest faktycznie to ciezko powiedziec. ja mam 6cyli i kultura pracy jak dla mnie jest zadowalajaca i spisuje sie bardzo oki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

oj pewny jestes tego perkinsa ? Bo kupilismy z tesciem 4230 i mi to nie wygladało na perkinsa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Z całym szacunkiem dla ciebie, ale nie masz racji, w serii 42 są silniki D-268 i DT-268, które były montowane w Internationalach już w latach 80. Podaj jakieś dowody (widziałeś choćby tam tabliczkę lub logo Perkinsa? )

Silniki są produkcji Case - mają inne oznaczenia niż Perkins.

Link nr 1 Link nr 2 Link nr 3 Link nr 4

Kilka minut i pomoc wujka Google dowiodły że nie masz racji.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

W takim badz razie zwracam honor nie zadnej tabliczki nie ani logo nie widziałem ale kształtami bardzo przypominał mi perkinsa i własciciel tez twierdził ze to perkins jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

U mnie jest w takim razie na 100% silnik D-268 bo ten drugi Dt-268 wogle koło mojego nie leżał hehe i co najlepsze producent

case ih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Silnik D-268 był montowany w 4230 i ma 82 km, a DT-268 w 4240, 90km (turbosprężarka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregoor    0

Witam. Zastanawiam się nad kupnem ciągnika Case JXU 105 lub Case Maxxum 100 X-Line lub Case Maxxum 110 X-Line, ciągnik ma pracować z turem, będzie także pracował z agregatem uprawowo siewnym i pługiem obrotowym 4 skibowym. Proszę o opinie, rady związane z tymi ciągnikami, który charakteryzował by się lepszą kulturą pracy itp. Dodam jeszcze że dostałem ofertę na ciągnik case maxxum 100 X-Line w cenie promocyjnej za 155 000 zł netto, posiada on dwie prędkości wałka 540 obr./min. i 1000 obr./min. skrzynię biegów 24/24, pompę hydrauliczną o wydatku 80l./min. niski dach, opony tył 540/70 R38 i przód 440/70 R28, siłowniki wspomagające tylne o średnicy 80 mm, udźwig tylnego tuz to 5550 kg, jest on chyba w tej najuboższej wersji wyposażeniowej, tak mi się wydaje, nawet nie wiem czy posiada on przednią oś z elektrohydrauliczną blokadą mechanizmu różnicowego. A Case JXU 105 byłby w tej najbogatszej wersji wyposażeniowej. Interesuje mnie tylko ta marka ponieważ korzystałem z oferty tego właśnie dealera Case i składałem wniosek na PROW, wniosek został przyjęty.

Edytowano przez Gregoor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja bym pomyślał o csie , wyjdzie ciut drożej niż maxum ale mimo wszystko bym wolał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

z tych co podałeś wybrałbym 110 x-line bo zarówno do pługa jak i ładowacza się nadaje, chyba że masz niski strop w oborze to wtedy jxu, w przeciwnym razie bierz większego i nie żałuj na wyposażenie, skrzynia 24/24 może ma sporo przełożeń ale 16/16 jest wygodniejsza w obsłudze i nie odczujesz zbytniego braku przełożeń, jak masz kasę to dołóż jeszcze amortyzowaną oś, kosztuje sporo ale jak będziesz pracował w transporcie to uwierz nie pożałujesz


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregoor    0

ja bym pomyślał o csie , wyjdzie ciut drożej niż maxum ale mimo wszystko bym wolał

Dlaczego CS Pro? Ten ciągnik mi się w ogóle nie widzi chociażby dlatego że ma duży promień zawracania, na początku myślałem o nim ale zrezygnowałem.

 

Nie mam tak dużej sumy by dokładać sobie takie udogodnienia jak amortyzowana oś, wiem, to dobra rzecz ale chyba nie będę zbyt często używać go w transporcie. A co myślicie o tym promocyjnym, cena jest dobra? Warto? Czy ta pompa o wydajności 80 l./min. będzie się dobrze sprawować? Warto dokładać dużo kasy i brać pompę o wydajności 113 l./min.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

moim zdaniem jak nie będzie to jakaś strasznie duża kwota to zdecyduj się na tą mocniejszą pompę wydajność prawie o połowę większa na pewno się przyda w wielu pracach zwłaszcza przy ładowaczu


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Witam. Posiadam Case jxu 95 i jak narazie odpukać ;) Jestem z niego bardzo zadowolony. Robi u mnie jako ciągnik pomocniczy czyli współpracuje z rozsiewaczem, opryskiwaczem, wałami jacka, agragatem aktywnym na glinie i ciąga często przyczepy, ponieważ mam drugie gospodarstwo oddalone o 40km, nie brak mu mocy i oczywiście jest oszczędny B) Jestem zadowolony również z jego zwrotności, ma mały kąt skrętu co bardzo się to przydaje :) Polecam taki sprzęt ;)

Pozdrawiam :)


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregoor    0

Ta cena promocyjna jest kosząca według mnie, gdybym zamawiał drugiego maxxuma to cena była by już dużo droższa, cena będzie wtedy sięgać około 180000 zł netto. Z drugiej strony ten maxxum promocyjny jest słabo wyposażony.

 

Witam. Posiadam Case jxu 95 i jak narazie odpukać ;) Jestem z niego bardzo zadowolony. Robi u mnie jako ciągnik pomocniczy czyli współpracuje z rozsiewaczem, opryskiwaczem, wałami jacka, agragatem aktywnym na glinie i ciąga często przyczepy, ponieważ mam drugie gospodarstwo oddalone o 40km, nie brak mu mocy i oczywiście jest oszczędny B) Jestem zadowolony również z jego zwrotności, ma mały kąt skrętu co bardzo się to przydaje :) Polecam taki sprzęt ;)

Pozdrawiam :)

Masz w tym CASE przycisk elektrycznego sprzęgła na gałce zmiany biegów? Jak tak to powiedz jak to się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Niestety nie mam tego :( Mam w nim zwykłą skrzynie ;[ i rewers elektrohydrauliczny :rolleyes:


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemiclean    0

Seria Maxxum nawet w wersjach ,,biedniejszych" (chociaż czy pompa 80 ltr/min to bieda?! John Deere seria D to dopiero bieda!!) U wielu producentów to standard)daje przede wszystkim o wiele większy komfort pracy.. Duża,cicha kabina, wygodne sterowanie. Minusem jest gorsza zwrotność. 3eba wybrać co dla kogo jest ważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bert    0

Witam,

 

Z tego co podałeś bez wahania mogę polecić Maxxuma. JXU to nie jest maszyna do ciężkiej pracy, aczkolwiek w mniejszych gospodarstwach może pełnić funkcję ciągnika głównego.

Jak masz już coś kupić weź Maxxuma, pompa 80l/min w standardzie lub 113 za niewielką dopłatą. Udźwig TUZa wystarczający spokojnie do wszystkiego. Pozatym Maxxum jest o blisko tonę cięższy niż JXU. Kabina bardzo komfortowa, 4 słupkowa i wykończona starannie.

 

Jeśli chodzi o przekładnię to 12x12/24x24 - wersja mechaniczna z półbiegami lub bez. Natomiast 16/16 lub 17/16 jest to przekładnia PowerShift - czyli biegi zmieniane pod obciążeniem.

 

Ogólnie mówiąc seria bardzo udana i dopracowana.

 

Jak potrzebujesz wiecej informacji to zadzwoń - 668 294 975

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Napisano (edytowany)

ja powiem ze naprawde jest duza róznica w wykonaniu JXU do maxxuma. od 2 dni mam odpowiednika JXU 85 -> t5040 i mam maxxuma MC 140 i teraz widze duza różnice w konstrukcji i wykonczeniu i nie załuje ani złotówki która wydałęm na maxxuma :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Ma ktoś z was może Case'a JXU 105? Właśnie mam zamiar go kupić.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj