Lukasz16

Co sądzicie o Claas Lexion 600

Polecane posty

pati    12

Po prostu Claas Lexion 600 to kombajn, który ma wszystko oprócz małej ceny. :):):)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

a widzieliście claasa lexiona 600 który wyjechał z fabryki pod nr 400000 pomalowali go na srebrny kolor normalnie full wypas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54
a widzieliście claasa lexiona 600 który wyjechał z fabryki pod nr 400000 pomalowali go na srebrny kolor normalnie full wypas :)

 

byłem w fabryce w niemczech i z tego co pamiętam to był nr 40 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

http://www.korbanek.pl/maszyny/claas/claashis.htm

 

Jednak 400 000... przeoczenie?

 

Byłem w fabryce CLAAS w Harsewinkel, jest to bardzo blisko Bielefeld, gdzie bywam często. Przez przypadek holding CLAAS stopniał o dwie smycze z plakietkami BESUCHER/VISITOR :)

 

Kiedy tam byłem zaimponowoał mi rozmiar fabryki (ponad 10ha). Pracownicy jeździli w fabryce służbowymi żółtymi rowerami wytyczonymi drogami pośród linii montażowych. Zaimponowały mi również automaty do gięcia blach i te wszystkie urządzenia do malowania. Ogólnie to wrażeń co nie miara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Jarek, a jak można się dostać do tej fabryki. Normalnie przyjerzdżasz i wchodzisz, czy trzeba mieć jakieś pozwolenie?

 

100 dni razem z Agrofoto :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Ten srebrny Claas to tak jak Fendt 936 Vario Black Beauty. :) Czarny metalik. Zupełnie jak mafia. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Nie jest to żadne wyróżnienie. Przyjeżdżasz w odpowiednim terminie, parkujesz przed fabryką, wchodzisz, płacisz sporo Jurków (jakoś 20, dokładnie nie pamiętam) i przydzielają ciebie do grupy zwiedzających, dostajesz bezprzewodowe radio ze słuchawką, aby dobrze słyszeć przewodnika (po niemiecku), dostajesz smycz z identyfikatorem BESUCHER/VISITOR. W części reprezentacyjnej jest muzeum maszyn CLAAS, wystawa najnowszych sprzętów, dość dobra i droga restauracja z barem szwedzkim, bo po kilku godzinach napalania robi się dziura w żoładku. Trochę długo to trwa, ale jak już pisałem fabryka jest imponująca i dostarcza wrażeń co nie miara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mój tata też był kiedyś w fabryce claasa. Jeżeli wyrazisz chęć zakupu kombajnu claas to u Korbanków organizują wycieczki. Ostatnio miałem jechać do fabryki Fendta, też od korbanków, ale akurat miałem egzaminy i wycieczka przeszła mi koło nosa...


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

U Pawła dopiero po zakupach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaZoR    0

Zapraszam na forum o maszynach claas PIERWSZE FORUM MASZYNY CLAAS

Mam prośbę niech każdy z was napisze choć jednego posta to pomoże w rozwijaniu forum.

 

EDIT: Sorry za błąd w linku teraz już działa.


Zapraszam na:
Forum o maszynach Claas KLICK
Forum ogólne o rolnictwie KLICK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

Sorry za błąd 400 000. Na wycieczkę zabiorą przed zakupem a po to już mają klienta w ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maweric82    0

kiedy robiłem w Anglii widziałem takiego na sąsieniaj farmie , powiem tylko tyle robił pirunujące wrażenie, ale kiedy kosił to dość wolno jechał ale jak pojechałem zobaczyć go z bliska to mi szczena opadła jak zobaczyłem u niego 10 metrowy heder a okazało się że z jednego ha uzyskiwali 10 ton pszenicy a on tak srednio kosił ok 5 ha na goszine , na dodatek był na gąsiennicach , zarąbista maszynka szkoda że nie na moją kieszen a zresztą co ja miął bym nim kosić to nasze skromne 40 ha no zimą mógł bym nim odsnieżać ha hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroterm    3

podczas wakacji pracowalem w sasiedniej wiosce w gospodarstwie gdzie maja 4 lexion.3 z nich to 600 z czego dwa na gasienicach.zabojczy sprzet.poprostu wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris280    0

ja mam claasa lexiona 600 jest zarąbisty chodzi jak burza ma 3 bębny i 9 metrowy heder i laser piloty jest zarąbisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djqader    0

...Zamierzam sobie go kupić...co rok po 50ty... a jeszcze bym zarobiłem na nim... ;)

post-8931-1216823488_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2
ja mam claasa lexiona 600 jest zarąbisty chodzi jak burza ma 3 bębny i 9 metrowy heder i laser piloty jest zarąbisty

 

To wstaw zdjęcia tego ,,zarąbistego,, sprzętu. Chyba ze za bardzo działa wyobraźnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

no ma chłopak wyobraźnie........ rozmiarów lexiona........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianP    0

My zamierzaliśmy kupić takiego ale na nasze gospodarstwo jest trochę za duży, wybór padł na Lexiona 580 z hederem 7,5m. Planuje ze ojcem kupić takiego za jakieś 5 może 6 lat. Jak szukaliśmy z ojcem odpowiedniego kombajnu to ojciec mówił: "Pamiętaj synu jak kombajn to tylko Claas, a jak ciągnik to obojętnie byle nie McCormick" Mamy 2 Clasy i 1 McCormicka ZTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

580 nie różni sie wiele od 600, to ostatni klawiszowiec. 600 ma bardziej rozbudowany komputer cebis kilka funkcji więcej.

Wracając do tematu uważam że może i jest to niezły kombajn, jednak nie można tego sprawdzić ponieważ servis nie potrafi uruchomić wszystkich funkcji, nie potrafi go wyregulować, ani w czasie awarii naprawić. Nie mają pojęcia o tej maszynie. W polskich realiach chyba lepiej mieć dwa mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Ostatnio rozmawiałem z gościem który posiada Claasa Lexiona 580 (fota jest w mojej galerii), powiedział ze 600 to samo co 580 tylko z większą ilością bajerów. Przepustowość maja taka samą no i ponoć zdarzają się modele bardzo awaryjne i niedopracowane. A więc jak to porównywalne modele to poco przepłacać. Tylko ciekawe czy 580 radziła by sobie z hederem 10 metrów?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0
580 nie różni sie wiele od 600, to ostatni klawiszowiec. 600 ma bardziej rozbudowany komputer cebis kilka funkcji więcej.

Wracając do tematu uważam że może i jest to niezły kombajn, jednak nie można tego sprawdzić ponieważ servis nie potrafi uruchomić wszystkich funkcji, nie potrafi go wyregulować, ani w czasie awarii naprawić. Nie mają pojęcia o tej maszynie. W polskich realiach chyba lepiej mieć dwa mniejsze.

 

 

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claa...0/animacja.html

 

580 to nie jest ostatni klawiszowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj