Lukasz16

Co sądzicie o Claas Lexion 600

Polecane posty

MarcinWA    2

Takiej bestii to jeszcze nie widziałem. Lexion 600 z hederem 18,6metra. Jak tym manewrować?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to jest specjalnie zrobiony heder na australijskie pola...tam jest prowadzona tak jak w USA gospodarka ekstensywna,czyli maja strasznie duzo Ha ,duze kombajny , duze maszyny ale za to praktycznie nic nie daja nawozow. Na GoogleEarth mozna zobaczyc np.pola w Australi. Niektore maja po 1,200Ha w jednym kawalku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

To widać że na tym polu mało co wyrosło. Z tego co idzie wywnioskować z tego filmu to tam mają plony około 3t/ha. Pisze że zrobią 28ha w godzinę a dalej jest że 90t na godzinę. Czyli wychodzi trochę ponad te 3t.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Troche przesadzili z tym plonem... 300Kg to sie zgodze ;p ale nie 3T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Odnosnie tych pół to jaki jest sens uprawiać tak wielkie pola które dają tak mały plon? Przecież koszt paliwa chyba przerasta dochód.

A i jeszcze jedno jeśli wie ktoś to jak oni to pryskają chyba jedynie samolotem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli dostawalbys doplate za to ze zasiejesz i zbierzesz to nie robilbys??? po co maja wiecej inwestowac jak te polacie im wystarczaja z naddatkiem. panstwo robi tylko tak by wszystkim bylo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

....tylko nie rolnikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie mowie o polskim panstwie :) a tak w ogole to rolnicy sporo narzekaja, czasem juz mnie to zaczyna wkurzac. wszyscy placza, a jakos nikt nie bankrutuje, kupuja nowe maszyny, samochody, stawiaja domy. szczerze nie zamienilbym sie na prace za powiedzmy 3k, pomysl ile bys musial odkladac by kupic chevroleta aveo, a gdzie do czegos konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Brzozak2

Niedawno kręciłem sie w okolicach krajowej 7(Wocławy, Cedry, Przejazdowo itp) i tam rzeczywiście widać postęp, są nowe maszyny, budynki, im bliżej Elbląga tym lepiej :).

Wystarczy jednak zjechać 20 km na Kościerzynę i mamy obraz nędzy i rozpaczy, nie ma nawet za co wyremontować budynków, po polach ganiają same c 360 i Bizony, sieje się głownie owies i żyto. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, taka smutna prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

masz racje, kaszuby nie sa regionem gdzie mozna sie super rozwijac (choc niektorzy potrafia), ale wlasnie chodzi mi o to, ze wsrod moich znajomych wielu placze jakby nie mialo co do garnka wlozyc, a wygladasz za okno i gosc przyjechal cls-em :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Kiedyś ktoś mnie zapytał:

- Dlaczego rolnicy kupują swym dzieciom za małe buty?

- Nie wiem - odpowiedziałem zainteresowany

- Żeby od małego umiały dobrze narzekać.

 

i większość gospodarzy się z tego śmieje, bo każdy wie że w każdego naturze, gdzieś to leży.

 

To tylko dowcip i mógłby się odnosić do większości branż, ale akurat w tym temacie też można, z powodzeniem zastosować :)


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

sorry, ale tez zejde z tematu i cos dopisze. :)

to, że widać nowe maszyny i budynki zależy od wielu czynników m.in od gospodarza, wielkości gospodarstwa, dochodów, itp. a to zależy jak ktoś kiedyś się ustawił czy zaryzykował czy nie. czy był pracowity czy sie opier...

a co do narzekania, to poprostu natura człowieka. będzie narzekał ten co jeździ najdroższym mercedesem, a inny bedzie sie cieszył, że jeździ "maluchem".


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Nie wiem może ktoś to już pisał gdzieś ale jak co powiem jeszcze raz. Moim zdaniem to Lexiony były wzorowane na Bizonie BS-Z 110 ponieważ tak samo jak on mają obracany filtr do chłodnicy, również układ silnika i podest oraz drabinka tylnia i ogólnie boczne obudowy są podobne. Coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Nie no rozwaliłeś mnie tym ''tak samo jak on mają obracany filtr do chłodnicy''. Pooglądaj sobie jeszcze trochę zdjęć innych kombajnów.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
96potworek    0

Widziałem w polu case'a i classa lexiona 460 i 480 to case zgubił, straty na jedno pole wynosiły bardzo duże, lexion to coś tam zgubił ale niewiele. PODZIWIAM LEXIONY JEDNYM NAWET JECHAŁEM WRAŻENIA ZAJEFAJNE!!!!!!!!!!!!:)

Edytowano przez brzozak2
nie cytuj bezsensu pierwszego posta, pisz w gornym oknie, nie pisz wielkimi literami, orty, interpunkcja!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Do @ofsik. Nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale chyba kazdy wie o co chodzi. Nie mam żdnego kombajnu więc nie będę zalatywał fachowymi słowami. A co do zdjęć to nie wiem, moim zdaniem to Bs'y miały jako pierwsze take 'cosik'. New holladn też a takie ale to już wiadomo czemu, Case bodajrze też to ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubantool    0

Zabójcza maszyna w kukurydzy new holland nie daje rady.

Edytowano przez brzozak2
nabijanie postów, zadnej argumentacji - %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@kubantool najpierw przeczytaj regulamin , potem popracuj nad ortografią a dopiero na końcu sie wypowiadaj :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Witam,

 

Przejrzałem wątek i stwierdziłem że dodam parę autentycznych informacji na gorąco - po demonstracji lexiona 600 terra track z hederem v1200 (12 metrów), który będzie dostępny w europie na żniwa 2010. Aktualnie jest 1 taki sprzęt z którym jeździ ekipa fabryczna i werbuje klientów;)

Najważniejsze co wyróżnia ten kombajn to wydajność...

Dziś mielismy go do dyspozycji przez 4h. Na dooobrej pszenicy komp pokazał średnią wydajność 80 ton/h. Max jaki udało się uzyskać chwilowy to 92 t/h. Dla porównania lexion 570+ który tutaj mamy na stałe nigdy nie przekroczył 70 t/h... Zbiornik z tym rozkładanym "spodkiem" na górze też powala, 1 rozładowanie napełnia przyczepę 14 t w 80%... Ta wersja demo miała 2 opcje pilota, 2 laserowe czujniki mapujące krawędzie i gps (który wg mnie gorzej działał). Dodatkowo coś w stylu cruise control - automatyczna regulacje predkosci na podstawie odczytu obciazenia gardzieli i czujników strat. Jednym słowem kombajn bajka dla kogoś kto ma do ścięcia powyżej 2 tys. ha w dużych, płaskich kawałkach z dobrymi drogami dojazdowymi i odpowiednim zapleczem logistycznym:)

2 tyg. temu mieliśmy też na demo kombajn New Holland CR 9090 z hederem 10,5 metra. W porównaniu do Claasa wypadł bardzo blado, na rzepaku został objechany przez lexiona 570+ z hederem v750 który aktualnie jest na stanie 3 sezon:) Mam więcej zdjęc tych wszystkich kombajnów w akcji, może umieszczę jak mi się tu spodoba;) Jak by ktoś chciał jakieś inne informacje na temat lexiona 570 to śmiało.

post-18112-1251075749_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
Nie wiem może ktoś to już pisał gdzieś ale jak co powiem jeszcze raz. Moim zdaniem to Lexiony były wzorowane na Bizonie BS-Z 110 ponieważ tak samo jak on mają obracany filtr do chłodnicy, również układ silnika i podest oraz drabinka tylnia i ogólnie boczne obudowy są podobne. Coś w tym jest.

 

hehe normalnie mi kopara opadła bo to tskie stwierdzenie jak "wszystkie samochody na swiecie są wzorowane na maluchu bo ma 4 koła i światła z przodu" Rekordy tez miały obracany filtr chłodnicy i jakoś to przemilczałeść - takie rozwiązanie się poprostu stosuje - tak ubiegając podobne wypowiedzi bęben młocący i wytrząsacze to tez nie jest pomysł bizona - poprostu tak to musi wyglądać zeby spełniało swoją rolę - to się nazywa konwergencja

 

co do opisywanych przez kogoś strat ze niby Case miał duże a Claas małe to kwestia regulacji i dobrych chęci kombajnisty - dzisiejsze kombajny są juz tak skonstruowane ze mają pełen zakres możliwości regulacji i porównywanie ze ten miał wyzsze a tamten niższe straty to niezbyt do mnie przemawia poprostu jak se wyregulujesz tak se wymłócisz - mozna by to skwitować powiedzonkiem "maszyna gwizda lecz kierowca pi....a"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmik    0

z tym cr to pojechałeś ale pragnę przypomnieć ze cr ma rekord w wydajności w 8 h a poza tym nh ma cheder 11 m ( 10,7) ja swoim cx tez ganiałem w rzepaku jd 9880i sts i co świadczy o tym iż duży kombajn z małym hederem może szybciej jeździć przez to przegoniłeś cr swoją 570

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm ale kolega raczej pisal o wydajnosci, a nie predkosci liniowej :D :D

natomiast prawda jest ze to CR ma rekord, co moze swiadczyc, ze poprzez odpowiednie ustawienia maszyny mozna wydusic z niej wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Witam. Ja do tego tematu mogę wnieść tylko spostrzeżenia jako obserwatora z pola. Maszyna naprawdę piękna i potężna. Zaobserwowany kombajn przeze mnie miał heder v900, i można było zauważyć ze po prostu nie miał z nim co robić, te kombajny mają naprawdę wielką przepustowość. Na polu pracował jeszcze Lexion 480 i NH TX68, wiem że niema co porównywać tych kombajnów do 600, ale było od razu widać że Lexion 600 jest królem tego pola. He He Można powiedzieć ze on robił tyle co te dwa kombajny razem. Najwieksze wrażenie zrobiło na mnie rozkładanie zbiornika ziarna, jak by mu coś powoli wyrastało z karku. Naprawdę zobaczyć tą maszynkę z bliska to wielkie przeżycie. Z tego co pytałem się operatora to Lex miał dopiero rok, nie było z nim żadnych problemów, i operatorzy są z niego bardzo zadowoleni. Po prostu jest to maszyna do połykania hektarów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Hehe, no oczywiste jest że nie miałem na myśli prędkości liniowej bo jasne jest że z 3 metry węższym zespołem tnącym nawet mniejszy kombajn będzie szybciej się poruszał:D Biorę pod uwagę to w jakim tempie napełniał tej samej wielkości przyczępę - to chyba miarodajne bardziej? Oczywiście był szybszy od 570 ale nie tak znacznie jak lexion 600.

Nie kwestionuje rekordu ale pewnie zależy to do warunków... Na wilgotnym rzepaku po prostu ten kombajn nie powalił mnie na kolana wydajnością:D Ciekawe jak by było na pszenicy którą cieliśmy w niedzielę lexionem 600... Napisałem że cr wypadł blado w stosunku do lexiona 600 biorąc pod uwagę nie tylko wydajność ale również np.

1. Gabaryty: lexion 600 na gąsiennicach jest sumarycznie nawet węższy od 570 na kołach a CR jest strasznie szeroki a co to znaczy każdy wie...

2. Standardowy problem z NH: kiepsko zaprojektowana tuba do rozładunku:/ Nie wiem jak oni to robią że wystaje ona ze 2 metry poza tylni obrys kombajnu a jechać podczas rozładunku traktorem trzeba baaardzo blisko hedera co grozi kraksą w przypadku nieuwagi a w rezultacie przestojem... w claasie każdym jedzie się podczas rozładunku w bezpiecznej odległości, bardzo ciekawy byłem jak to będzie w przypadku hederu 12 metrowego i okazuje się że bardzo podobnie jak w przypadku 570 z hederem 7,5m. Naprawdę trzeba się postarać żeby przyp... w heder:)

3. Claas ma laser pilota do prowadzenia po krawędzi łanu który działa bardzo prosto, skutecznie i naprawdę ułatwia życie. CR na demo przyjechał z systemem GPS który ciągle nie potrafił działać tak żeby nie omylać a brać pełną kosą i z ustawieniem tego nie potrafili sobie za bardzo poradzić nawet kierowcy fabryczni - może wada indywidualna - nie wiem.

4. Kabina: claasa slogan "nie jeden chciałby mieć tak w biurze" jest jak najbardziej na miejscu, w nh też jest niby ok, może to subiektywne odczucie ale po prostu całościowy design claasa podoba mi się dużo bardziej:)

5. Oświetlenie: wg mnie claasa system xenonów i ich rozmieszczenie spełnia lepiej swoją funkcję:D

Pozdro i sorry za brak składni, jestem padnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj