marcindeb

Znaki identyfikacyjne w Ursusie 914 i 1014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcindeb    8

Witam, czy wie może ktoś w jakich miejscach rozmieszczone są w traktorach Ursus 914 i 1014 znaki identyfikacyjne takie jak tabliczki znamionowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

U mnie jest np. pod pedalem sprzęgła na sciance, u znajomego po grugiej stronie na na panelu kierowniczym pod tablicą rozdzielczą. A na silniku jest po prawej stronie.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcindeb    8

A możecie mi powiedzieć w jakich miejscach posiadacie odlane numery bądź wybite żeby można było sprawdzić czy się zgadzają z tabliczką znamionową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

U mnie w 912 tabliczka znajduje się pod pedałem sprzegła , a numery silnika są wybite z prawej strony silnika zaraz za przewodami wysokiego ciśnienia od pompy wtryskowej. ;)


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Główne numery ciągnika znajdują się przy prawym cylinderku od hamulców, a dokładnie z lewej strony cylinderka. Wyczyść dobrze to miejsce i zobaczysz numery. jak się nie mylę to powinny zgadzać się z numerami nabitymi na tabliczce znamionowej umieszczonej w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Witam. Jeśli temat będzie nieodpowiedni proszę moderatora o usunięcie. Więc chciałbym zapytać czy wie ktoś może jak sprawdzić numer ramy(podwozia) w ursusie C-385 ponieważ chciałbym go zarejstrować i nie wiem czy numery się zgadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

jeśli przeszedł przegląd to z numerami wszystko musi być ok ;)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja mam c-385 i numery mam na ramie od kabiny. Jak się wchodzi z lewej strony to na tej ramie nad głową. Ja obok tych numerów mam tabliczkę znamionową.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Właśnie nie miał przeglądu a mam papieryi chce go zarejstrować więc jutro zobacze tam gdzie kolega Dawid18 napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Na ramie od kabiny jest numer kabiny (Agromet Kunów),tabliczka znamionowa ciągnika pod kierownicą z prawej strony ,numer podwozia (ramy to numer tylnego mostu )bity z tyłu po prawej stronie przy cylinderku hamulcowym na wysokości pręta co wchodzi w most(trzeba to miejsce dobrze oczyścić ropką żeby numer się ujawnił.Jest jeszcze numer silnika,na silniku oczywiście.Pozdrawiam i życzę żeby numery się zgodziły! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ano właśnie kumpel też ma c-385 i tabliczę znamionową ma po prawej stronie pod kierownicą a ja mam na kabinie a pod kiereownicą nie mam. Ale ja mam ursusa c-385 de luxe i może dla tego. I obok tej tabliczki są numery. To kabina ma osobne numery niż nadwozie? :huh:


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Dziękuje. To nie wiedziałem :D


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jaki to jest numer wybity na prawej listwie/belce/ramie (tej która "trzyma" silnik) , z góry , na wysokości zbiornika oleju od wspomagania ? bo u Mnie taki jest i zgadza się z numerem (chyba nadwozia?) ciągnika na tabliczce .

 

U mnie w 80 tabliczka znamionowa tez jest kolo bezpieczników , ale widywałem te tabliczki równiez u dołu na prawym tylnym nbłotniku , albo z boku na obudowie wskaźników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Dodam do tego co pisałem wcześniej, że ten numer na tylnym moście to kiedyś sprawdzał mi na przeglądzie jeden nadgorliwy diagnosta .Pojechałem na kolejny przegląd, a tu wychodzi jakiś obcy gość i szuka z tyłu na moście numeru podwozia, zaskoczył mnie i jeszcze marudził, ze nieoczyszczony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Mi jak diagnosta powiedział że numery mam nieoczyszczone to ja mu powiedziałem żeby napluł, to się oczyszczą. Ale był taki młody korkowiec to się zawstydził i nie szukał tych numerów. Byłem c-360.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14
Napisano (edytowany)

Tu kolega 'fezoi' ma rację na wysokości cylinderka hamulcowego jest ten nr. bo sprawdzałem dokładnie.No kiedyś to jeszcze nr. silnika sprawdzali ale teraz już nie. A o tym nr. na belce co trzyma silnik nie słyszałem musze zerknąć.

Edytowano przez zenon385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja jutro sprawdzę :D


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A Ja dziś szukałem tego nr. przy cylinderku i go tam nie widzę :o za to zauwazyłem ,że mam wymienianą skrzynie posrednią :mellow: chyba u mnie przy przeglądzie był brany pod uwagę ten na belce bo był oczyszczony z farby do białego zelaza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

witam.

w mojej 80, w czasie przegladu mechanik sprawdza tylko numer znajdujacy sie z tylu ciagnika obok prawego cylinderka hamulcowego, w dowodzie zapisany jest jako nr. vin i tylko ten numer ich interesuje oraz stan techniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

A Ja dziś szukałem tego nr. przy cylinderku i go tam nie widzę :o za to zauwazyłem ,że mam wymienianą skrzynie posrednią :mellow: chyba u mnie przy przeglądzie był brany pod uwagę ten na belce bo był oczyszczony z farby do białego zelaza .

 

kolego muszą być na skrzyni po prawej stronie i nigdzie indziej na wysokości pompek hamulcowych w stronę tylnego mostu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dir
      witam czy sworzeń zabezpieczający zaczep ma wchodzić do skrzyni biegów?
    • Przez marcin1993
      Witam, mam taki problem w zetorze 12245 zwrotnica podczas skręcania przeskakuje i ma luz że całe kolo się chwieje, koledzy podpowiedzieć co mogło się stać są tam jakiejś tuleje albo łożyska, dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez bravo87
      Witam. nie znalazłem więc piszę. Mam prośbę do posiadaczy ursusów ciężkiej serii z oryginalnym grubym dachem (nie takim jak w zetorze), a mianowicie czy któryś z posiadaczy mógł by mi zwymiarować dach ?? mam możliwość zrobić a chciał bym aby wyglądał jak oryginalny. Nie piszcie że lepiej kupić gotowy bo słano wyglądają a teraz dać 1200 za dach to lekka przesada. 
    • Przez WojtekBuawski
      Witam, Jak i czym było by najlepiej obić cienki dach w c385?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj