Piotrus89

Pronar P5

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jar    0

orkę wykonuję trzema korpusami głębokość ok. 25cm prędkość 8 km. jest jeszcze zapasik mocy ale na płaskim na pagórkach i glinie 1 na żółwiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

A jakie masz ziemie bo myśle że u mnie tzn na 4 klasie spokojnie dał by rade z 4 korpusami no ale nigdy nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar    0

przy czterech może i by poszedł, ale będzie większy poślizg kół, mniejsza prędkość, gorsza orka. Producent pługa zaleca mc 90-100 km do tego pługa. Jeżeli wyłączy się napęd przedni to ciągnik ledwie go ciągnie. Dodatkowo dochodzi ok. 250 kg co przy odległości ok 320cm robi swoje. Sam pług ibis ls 3+ waży ok 1000kg. Ciągni z tym pługiem prowadzi się dośc dobrze ale przy dodaniu dodatkowego korpusu myślę że sytuacja by się zmieniła. Dodatkowo po co przeciążać sprzęt. Z tym sprzętem jest w sam raz. Orka wyglada b. dobrze ciągnik pracuje swobodnie, operator sią nie męczy, zużycie paliwa ok 18 l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czy ten p5 dałby radę wogóle podnieść ciężką 4 obrotową? bo 4200kg. udźwigu to nie rewelacja... a tyle osiąga z dwoma siłownikami pomocniczymi, więc już go raczej zwiększyć się nie da. jeśli się mylę to poprawcie ;)

a jak z zestopniowaniem przekładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie powinien mieć problemu z pługiem o masie ok. 1500kg (przyjmijmy że tyle waży 4-skibowy obrotowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
a czy ten p5 dałby radę wogóle podnieść ciężką 4 obrotową? bo 4200kg. udźwigu to nie rewelacja... a tyle osiąga z dwoma siłownikami pomocniczymi, więc już go raczej zwiększyć się nie da. jeśli się mylę to poprawcie ;)

a jak z zestopniowaniem przekładni?

4200 w 100 konnym ciągniku to niezły wynik a podnieść 1,5 tony nie powinien mieć najmniejszego problemu bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Sam jesteś "pajac" pisząc takie bzdury :P skrzynia jest ZF a nie żaden Massey Ferguson, elektronika (EHR) to Bosch a nie Fendt i tak tak, Pronar jest niemiecki :P a może jeszcze amerykański?

 

 

a JAR pisał mi że pisze stayer


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
super a JAR pisał mi że pisze stayer

Ale o co chodzi? Gdzie tak jest napisane? Bo nie rozumiem... Wypisałem tylko informacje dostępne na oficjalnych stronach dot. ciągnika. Ktoś twierdzi inaczej to prosze o poparcie tego twierdzenia odpowiednim linkiem, zdjęciem czy czymkolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Ale o co chodzi? Gdzie tak jest napisane? Bo nie rozumiem... Wypisałem tylko informacje dostępne na oficjalnych stronach dot. ciągnika. Ktoś twierdzi inaczej to prosze o poparcie tego twierdzenia odpowiednim linkiem, zdjęciem czy czymkolwiek...

 

 

na skrzyni biegów


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar    0

p5 iveco przepracowane 120h. Współpracuje z ibis ls 3+, kos 2.1 s i agregatem dublet record + nordsten 3m. Silnik przy tych maszynach spokojnie sobie radzi, pracuje swobodnie. Jedynie przy ibisie na glinie i górzystym terenie trzeba zwolnić do 6km/h. Posiadam wersje z klimą i w upalne dni jest problem z temperaturą silnika bo zaczyna przekraczać 100 stopni. Myślę że jest to wina tego iż chłodnica od klimy jest tuz za chłodnicą silnika i ona podnosi temp. powietrza dolotowego do chłodnicy silnika. W początkowej fazie eksploatacji należy bardzo pilnować połączeń śrubowych zwłaszcza tych które były dokręcane w Polsce. np przy turbosprężarce, koła dociągałem z 5 razy, szczególnie z kosem szybko się luzowały. Powinni je dokręcać fabrycznie kluczem udarowym. Klucze dołączone fabrycznie straszna lipa, nawet nie prbójcie nimi dokręcać kół bo zrobicie sobie kżywdę. U mnie był drobny przeciek pod pompą wtryskową jak się okazało nie założono uszczelki. Inna drobnostka to radio wsadzone na sztukę bez podłączenia anteny, odpadające zamkniecie szyberdachu. Jazda ciągnikiem jest dość przyjemna, jest w miarę cicho, Trzeba uważać na dźwignie od hydrauliki ponieważ b. łatwo je zachaczyć załączyć i zagotować olej. Podnoszenie po rozgrzaniu ciągnika spada jego efektywność szczególnie się to odczówa przy obracaniu pługa. Kiedy wykonujecie orkę lepiej nie używać siłówki bo pewnym czasie nie obucicie pługa. cena 143000brutto. Myślę że za tą cenę warto. chociaż zetor jest kuszący za podobne pieniądze. Dużym plusem w rozwiązaniach jest to że cała hydraulika jest na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
p5 iveco przepracowane 120h. Współpracuje z ibis ls 3+, kos 2.1 s i agregatem dublet record + nordsten 3m. Silnik przy tych maszynach spokojnie sobie radzi, pracuje swobodnie. Jedynie przy ibisie na glinie i górzystym terenie trzeba zwolnić do 6km/h. Posiadam wersje z klimą i w upalne dni jest problem z temperaturą silnika bo zaczyna przekraczać 100 stopni. Myślę że jest to wina tego iż chłodnica od klimy jest tuz za chłodnicą silnika i ona podnosi temp. powietrza dolotowego do chłodnicy silnika. W początkowej fazie eksploatacji należy bardzo pilnować połączeń śrubowych zwłaszcza tych które były dokręcane w Polsce. np przy turbosprężarce, koła dociągałem z 5 razy, szczególnie z kosem szybko się luzowały. Powinni je dokręcać fabrycznie kluczem udarowym. Klucze dołączone fabrycznie straszna lipa, nawet nie prbójcie nimi dokręcać kół bo zrobicie sobie kżywdę. U mnie był drobny przeciek pod pompą wtryskową jak się okazało nie założono uszczelki. Inna drobnostka to radio wsadzone na sztukę bez podłączenia anteny, odpadające zamkniecie szyberdachu. Jazda ciągnikiem jest dość przyjemna, jest w miarę cicho, Trzeba uważać na dźwignie od hydrauliki ponieważ b. łatwo je zachaczyć załączyć i zagotować olej. Podnoszenie po rozgrzaniu ciągnika spada jego efektywność szczególnie się to odczówa przy obracaniu pługa. Kiedy wykonujecie orkę lepiej nie używać siłówki bo pewnym czasie nie obucicie pługa. cena 143000brutto. Myślę że za tą cenę warto. chociaż zetor jest kuszący za podobne pieniądze. Dużym plusem w rozwiązaniach jest to że cała hydraulika jest na wierzchu.

ile masz ha jakiej klasy ziemie i ile ci pali w roznych pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
ile masz ha jakiej klasy ziemie i ile ci pali w roznych pracach

palic to duzo nie powienien wkoncu perkins i iveco sa oszczedne ale jak dla mnie to mogli by do nich wkladac mmz


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
palic to duzo nie powienien wkoncu perkins i iveco sa oszczedne ale jak dla mnie to mogli by do nich wkladac mmz

 

 

tylko mmz nie był by taki efektywny i kuszący :rolleyes:


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar    0

Usterki w 5p po sezonie. Źle zamontowane radio (włożone na sztukę), brak uszczelki pod pompą wtryskową, pęknięty tłumik, żle wyskalowany wskaźnik temperatury silnika i poziomu paliwa, odpadające zamknięcie szyberdachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No w RPT o podobnych usterkach pisali i podobno Pronar je już poprawił, przynajmniej tak pisali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar    0

Moja wersja jest z kwietnia 2007, w rpt z grudnia 2006 opisywali problem z konsolą, niestety w moim te usterki wystapiły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

O czujniku temperatury pisali też i mówili że go usuneli, jednak jak się okazuje to nie miałem racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

pytanie do użytkowników-ile półbiegów ma na jednym biegu??? i czy ma jakieś reduktory

dwa czy cztery....

(chodzi mi o opisanie jak są ułozone biegi)

aha......i jak sie zmienia predkości wałka (dźwignią,jak w zachodnich,czy jak w ursusie ;) )

 

proszę o szybką odpowiedź

z góry dzięki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk3n    0
pytanie do użytkowników-ile półbiegów ma na jednym biegu??? i czy ma jakieś reduktory

dwa czy cztery....

(chodzi mi o opisanie jak są ułozone biegi)

aha......i jak sie zmienia predkości wałka (dźwignią,jak w zachodnich,czy jak w ursusie ;) )

 

proszę o szybką odpowiedź

z góry dzięki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Jaka jest teraz cena P5 5135??

 

 

cena pronara 5135 kształtuje sie ok. 148tyś zł.- cena wzrosła-wiadomo rośnie cena surowca potrzebnego do produkcji róznych elemętów- i jak zwykle rolnikowi znowu po kieszeni ciągnie... :P


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj