Piotrus89

Pronar P5

Polecane posty

Nikita_Bennet    315
Co Twoim zdaniem lepsze, forterra 10641, czy P5??

nie wszczynaj mi wojny pronar vs zetor.

wątek jest TYLKO o pronarze P5 i tak ma zostać!!


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Moim zdaniem Pronar P5 jest zbudowany z lepszych podzespołów ale jak fachowcy z Pronara to poskładali to już nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Bosch, elektronika fendt, skrznia massey fergusson co chcesz niemiec nie rusek!!
speedshift pajacu to od czego od zetora fortera?

Sam jesteś "pajac" pisząc takie bzdury :) skrzynia jest ZF a nie żaden Massey Ferguson, elektronika (EHR) to Bosch a nie Fendt i tak tak, Pronar jest niemiecki :) a może jeszcze amerykański?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
chodzi o to ze na niemieckich podzespołach, nie na ruskich jak 82

To mógł tak napisać a nie wymyślać że to Fendt i MF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Gdyby wstawili tam Dyna4 i chcieli za niego te 10 tys wiecej, to juz chyba kazdy by sie śmial na AF ze nie zaplaci za MTZa tyle kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ten EHR jest firmy Bosch . identyczny mam w Forterze ,a tego,że skrzynia jest ZF ,a półbiegi od masseya nie skomentuje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Wiem że skrzynia ZF ale półbiegi od masseya a bosch to hydraulika a nie elektronika a elektronika to sie nazywa EHR 5!!!

A świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia :) Wiesz wogóle co to jest EHR? A tego MF to sam wymyśliłeś czy ktoś Ci bzdur naopowiadał? Skąd masz takie informacje?

 

@Piotrus89

Nie rozumiem co było by w tym śmiesznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

pamietam kiedys opis foty, "oj za Mtz 150tys(wtedy) to lekka przesada" opis mnie rozbawil, ludzie mysla ze Pronar =MTZ ruski, P5 ma lepsze osiagi i wyposazenie niz taki DF Agrofarm i o 1 tone cięzszy, a jest o 20tys tanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
pamietam kiedys opis foty, "oj za Mtz 150tys(wtedy) to lekka przesada" opis mnie rozbawil, ludzie mysla ze Pronar =MTZ ruski, P5 ma lepsze osiagi i wyposazenie niz taki DF Agrofarm i o 1 tone cięzszy, a jest o 20tys tanszy

W tym jest racja, bo za marke sie płaci, a Pronar sobie ją zepsuł pierwszą serią i stąd te komentarze. Seria P5 jest złożona z dobrych podzespołów ale jeszcze świerza i marke sobie dopiero wyrabia... Poczekamy na efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

Za marke sie płaci ale jakosc tez idzie za ta marką. Moze pronar p5 będzie dobrym ciagnikiem bo brakuje takiego naszego polskiego ciagnika o europejskim uznaniu ale zeby dogonic europekska czołówke to długa droga przed nim. Sam za ok rok stane przed wyborem kupna nowego ciagnika i wolałbym kupic polski ciągnik ale na dzien dzisiejszy pronar a np. deutz, john deer, valtra to tak jak polonez a audi, bmw lub volvo (nie wymieniłem mercedesa bo z nim to tylko fendta moza równac). Nie chce zeby ktos mnie zle odebrał bo mało kogo stac nawet na takiego nowego pronara bo polska jest trudnym krajem do zycia (widac to po cenach plodów rolnych i cenach w sklepach) ale równanie pronara do deutza jest troche głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

podstawą jest dochód jaki osiagamy ze swoich gospodartw i na co nas stac. ja mam 20 ha i spełnieniem moich planów bedzie zakup nowego ciagnika ok 60-70 km i nie koniecznie zachodniego bo kupujac ciagnik trzeba takze doposazyc go w odpowiednie maszyny a kazdy wie ze z 20ha nie jest łatwo to osiagnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
Za marke sie płaci ale jakosc tez idzie za ta marką. Moze pronar p5 będzie dobrym ciagnikiem bo brakuje takiego naszego polskiego ciagnika o europejskim uznaniu ale zeby dogonic europekska czołówke to długa droga przed nim. Sam za ok rok stane przed wyborem kupna nowego ciagnika i wolałbym kupic polski ciągnik ale na dzien dzisiejszy pronar a np. deutz, john deer, valtra to tak jak polonez a audi, bmw lub volvo (nie wymieniłem mercedesa bo z nim to tylko fendta moza równac). Nie chce zeby ktos mnie zle odebrał bo mało kogo stac nawet na takiego nowego pronara bo polska jest trudnym krajem do zycia (widac to po cenach plodów rolnych i cenach w sklepach) ale równanie pronara do deutza jest troche głupie.

No tak ale ten polonez jak piszesz ma skrzynie i silnik jak w tych niemieckich więc to porównanie jest troche nie na miejscu bo ty chyba porównujesz same kabiny i komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie zawsze tak jest ,jeśli by porównać marzenie kazdego z nas np. audi a6 to okazuje się ze w testach niezawodności wg. dekry ustępuje wielu dużo tanszym produktom np. fiat punto co wcale nie swiadczy że jest gorszy.W ciągnikach jak i w innych produktach jest zasadą ze nie psuje się to czego nie ma ,w cenie produktu zawarty jest rownież trochę naszego snobizmu bo przecież droższy sprzęt od naszego sąsiada pozwala nam czuć sie odrobinę lepiej.Dla mnie ważne jest by kupować to co jest potrzebne odpowiednie dla naszej kieszeni a prucie sie za wszelka cene na najdroższy sprzęt nie ma sensu gdyż nie tylko polem żyjemy.Co do osławionego poloneza to miałem takowego 8 lat i koszty napraw i wszelkiej obslugi byly niższe niż przeglądy i obsługa passata 2001 którego aktualnie posiadam i tak jak z ciągnikami komfort dużo wyższy ale fso bardziej niezawodne.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Xemit dobrze gada, polać mu, ja też uważam, że nie ma sensu kupowac bardzo drogiego sprzętu, który zrestą wykona robote tak samo jak ten tańszy a koszty eksploatacji są nieporównywalne (np. koszt filtrów paliwowych) a tak poza tym to na tych zdjęciach od adikpl1 widać, że i z komfortem nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar    0

mam p5, współpracuje z ibisem ls 3+ i agregatem uprawowosiewnym biernym. Stanowi z tymi maszynami zgraną parę. Nie jest za lekki, obciążenie dla ciągnika w sam raz. Gleby 3-4 mijescami dość spore pagórki. Przy pługu nieco grzeje się olej w hydraulice, jesli pracuje się na regulacji siłowej. Spalanie orka siewna 5ha ok. 100l z obrotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj