jaco512

Opinie na temat ciągników Case

Polecane posty

Andrzej24871    12

jako ciągnik główny na duże areały do typowo ciężkiej pracy na równe tereny to lepszym wyborem będzie JD a jeśli na pagórki i nie do typowo ciężkiej pracy to wydaje mi się że puma powinna być lepsza. Poczytaj troche o JD i o NH też bo to prawie te same ciągniki.

A jeśli chodzi co np ja bym miał wybrać to wolałbym case bo z JD to się już dawno wyleczyłem , mam pagórki i to niezłe i oprócz tego jestem nastawiony na produkcje mleka (sporo latanie na pół gwizdka jakieś sianokiszonki kiszonki z kukurydzy takie pierdoły , słoma troche usługi prasą po tych górach ) JD sporo więcej by mi spalił tak mi się wydaje!!


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ile taka Pumka kosztuje? Kiedyś jak się orientowałem to Case wychodzi podobnie, jak Janek. JD można szyć na miarę, a w CNH są grupy i trzeba brać to co inni biorą, bo jak nie to albo nie da rady, albo cena od razu idzie w górę... Pomijając stronniczość uważam, że powinno się podchodzić do klienta indywidualnie. Znam kilka marek, które stosują taki marketing źle na tym nie wychodzą, ba mało tego uważa się je za jedne z lepszych w segmencie...

 

Andrzeju co ma marka do ukształtowania terenu? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@Bobek_Farmer czerwony kolor stawia mniejsze opory na ggórach :blink: :P a tak na poważnie to sama marka jako taka nic oczywiście ale już silnik i skrzynia całkiem sporo bo w case silnik wydaje mi się że wykazuje sporo więkrzy rozrzut w spalaniu nić JD i skrzynia ful power schift też by sie fajnie sprawdziła , wiesz o co chodzi > jedziesz pod góre to żeby utrzymać jakąś sensowną prędkość roboczą dajesz np 2200 obr i ogień wyjeżdżasz na równe to jeden bieg czy dwa do przodu i 1600 obr a jedziesz z góry to następne ze dwa biegi do przodu zależy jaka ta góra i sobie lecisz a silnik prawie nic nie ciągnie (do zatrzymania to nawet czasem trzeba hamulca użyć )

Edit aha jeszcze coś luknijcie sobie na strony producentów usa / canada tam moc ciągników jest podawana według testu OCED czyli moc z wom i jeszcze dodam że JD nnajmniej gubi na skrzyni a case z tą swoją ful power schift najwięcej bo chyba przeszło 20 km a JD 14km czy 12 jakoś tak (pewny nie jestem)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Pumie jest semi PS. To już na góry lepsza bezstopniowa, bo dostosowywanie się do warunków będzie ciągłe, a nie skokowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
didku1    0

witam jestem w posiadaniu case mx170 2000r fajny traktorek mało awaryjny. Raz siadło łożysko na wałku od pułbiegów,chyba 2,4 to tylko to wymieniałem a ma 6350mth. dość małe spalanie jak na tej mocy traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEPA    0

Panowie, ciągnik jest potrzebny do gospodarstwa 60ha, jego przeznaczeniem będzie głównie orka i uprawa. Do lżejszej pracy mam dwa mniejsze ciągniki i dalej nie wiem co wybrać Case puma 140 czy JD 6630, pomocy

 

1. Nie krzycz! (Caps Lock)

2. Zapraszam do działu "Jaki ciągnik wybrać?"

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mody    0

ja ma pytanko mam ciagnik case CS86 z 97 roku przedostaje mi sie olej z podnosnika do skrzyni biegów około 5 litrów na dwie godziny pracy coagnika co to moze byc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axjon    0

A może ktoś by jeszcze napisał z posiadaczy 5140 jak to jest dokładnie z tą elektroniką,widziałem ostatnio taki z 94r za niecałe 40 tysięcy, wydaje mi się że to atrakcyjna cena, ale jeśli jest z tymi awariami elektroniki i hydrauliką to sam nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek845    0

Drodzy użytkownicy CASE :D

Mam pewien problem a mianowicie zakupiłem nowy akumulator do swojego case 845 i nie wiem co się dzieje ze po ok miesiącu jest rozładowany. jest coś co może pobierać prąd? Ciągnik jest teraz rzadko odpalany. nie ma opcji podejścia i odpalenia od strzału. nie mam pojęcia co go może rozładowywać? proszę o odp na GG 13403456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

miernik i sprawdz pobór pradu. odłaczajac po kolei bezpieczniki. moze to byc kazdy obwód elektryczny typu wentylacja, swiatła, rozrusznik, alternator.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek845    0

miernik i sprawdz pobór pradu. odłaczajac po kolei bezpieczniki. moze to byc kazdy obwód elektryczny typu wentylacja, swiatła, rozrusznik, alternator.

Czyli nie działając także może pobierać prąd? dzięki ;) sprawdzę jutro za widoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek845    0

i może nawet zwarcie na którymś z obwodów robić

Posprawdzam jutro ale zwarcia nie przewiduję.... coś pobiera prąd bo to jest niemożliwe żeby sie akumulator sam wyładował prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

czasami akumulatory same potrafią się rozładować, jest to normalne, ale nowy nie powinien, kiedyś w kombajnie ojciec zostawił na zimę , sprzęt nie palony od września do pewnie maja i odpalił bez problemu ;) ale to już dawno było, teraz takich akumulatorów nie robią,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja raczej bym wolał NH t5000, sprzęt podobny do JXU a o wiele tańszy , co do fara to właśnie wybieram się do dilera na oględziny, ale chyba wybiorę case jx albo nh td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Witam Kolegów. ja jestem posiadaczem Case 5120 jestem z niego bardzo zadowolony rama w nim jest niesamowita tym ciagnikiem mozna ponies wszystko bez obaw ze zostanie w dwóch połówkach przedni jak i tylni tuz ma niesamowita siłe udzwigu. ciagniczek ogólnie jest bardzo zwrotny i ekonomiczny i bardzo szybciutki prawie 50km/h naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikid7    0

Ja mam case 1490 bez przedniego i nie narzekam pali bardzo mało chociaż jest z turbo i mocy ma ile mu potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case36    0

Jakie macie opinie na temat tych ciągników? Czy warto je kupywać? Jaką mają trwałość?Poszukuję ciągnika z lat 1985-93 80-100km

 

kupuj case świetne i nic się nie psują

 

1.Popracuj nad ortografią, bo aż oczy bolą!

2.Brak uzasadnienia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case36    0

ty weś facet goń jedne błąd może sie zdarzyć

 

+10 za obrażanie moderatora

Edytowano przez krzysiek16m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ty może napiszecie ile wam spali ten case/ihc przy orce?? skoro tak mało pali... oczywiscie podajac

liczba cylindrów 4, moc np 60hp ,pojemnosc 3.3 l ,spalanie np 4-5 ON/h

bo przymierzam sie kupic jakis wiekszy do orki i może to bedzie ihc 1255 lub 1055 dobre to cudo?? czym sie rózni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj